iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak sprawdzić tekst do pisania AI?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/14/23

Jak sprawdzić tekst do pisania AI?

Popularność sztucznej inteligencji przyprawia o zawrót głowy. Dlatego przygotowaliśmy mały poradnik jak sprawdzić kto napisał tekst: AI czy człowiek.Jak sprawdzić tekst do pisania AI?

Świat od dawna trochę zwariował, ale wraz z rosnącą popularnością sztucznej inteligencji czasami robi się naprawdę przerażająco na przyszłość. Teraz sztuczna inteligencja potrafi już bardzo dużo: pisać kody i szukać w nich błędów, komponować poezję, robić opisy stron, generować obrazki z opisów i tworzyć krótkie filmy. Tylko jeden ChatGPT może znacznie ułatwić życie wszystkim studentom , uczniom i autorom tekstów, a także firmom.

AI faktycznie pisze dobre teksty, które czasami wymagają drobnych poprawek. Ale czy istnieje sposób, aby sprawdzić taki tekst pod kątem wyjątkowości, oryginalności i czy został napisany przez osobę lub sztuczną inteligencję?

W tym artykule zebraliśmy kilka sposobów sprawdzenia, kto napisał tekst, ale chcemy od razu ostrzec - te elementy nie dają 100% wyniku . Osoba może edytować określone zdania, przepisywać już opublikowany tekst lub używać synonimizatorów do tekstu generowanego przez sztuczną inteligencję. Dzięki temu możesz skupić się na danych otrzymanych z usług, a nie wykorzystywać ich jako standardu otrzymania odpowiedzi.

Metoda 1: Sprawdzanie tekstu pod kątem pisowni AI

Sprawdzanie tekstu do pisania AI

 1. Otwórz usługę Detektor wyjścia GPT-2 ;
 2. Wklej swój tekst w pole;
 3. Poczekaj na wynik poniżej.

Notatka: GPT-2 Output Detector wyróżnia zarówno „napisane AI”, jak i tłumaczenie maszynowe z Google Translator, a także innych tłumaczy. W rzeczywistości tak jest, ponieważ sztuczna inteligencja Google i tłumacze mogą generować tłumaczenie na podstawie istniejących fraz.

Ale wpisany w pole tekst ukraiński (tak samo jak przy tłumaczeniu) uważa za oryginał, nawet jeśli został wygenerowany przez AI i przetłumaczony na język ukraiński w tłumaczu.

Metoda 2: Jak sprawdzić, kto napisał tekst za pomocą AI DETECTOR

 1. otwarty WYKRYWACZ AI ;
 2. Wklej swój tekst w pole;
 3. Kliknij przycisk poniżej, aby sprawdzić;
 4. Poczekaj na wynik.

Jak sprawdzić, kto napisał tekst za pomocą AI DETECTOR

Ponownie, tekst napisany przez autora w języku angielskim bez pomocy tłumacza, dobrze się tutaj czyta. Ale jeśli przetłumaczyłeś swój unikalny tekst z języka ukraińskiego, natychmiast wykaże on prawie zerowy procent oryginalności.

Jak sprawdzić, kto napisał tekst za pomocą AI DETECTOR

Metoda 3: Sprawdź, czy tekst jest unikalny

Bardzo często teksty, które generuje Chat GPT nie są unikalne, ponieważ AI używa w nich prostych zwrotów zapożyczonych z otwartych źródeł. Jeśli autor po prostu skopiuje ten tekst, bez przepisywania lub edytowania, nie będzie on oryginalny. Możesz sprawdzić tekst pod kątem wyjątkowości w serwisie ukraińskim.

 1. otwarty usługa edubirdie ;
 2. Wklej tekst w polu;
 3. Wypełnij pola nagłówka i potwierdź zgodę;
 4. Kliknij sprawdź.

Sprawdź unikalność tekstu

Usługa jest bezpłatna, działa zarówno w języku ukraińskim, jak i w innych językach. To da ci wyobrażenie o tym, jak wyjątkowy jest tekst i czy mógł zostać napisany przez sztuczną inteligencję.

Wskazówki dotyczące recenzji tekstu AI dla redaktorów

Wskazówki dotyczące recenzji tekstu AI dla redaktorów

W rzeczywistości, jeśli widziałeś już wystarczająco dużo tekstów w swoim życiu, możesz od razu zrozumieć, że jest napisany przez AI. Po ponad trzech latach pracy z tekstami, a także doświadczenia w generowaniu tekstów z AI, już szybko znajduję „markery”, które podkreślają czynnik ludzki i wyróżniają „sztuczny tekst”.

Czego szukać:

 • Powtarzające się frazy, jeśli nie są to klucze;
 • „Propozycje techniczne”, suche i bez fałszywych słów, procent „wody” w tekście pisanym przez człowieka jest wielokrotnie większy;
 • Wiele numerowanych i wypunktowanych list, jeżeli nie jest to przewidziane w TOR;
 • Słaba zgodność, zwłaszcza jeśli tekst jest tłumaczony z języka angielskiego i nie jest sprawdzany;
 • Zobacz, jak autor tekstu zwraca się do czytelnika. Jeśli jest to sztuczna inteligencja, czasami może zmienić się z „ty” na „ty”.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć, na co zwrócić uwagę podczas sprawdzania tekstu napisanego przez AI, a także jak na kilka sposobów odróżnić go od tekstu napisanego przez człowieka. Jeśli znasz jakieś inne opcje, będziemy zadowoleni, jeśli podzielisz się z nami w komentarzach.