iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Do jakich zadań używać ChatGPT w biznesie: 10 pomysłów
Artykuły i recenzje
8082
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/02/23

Do jakich zadań używać ChatGPT w biznesie: 10 pomysłów

Przygotowaliśmy przewodnik wyjaśniający, dlaczego i jak możesz używać ChatGPT w biznesie.



Do jakich zadań używać ChatGPT w biznesie: 10 pomysłów

Popularność AI ChatGPT rośnie każdego dnia. W zaledwie 5 dni czat z siecią neuronową przyciągnął milion użytkowników, na takie liczby od lat pracują Instagram i Netflix. Dlatego teraz, bardziej niż kiedykolwiek, pojawia się temat tego, czego możesz się nauczyć komunikując się z AI, dopóki narzędzia nie staną się płatne, dla Twojej firmy i jak możesz wykorzystać sieć neuronową dla siebie z zyskiem.

Postanowiliśmy złożyć mały przewodnik po sieciach neuronowych i zapytaniach, które mogą ułatwić prowadzenie firmy.

1. Tworzenie stron internetowych

ChatGPT może napisać prosty kod dla witryny Wordpress. Ale aby to wdrożyć i zrozumieć, nadal potrzebujesz wiedzy technicznej. Aby otrzymać kod, wystarczy złożyć odpowiednią prośbę.

Do jakich zadań używać ChatGPT w biznesie: 10 pomysłów

Na przykład:

  • Napisz mi kod strony Wordpress, aby wyświetlić obrazy z powiększeniem.
  • Wpisz kod Wordpressa, aby wyświetlić obrazek z opisem w prawym dolnym rogu, kursywą.

Komentarz: po rozmowie z ukraińskim informatykiem Jarosława Ingulskiego i wielu innych informatyków różnego rodzaju warto zauważyć, że ChatGPT nie jest idealnym narzędziem do pisania kodu, ponieważ sieć neuronowa może generować nieprawidłowe opcje.

Muszą zostać przetestowane ze specjalistą technicznym (jeśli nim nie jesteś), możesz również powiedzieć ChatGPT, że kod nie działa, a sieć neuronowa wyjaśni, dlaczego tak się dzieje. Ale ogólnie znacznie ułatwi tworzenie i naukę kodu (jeśli dopiero wchodzisz do IT lub po prostu szukasz jakiegoś rozwiązania).

2. Naprawa błędów na stronie

Do jakich zadań używać ChatGPT w biznesie: 10 pomysłów

sieć neuronowa potrafi naprawić błędy w kodzie . Oczywiście nie jest to narzędzie idealne i jak pokazują badania daleko mu do ideału, może nie znaleźć wszystkich błędów. Ale może być używany do podstawowego sprawdzania błędów przez początkujących programistów.

3. Zawartość serwisu: opisy towarów, usług

Do jakich zadań używać ChatGPT w biznesie: 10 pomysłów

Korzystając z sieci neuronowej ChatGPT, możesz generować opisy swoich produktów. Jeśli się napracujesz i wymyślisz dobre zapytanie, sieć neuronowa wygeneruje całkiem niezłe teksty. Ale nadal mogą potrzebować korektora, który przetłumaczy „tekst AI” na „ludzki”.

4. Poszukiwanie pomysłów: artykuły, kolekcje, rozwiązania biznesowe

Dziennikarze i blogerzy, a także SMM, firmy i dyrektorzy generalni mogą używać ChatGPT do generowania pomysłów. Na przykład musisz napisać o nowym iOS, ale wszystkie nagłówki po prostu zebrały się w bałagan. Ciągle muszę napisać plan na 50 lub więcej artykułów na podobny temat, używając słów kluczowych lub popularnych zapytań. Zajmuje to dzień, a czasem półtora dnia.

Wyszukiwanie pomysłów: artykuły, kolekcje, rozwiązania biznesowe

Ale jeśli poprosisz o wygenerowanie 5 pomysłów na bloga, to znacznie upraszcza pracę. Możesz opierać się na już zaproponowanych opcjach i poprawiać je, uzupełniać swoimi pomysłami, aby stać się bardziej interesującymi.

Możesz nawet poprosić o pomysły na lokalny biznes, opisując go tak szczegółowo, jak to możliwe i zrozumiały dla sztucznej inteligencji.

5. Generowanie nazw

Generacja tytułu

Znalezienie tytułów dla bloga biznesowego lub osobistego jest dość trudne. Możesz przeglądać setki różnych stylów, kombinacji i nie znaleźć tego właściwego. Dzięki ChatGPT możesz trochę ułatwić sobie życie, prosząc Cię o wygenerowanie nazw dla swojej kawiarni, kanału YouTube, profilu osobistego, książki i aplikacji.

Najważniejsze jest, aby jak najdokładniej opisać, czego chcesz od nazwy i co powinna reprezentować.

Na przykład: Napisz 5 pomysłów na nazwę kawiarni z kotami, słodyczami i secesyjnym wystrojem.

6. Generowanie sloganów

Wyszukiwanie pomysłów: artykuły, kolekcje, rozwiązania biznesowe

Jeśli pracujesz w reklamie dłużej niż rok, wiesz, jak trudno czasem wymyślić dobre hasło do kolejnego projektu. W tym też może pomóc sieć neuronowa ChatGPT, jeśli odpowiednio ustawisz parametr tonu głosu i treść hasła. Możesz też określić, jakie ma być hasło, ile słów, jakie emocje wywołać, aby wybór był trafniejszy.

Możesz pracować z wyborem haseł i siecią neuronową, wprowadzać zmiany w udostępnionych Ci opcjach, aż uzyskasz idealne hasło.

7. Stwórz strategię marketingową dla sieci społecznościowych

Jeśli masz trudną niszę, etui Memoji do sprzedania właścicielom iPhone'a 14 za granicą. Musisz wymyślić, jak zainteresować, zwiększyć świadomość, rozwinąć pomysł itp. Aby zaoszczędzić czas i uzyskać kilka pomysłów, możesz użyć ChatGPT.

Tworzenie strategii marketingowej dla sieci społecznościowych

Oczywiście nie wszystkie pomysły będą działać, ale możesz zacząć od tego i pracować. Coś, co nawet bardzo dobrze wpasowało się w strategię marketingową.

8. Pisanie esejów i artykułów

Nie należy zamieniać ChatGPT w narzędzie do pisania pracy dyplomowej lub semestralnej. Zgadzam się, to trochę nieuczciwe w stosunku do komisji i innych studentów. Ale aby rozwinąć ideę eseju i narysować dla siebie kilka pomysłów, jest to całkiem możliwe.

Pisanie esejów i artykułów

Jeśli dobrze sformułujesz zapytanie, sieć neuronowa da ci całkiem znośną odpowiedź, którą możesz wykorzystać w swoim eseju. Ale nie radzilibyśmy robić pełnego kopiuj-wklej, lepiej po prostu przeczytać wynik i napisać coś z własnych wniosków.

9. Tworzenie bajek i opowiadań dla dzieci

Tworzenie bajek i opowiadań dla dzieci

Jeśli dziecko codziennie prosi Cię o nową bajkę, a „Kopciuszek” i „Kot w butach” przestały Cię interesować. Możesz użyć ChatGPT do pisania krótkich bajek na dobranoc dla swojego dziecka. Dostałam prośbę o dwie propozycje, w których poprosiłam o stworzenie bajki o dziewczynie o lodowatym sercu jako "Królowej Śniegu" i smoku, który ratuje ją przed złą macochą.

Oczywiście historię trzeba ulepszyć pięknymi zwrotami akcji i detalami, ale to już skończona bajka z nową fabułą, którą można przeczytać.

10. Naszkicować przyszłe książki, scenariusze i dokończyć fabułę

Szkicować przyszłe książki, skrypty i dokończyć fabułę

Bardzo często w mojej głowie pojawia się pomysł „Chcesz napisać książkę” lub opowiadanie, opowiadanie, ale problemy zaczynają się już od tego, jak zacząć i jak skończyć? ChatGPT w tym pomoże! Ale nie myśl, że wszystko załatwi :)

Możesz przesłać zarys fabuły książki lub opowiadania. Jak się okazało, sieć neuronowa potrafi nie tylko dokładniej go opisać, ale także naszkicować kilka wariantów zakończenia, spośród których można wybrać ten, który najbardziej nam się podoba.

Wniosek

Istnieje wiele możliwości korzystania z ChatGPT. Różni profesjonaliści mogą korzystać z tego narzędzia, aby ułatwić sobie pracę. Co więcej, sieć neuronowa wie nawet, jak pisać wiersze i piosenki, jeśli potrafisz pięknie wybrać dla nich prośbę.

Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak korzystać ze sztucznej inteligencji, aby doskonalić swoje umiejętności i upraszczać codzienne zadania.