iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Czy tapety na żywo działają na iOS 16
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/29/22

Czy tapety na żywo działają na iOS 16

Czy można umieścić animowane tapety na iOS 16? Rozumiemy w artykule.Czy tapety na żywo działają na iOS 16

Funkcja dynamicznej tapety na żywo jest jedną z najbardziej ukochanych osób na iPhonie. Pozwalało to na dodawanie filmów lub animacji do zablokowanego ekranu, które można było odtwarzać przez długie naciśnięcie. Ale wraz z aktualizacją do iOS 16 ta możliwość zniknęła.

Teraz, dotykając wyświetlacza, możesz wywołać listę wszystkich stylów ekranu blokady, utworzyć nowy lub zmienić widżety. Tapety dynamiczne zniknęły z kolekcji dostosowywania, ponieważ Apple preferowało tapety statyczne lub półdynamiczne (takie jak Planetarium).

Czy można umieścić animowane tapety na iOS 16?

Niestety nie ma takiej możliwości. Użytkownicy skontaktowali się w tej sprawie z Apple, na co przedstawiciele firmy odpowiedzieli „Dziękujemy, weźmiemy to pod uwagę”. Problemu nie było rozwiązania, po wydaniu oficjalnej wersji iOS 16 dla wszystkich i w trakcie testów nowa beta iOS 16.1 nie zmienia się pod tym względem.

Czy Apple przywróci animowane tapety w iOS 17?

Taki zwrot jest całkiem realny. Tapety na żywo były kochane przez wielu użytkowników, więc w Internecie jest wiele skarg, nawet po opublikowaniu publicznych aktualizacji, że ta funkcja została usunięta. Dostosowywanie ekranu blokady jest funkcją tymczasową. Firma będzie potrzebować czegoś ciekawego w nowym roku, więc może przywrócić tapety na żywo w aktualizacji iOS 17.

Po prostu sfinalizują interfejs i zoptymalizują go pod kątem nowego Always-On w iPhone 14 Pro. Byłoby miło mieć „zdjęcie na żywo” w zakładce niestandardowej tapety, aby użytkownik mógł wybrać wygaszacz ekranu ze swojej galerii.

Czy używałeś zdjęć na żywo?