iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak odinstalować iOS 16 beta i powrócić do iOS 15
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/01/22

Jak odinstalować iOS 16 beta i powrócić do iOS 15

Zainstalowałeś wersję beta iOS 16, wypróbowałeś, ale teraz nie wiesz, jak usunąć ją z urządzenia? Przygotowaliśmy szczegółowe instrukcje, czytaj dalej.Jak odinstalować iOS 16 beta i powrócić do iOS 15

Producenci nie zalecają instalowania wersji beta oprogramowania na urządzeniach, z których stale korzystasz. Ale jeśli już to zrobiłeś, a teraz chcesz wrócić do bardziej niezawodnego oprogramowania niż beta, powiemy Ci, jak to zrobić.

Jak wrócić do iOS 15 z wersji beta iOS 16?

1. Sprawdź wersję oprogramowania na macOS, musi być najnowsza;
2. Połącz (iPhone lub iPad) z komputerem Mac lub Windows za pomocą kabli Lightning;
3. Użyj jednej z poniższych opcji (w zależności od posiadanego modelu urządzenia).

  • Na iPhonie 8: musisz przytrzymać przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności. Następnie przytrzymaj blokadę (przycisk po prawej) i poczekaj na ikonę trybu przywracania.
  • Na iPhonie 7 i 7 Plus: naciśnij i przytrzymaj przyciski Uśpij/Obudź i Zmniejszenie głośności. Nie wolno ich zwalniać, dopóki nie pojawi się symbol firmy (jabłko) i poczekać na tryb odzyskiwania.
  • Dla iPada z przyciskiem: naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij/Obudź i Początek. Nie zwalniaj przycisków, dopóki nie pojawi się symbol firmy (jabłko), a następnie wyświetlacz trybu przywracania.
  • Na iPadzie Pro z Face ID: musisz przytrzymać przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij przycisk blokady. Poczekaj i nie zwalniaj przycisku. Tablet powinien się zrestartować i przejść do trybu odzyskiwania.

Po wykonaniu powyższych czynności na komputerze, do którego podłączony jest sprzęt, pojawi się okno Przywróć/Aktualizuj. Kliknij Przywróć. Jeśli otrzymasz propozycję aktualizacji do ukończenia iPhone, kliknij Zainstaluj. Następnie możesz przywrócić kopię zapasową do systemu iOS 15 za pomocą komputera.

Jest inny sposób na usunięcie wersji beta

Przechodząc do Ustawienia> Ogólne> VPN i zarządzanie urządzeniami> Profil iOS 16 Beta> Usuń profil.

Ale to nie spowoduje powrotu do poprzedniej głównej wersji oprogramowania. Będziesz musiał poczekać na wydanie oficjalnego iOS 16. Nie zalecamy tego, ale skorzystaj z poprzednich opcji.