iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jaki będzie iPhone 15 Pro Max: projekt, data premiery, dane techniczne
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/08/23

Jaki będzie iPhone 15 Pro Max: projekt, data premiery, dane techniczne

Jaki będzie nowy iPhone 15 Pro Max i co już teraz wiadomo o nowym produkcie – zastanówmy się.Jaki będzie iPhone 15 Pro Max: projekt, data premiery, dane techniczne

Nowy smartfon Apple iPhone 15 Pro Max ukaże się dopiero jesienią, ale zgodnie z tradycją wielu wtajemniczonych już mówiło o swoich przypuszczeniach na temat tego, jak to może wyglądać i jakie cechy będzie miało. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie dostępne w tej chwili plotki i informacje, aby przekazać Wam wszystko, co wiemy o nowym produkcie.

Dane techniczne iPhone'a 15 Pro Max

Dane techniczne iPhone'a 15 Pro Max

 • Ekran: Liquid Retina XDR mini-LED, maksymalna jasność 1600 nitów 6,7";
 • Częstotliwość aktualizacji: regulowany, do 120 Hz;
 • PROCESOR: Apple A17 Bionic;
 • BARAN: 6GB;
 • Pamięć wewnętrzna: od 256 GB do 2 TB;
 • Bateria iPhone'a 15: ponad 4000 mAh;
 • Kamera: potrójny (48 MP + 12 MP + 12 MP) i kamera LiDAR + peryskop;
 • Data wydania: wrzesień 2023;
 • System operacyjny: iOS 17;
 • Wi-Fi: obsługa Wi-Fi 7;
 • Cena: od 1199 USD;
 • Port do ładowania: USB typu C
 • Rama: zaokrąglony, z tytanową powłoką i przyciskami dotykowymi z dotykowym sprzężeniem zwrotnym.

iPhone 15 Ultra – czy wyjdzie?

iPhone 15 Ultra – czy wyjdzie?

W sieci pojawiło się ostatnio sporo informacji na temat iPhone'a 15 Ultra. Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple może zastąpić model iPhone'a 15 „Pro Max” nowym modelem „Ultra”.

Gdy Apple wprowadził Apple Watch Ultra w 2022 roku, a także nadał najdroższemu modelowi M1 przydomek „Ultra”, możemy zobaczyć „iPhone 15 Ultra” z procesorem M1. Będzie to smartfon klasy premium z tytanowymi ramkami i nową technologią aparatu.

Zaprojektuj zdjęcie iPhone'a 15 Pro Max

Spodziewałem się tego iPhone 15 Pro Max będzie wyglądał jak jego poprzednik, iPhone 14 Pro Max, z wyjątkiem kilku poprawek, które zostaną dodane jeszcze w tym roku. Na przykład znawcy mówią o tytanowej obudowie.

Zaprojektuj zdjęcie iPhone'a 15 Pro Max

Nie wiemy, czy to etui będzie dotyczyło modelu premium Ultra, czy też zostanie odebrane iPhone 15 Pro | iPhone 15 Pro Max , ale w sieci krąży plotka, że ramki lub cała tylna obudowa będą składać się z tytanowej powłoki i szkła. Ważną cechą konstrukcyjną iPhone'a 15 Pro Max mogą być również przyciski dotykowe z dotykowym sprzężeniem zwrotnym.

Zaprojektuj zdjęcie iPhone'a 15 Pro Max

Wśród oczekiwanych kolorów nadwozia jest pomarańczowy, metaliczny kolor, który stanie się trendem w 2023 roku. Nie zabraknie również standardowego Silvera i ukochanej już Space Black.

USB-C w iPhonie 15 Pro Max

USB-C w iPhonie 15 Pro Max

Apple myśli o zastąpieniu portu Lightning w modelach iPhone'a 15 Pro Max portem USB-C. Ponieważ Unia Europejska wymaga teraz od Apple (i innych firm) trzymania się europejskiego uniwersalnego portu USB-C dla urządzeń mobilnych. Jest to motywowane wygodą, nowoczesnością portu i troską o środowisko. Dlatego najprawdopodobniej w tym roku Apple będzie zmuszony wykonać jeden z trzech kroków:

 • Usuń port ze wszystkich modeli;
 • Dodaj adaptery do pudełka;
 • Wypuść iPhone'a 15 z portem USB-C (prawdopodobnie jako limitowana wersja dla Europy).

Odwołaj to w 2022 roku Apple wypuściło specjalną wersję iPhone'a 14 z gniazdem na kartę SIM , podczas gdy w USA smartfony sprzedawane są z eSIM, bez fizycznego portu na kartę. Wynika to z faktu, że w Europie usługa eSIM nie jest tak powszechna, są też regiony, w których w ogóle nie jest obsługiwana.

Zaletą portu USB-C jest szybkość przesyłania danych. Jeśli firma doda do swoich nowych produktów porty USB 3.2 lub Thunderbolt 3, możesz znacznie szybciej przesyłać wideo ProRes i zdjęcia ProRaw. Na przykład, jeśli USB 2.0 zapewnia tylko 480 Mb/s, nowy standard USB 3.2 pokazuje 20 Gb/s. Przy zastosowaniu Thunderbolt 3 liczba ta wzrasta do 40 Gb/s. Ale jest mało prawdopodobne, że Apple doda Thunderbolt 3 do iPhone'a, nawet jeśli jest to iPhone 15 Pro Max.

Aparat nowego iPhone'a 15 Pro Max

Jaki będzie iPhone 15 Pro Max: projekt, data premiery, dane techniczne

Krążyło wiele plotek dotyczących prac Apple nad technologią teleobiektywów typu peryskop. Według Ming-Chi Kuo takich aktualizacji oczekuje się w nowych iPhone'ach. Ale haczyk polega na tym, że ta funkcja będzie dostępna tylko w wersji premium, więc nie będzie jej na iPhonie 15 Pro.

Obiektyw peryskopowy stosowany jest w systemach kamer smartfonów z 5- lub 10-krotnym zoomem, bez utraty jakości obrazu. Ponadto ten system pozwala na bardziej kompaktowe rozmieszczenie soczewek na korpusie smartfona. Ale soczewki peryskopowe są dość drogie, więc ich instalacja może zwiększyć koszt iPhone'a.

Aparat nowego iPhone'a 15 Pro Max

Plotka głosi, że Apple może dodać nowe czujniki Sony do niektórych iPhone'ów 15s. W porównaniu do tych, które są teraz, podwajają nasycenie każdego piksela. Dzięki temu kamera może zebrać więcej światła w kontrastowym miejscu, a jednocześnie zmniejszyć prześwietlenie i odblaski. Jeśli znasz się teraz na fotografowaniu iPhone'a, wiesz, że prześwietlenie nadal stanowi problem na smartfonach. iPhone'a 14 Pro . Jeśli nowe czujniki będą działać lepiej, będzie to znaczące ulepszenie dla nowego aparatu.

Kiedy pojawi się iPhone 15 Pro Max i ile będzie kosztował?

Kiedy pojawi się iPhone 15 Pro Max i ile będzie kosztował?

Tradycyjnie nowy iPhone 15 Pro Max zostanie wydany jesienią tego roku. Podczas prezentacji Apple omówią cenę iPhone'a 15 Pro Max, a także jego oficjalne cechy. W tej chwili możemy jedynie założyć, że nowość będzie kosztować od 1199 USD w USA. W Europie urządzenie mogłoby kosztować kilkukrotnie więcej, zwłaszcza jeśli Apple zdecyduje się na dodanie portu USB-C do nowego iPhone'a.