iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jakie filmy Marvela wychodzą?
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/19/22

Jakie filmy Marvela wychodzą?

Powiedział, jakie filmy Marvela zostaną wydane w najbliższej przyszłości.Jakie filmy Marvela wychodzą?

Nowa era dla Marvel Cinematic Universe rozpoczęła się już w 2021 roku. A teraz zdecydowanie nie kończy się na tym, jeśli chodzi o nadchodzące hity kinowe.

Przygotowaliśmy wybór nadchodzących projektów KVM. Następnie podpowiemy, które filmy powinny ukazać się przed końcem 2022 r., a także w 2023 r.

1 Czarna Pantera: Wakanda na zawsze

Pomimo tragicznej śmierci Chadwicka Bosemana 28 sierpnia 2020 r., plany na kontynuację Czarnej Pantery są kontynuowane. Nagła i straszliwa strata tylko opóźniła produkcję o kilka miesięcy. Zdjęcia rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku, kiedy Shuri (Letitia Rai) wcielił się w większą rolę, a aktor Tenoch Huerta wcielił się w rolę Namora, głównego antagonisty.

Martin Freeman, Florence Kasumba i Angela Bassett powrócili wraz z Mikaelą Coel dołączając do Anneki Dory Milah. Winston Duke również powrócił do gry w M'Baku. Dodatkowa obsada to Mabel Cadena jako Namora i Alex Livinalli jako Attuma. W grudniu 2020 r. Marvel zmienił datę premiery na lipiec 2022 r. Film ma się ukazać 11 listopada 2022 roku.

2 Świąteczna oferta specjalna Strażników Galaktyki

Jakie filmy Marvela wychodzą?

Ten odcinek specjalny został nakręcony w tym samym czasie co Guardians of the Galaxy Vol. 3 i będzie emitowany w okresie świątecznym. James Gunn napisał specjalny, który, jak sądzimy, będzie odnosić się zarówno do Świątecznego Specjalnego Gwiezdnych Wojen, jak i do własnej sytuacji Strażników. Według Gunna wydarzenia będą miały miejsce pomiędzy Thor: Love and Thunder i Guardians of the Galaxy Vol. 3" . W sierpniu 2021 r. ujawnił również, że specjalny jest kanoniczny i będzie zawierał szczegóły prowadzące do tom. 3. Film ma zostać wydany w Disney+ w grudniu 2022 roku.

3. Ant-Man i osa: kwantowa mania

Jakie filmy Marvela wychodzą?

W grudniu 2020 roku Marvel ujawnił tytuł Ant-Man and the Wasp: Quantum Mania, a także potwierdził role Newtona i Majora w filmie. Produkcja rozpoczęła się w połowie maja. W październiku Bill Murray ogłosił, że ma rolę w filmie (potwierdził to później teaser Comic-Con). Produkcja zakończyła się w listopadzie tego roku.
W kwietniu 2022 roku film zamienił się miejscami z Marvelem, ponieważ wydaje się, że jest znacznie bliżej ukończenia. Film ma się ukazać 17 lutego 2023 roku.

Fabuła filmu polega na tym, że Scott Lang (Paul Rudd) cieszy się sławą jednego z bohaterów, którzy uratowali świat. Ale ta radość zostaje osłabiona, gdy jego córka Cassie (Kathryn Newton, następczyni Emmy Fuhrmann) zaczyna podążać jego zbrodniczymi śladami. Pozornie biorąc ją pod swoje skrzydła, wkrótce zostaje uwikłana w przygody Ant-Mana i Osy, gdy oni i cała rodzina Pym-Van Dyne utknęli w Królestwie Kwantowym.

4. Strażnicy galaktyki. Część 3

Jakie filmy Marvela wychodzą?

Produkcja filmu rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku, a Gunn opublikował zdjęcie obsady, która niespodziewanie pokazała Iwujiego. Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Karen Gillan, Pom Klementieff, Sean Gunn i Sylvester Stallone powracają jako różne postacie Strażników. Filmowanie zostało ukończone w maju, a Batista zauważył, że pożegnanie z Draxem i ogólnie doświadczenie było emocjonalne.

W czerwcu poinformowano, że Nico Santos był również w obsadzie, a na kolejnym Comic-Con 2022 Gunn przedstawił Marię Bakalovą jako człowieka stojącego za kosmicznym psem Cosmo. Ten film ma się ukazać 5 maja 2023 roku.

5. Cuda

Jakie filmy Marvela wychodzą?

W czerwcu 2021 roku Park Seo Joon podobno dołączył do obsady. Produkcja rozpoczęła się w sierpniu tego roku, a do obsady dołączyła rodzina Kamali z Ms. Marvel. Zawe Ashton również dołączył w roli nieznanego złoczyńcy.

W październiku 2021 r. premiera filmu została przesunięta na luty 2023 r. z powodu różnych zmian w harmonogramie i opóźnień produkcyjnych związanych z całą operacją Marvela. W kwietniu 2022 przesunięto ją na lipiec 2023, zamieniając miejscami z Ant-Manem i Wasp: Quantum Mania. Zdjęcia dobiegły końca w maju. Film ma się ukazać 28 lipca 2023 roku.

Całkiem możliwe, że Marvels będzie kontynuował idee Strażników Galaktyki i Wiecznościowców. Ale ponieważ zarówno Kamala Khan, jak i dorosła Monica Rambo Parrisa dołączają do Carol w tej przygodzie, wiemy, że w filmie pojawi się Ziemia.

6. Echo (serial telewizyjny)

Jakie filmy Marvela wychodzą?

W marcu 2021 roku ujawniono, że Echo, która zadebiutowała w serialu Disney+ Hawkeye, dostanie swój własny show. Ethan Coen i Emily Cohen napiszą i wyprodukują serial, a Alaqua Cox ponownie wcieli się w rolę głuchego zabójcy, który ma talent do podchwytywania stylów walki swoich przeciwników. Historia pokazuje, jak opuszcza Nowy Jork, by spotkać się z częścią swojej rodziny. Oczywiście nowy kryzys przerywa to ponowne połączenie.

Marvel potwierdził istnienie serii podczas zapowiedzi Disney+ Day w listopadzie 2021 roku, a produkcja rozpoczęła się w maju 2022 roku. Premiera tej serii spodziewana jest latem 2023 roku.

7. Loki sezon 2 (serial telewizyjny)

Jakie filmy Marvela wychodzą?

Podczas prezentacji Disney Upfront w maju 2022 r. Feige ujawnił, że obsada Lokiego wkrótce połączy się ponownie w drugim sezonie programu. Tom Hiddleston, Owen Wilson, Gugu Embata-Raw, Sophia Di Martino i Wunmi Mosaku powracają, gdy Loki konfrontuje się z tym, co stało się z Biurem Zmian Czasu po tym, jak Sylvia (Di Martino) zabiła Tego, który pozostał (Jonathan Majors).

Na razie zakładamy, że Majors pojawi się jako wariant inny niż Kang czy The One Who Remains. Eric Martin zastąpił Michaela Waldrona na stanowisku głównego scenarzysty, a reżyserzy Justin Benson i Aaron Moorehead zastąpią Kate Herron. Premiera spodziewana jest latem 2023 roku.

8. Żelazne serce

Jakie filmy Marvela wychodzą?

W kwietniu 2021 roku ujawniono, że Chinaka Hodge będzie głównym scenarzystą i producentem wykonawczym serialu. W lutym Anthony Ramos dołączył do obsady w roli, która jest zarówno tajna, jak i porównywalna do debiutu Lokiego Jonathana Majora, z Lyricem Rossem, który również dołączył jako najlepszy przyjaciel Riri. W kwietniu tego samego roku wytwórnia Ryana Cooglera Proximity podpisała kontrakt na produkcję, a reżyserię przejęli Angela Barnes z Blindspotting i Sam Bailey z Dear White People. Dodatkowi członkowie obsady zostali dodani latem 2022 roku, w tym Manny Montana i Alden Ehrenreich w kluczowej roli. Oczekuje się, że seria zostanie wydana jesienią 2023 roku.

9. Agatha: sabat chaosu

Jakie filmy Marvela wychodzą?

Kathryn Hahn powróci jako urocza wiedźma Agatha Harkness. Przypuszczalnie będzie musiała znaleźć wyjście z bycia wścibskim sąsiadem Agnes, a następnie odzyskać siły przed kolejnym starciem z Wandą (Elizabeth Olsen) – pomimo tego, co stało się ze Scarlet Witch w Multiverse of Madness.

Może to być również show, które zaprezentuje Mephisto. Jake Schaeffer z WandaVision ponownie zostanie głównym scenarzystą, więc możliwe jest, że serial będzie czerpał inspirację z programów z jednym bohaterem, takich jak Rhoda i Frasier.

Nawiasem mówiąc, na prezentacji Comic-Con 2022 Feige ujawnił poprawną nazwę serii. Przewidywana data premiery serii to zima 2023 roku.