iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak zmienić nazwę zrzutów ekranu na komputerze Mac
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/20/23

Jak zmienić nazwę zrzutów ekranu na komputerze Mac

Domyślnie zrzuty ekranu na komputerze Mac mają bardzo długie tytuły. Podpowiadamy, jak to zmienić.Jak zmienić nazwę zrzutów ekranu na komputerze Mac

Za pomocą zrzutów ekranu możesz zapisać niezbędne momenty treningu, podzielić się memami lub wskazać błędy, a jeśli będziesz z nimi stale pracować, nie tylko zajmą miejsce na pulpicie ( tu powiedzieli, jak to naprawić ), ale może być również mylące i utrudniać późniejsze znalezienie odpowiednich zrzutów ekranu. W końcu nazwy zrzutów ekranu na komputerze Mac są standardowe jako „Zrzut ekranu, data, godzina”. Na szczęście zmiana tytułu zrzutów ekranu na komputerze Mac to prosty proces, który na dłuższą metę może zaoszczędzić czas.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo zmienić tytuły zrzutów ekranu na komputerze Mac, a także przedstawimy kilka wskazówek dotyczących organizowania i zarządzania zrzutami ekranu. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, profesjonalistą, czy po prostu osobą, która robi dużo zrzutów ekranu, ten przewodnik pomoże Ci uporządkować komputer Mac i ułatwić znajdowanie potrzebnych informacji.

Jak zmienić nazwę zrzutów ekranu na komputerze Mac

  1. Przejdź do programu Terminal (znajduje się w standardowych programach);
  2. Skopiuj to polecenie: defaults write com.apple.screencapture name „screenshot”;
  3. Wklej go do terminala;
  4. Naciśnij Return (Enter).

Jak zmienić nazwę zrzutów ekranu na komputerze Mac

Teraz wszystkie zrzuty ekranu będą domyślnie wyświetlane jako zrzut ekranu (data) + godzina. Jeśli chcesz zwrócić wszystko tak, jak było, użyj polecenia: defaults write com.apple.screencapture "include-date" 1; zabij wszystko SystemUIServer. Potem wszystko wróci do pisania tak, jak było pierwotnie.

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik na temat zmiany nazwy zrzutów ekranu na komputerze Mac pomógł ci. Nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi.