iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak zmienić miejsce zapisywania zrzutów ekranu na komputerze Mac
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/14/23

Jak zmienić miejsce zapisywania zrzutów ekranu na komputerze Mac

Domyślnie komputer Mac zapisuje wszystkie zrzuty ekranu na pulpicie. Jak to zmienić, mówimy w instrukcjach.Jak zmienić miejsce zapisywania zrzutów ekranu na komputerze Mac

Często pracuję ze zrzutami ekranu: aby naprawić błędy na stronie, pomyłki autorów, czy zapisać informacje o szkoleniach. Po jednym dniu roboczym na komputerze Mac może się zdarzyć prawdziwe piekło, ponieważ domyślnie wszystkie zrzuty ekranu są tam zapisywane.

Jeśli ta funkcja denerwuje Cię tak samo jak mnie, sugerujemy zmianę lokalizacji, w której zapisywane są zrzuty ekranu na komputerze Mac. A jak to zrobić, powiemy w instrukcjach.

Jak zapisać zrzut ekranu na komputerze Mac, a nie na pulpicie

  1. Naciśnij Com + 5, aby wyświetlić okno do pracy ze zrzutami ekranu;
  2. Kliknij Opcje;
  3. Przejdź do opcji Inna lokalizacja;
  4. Wybierz folder i zapisz tam swoje zrzuty ekranu.

Jak zmienić miejsce zapisywania zrzutów ekranu na komputerze MacJak zmienić miejsce zapisywania zrzutów ekranu na komputerze MacJak zmienić miejsce zapisywania zrzutów ekranu na komputerze Mac

Również w tych ustawieniach możesz zobaczyć inne przydatne funkcje do zrzutów ekranu Mac. Na przykład, jeśli potrzebujesz, aby mikrofon był włączony. Lub, jeśli istnieje potrzeba pokazania kursora myszy na nagraniu ekranu. Wszystko to można skonfigurować w tym małym menu.

Teraz twoje zrzuty ekranu zostaną zapisane w wybranej lokalizacji. W razie potrzeby możesz nawet wydzielić dla nich osobne miejsce.

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik był dla Ciebie przydatny. Nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!