iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jak zarabiać na TikTok: 10 sposobów w 2022
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/09/22

Jak zarabiać na TikTok: 10 sposobów w 2022

TikTok staje się coraz bardziej popularny, przyciągając odpowiednio coraz więcej użytkowników, istnieje wiele możliwości zarobienia na nim pieniędzy. Jeśli chcesz zacząć zarabiać na swoim TikTok, powiemy Ci więcej o sposobach, jak to zrobić.Jak zarabiać na TikTok: 10 sposobów w 2022

Co tydzień z platformy TikTok korzysta ponad czterdzieści milionów użytkowników. Aplikacja do tworzenia i oglądania krótkich filmów stała się jedną z najpopularniejszych na świecie. A liczba pobrań przekroczyła 2 miliardy. Dlatego zarabianie na swojej stronie na tej platformie jest dość łatwe, wystarczy wiedzieć, jak zrobić to dobrze.

TikTok nie ma oficjalnego programu partnerskiego, jak w YouTube. Platforma nie zapłaci za wyświetlenia. Ale jest wystarczająco dużo sposobów na zarabianie na swoich filmach.

TikTok nie ma oficjalnego programu partnerskiego, takiego jak YouTube. Platforma nie zapłaci za wyświetlenia. Ale jest wystarczająco dużo sposobów na zarabianie na swoich filmach.

1. Reklama z profilu TikTok

Reklama jest głównym rodzajem dochodu w każdej sieci społecznościowej, a TikTok nie jest wyjątkiem. Reklama na tej platformie może być różna: od PR dla blogera po reklamę produktów lub usług.

Możliwość otrzymania zamówienia reklamowego może pojawić się po osiągnięciu 10 000 subskrybentów, ale nie jest to konieczne. Większość reklamodawców zwraca uwagę na zasięg, a mianowicie: wyświetlenia, polubienia, reposty. Jeśli masz wystarczającą liczbę obserwujących, ale nie masz zasięgu, niewiele osób będzie chciało oferować reklamowanie swojego produktu.

Reklamy na Twoim koncie nie powinny pojawiać się zbyt często. Użytkownicy są tym bardzo zmęczeni. Optymalnym rozwiązaniem byłoby 5-10 reklam miesięcznie. Reklama bezpośrednia ma jedną istotną zaletę - wszystko zależy od Ciebie. Im większe pokrycie strony, tym wyższa cena i popyt.

Na początkowych etapach reklama może być prowadzona na zasadzie barteru: reklamujesz początkującego blogera, a on reklamuje Ciebie. Dobry sposób na budowanie widowni.

2. Twarz marki

Drugim sposobem na zarabianie na TikTok jest zostanie ambasadorem określonej marki. Powiedzmy, że to nie jest dla początkujących.

Ambasador to osoba, która jest twarzą marki i reprezentuje ją w mediach. Oznacza to, że taka osoba (w naszym przypadku bloger) będzie reklamować markę we własnym imieniu przez określony czas.

Często ambasadorami zostają znane osobistości, które mają ogromny wpływ na publiczność. Są zapraszani do współpracy z dużymi firmami i tym samym chcą zwiększyć swoją sprzedaż. Ponadto ambasadorzy mogą otrzymać bezpłatne towary marki, rabaty i bony upominkowe.

Aby zostać ambasadorem, musisz rozwijać swoją osobistą markę. Niemal zawsze firmy same szukają odpowiednich ludzi i oferują im współpracę.

3. Promowanie swoich produktów i usług

Możesz zarabiać na TikTok, sprzedając swój produkt lub usługi. Jeśli masz własną firmę lub usługi, możesz je reklamować bezpośrednio na swojej stronie. Na przykład masz własną piekarnię i możesz pokazać swoje ciasta, proces produkcji itp. Ludzie mogą być zainteresowani Twoim produktem i chcieć go kupić. Następnie wystarczy przenieść zainteresowaną publiczność na Instagram.

4. Monetyzacja strumieniowa

Transmisje na żywo w TikTok można również zarabiać. Ale jest jeden warunek: co najmniej 1000 osób musi być zasubskrybowanych na twoje konto (bez tego funkcja streamowania nie będzie dostępna). Ta metoda jest podobna do pierwszej opcji, którą już opisaliśmy. Reklamodawca daje Ci określony produkt lub usługę, a Ty pokazujesz i mówisz o tym na żywo.

Drugim sposobem jest monetyzacja w TikTok. Użytkownicy na żywo dają ci prezenty. Te prezenty są płatne i możesz wypłacić 80% ich wartości na swoje konto. Oznacza to, że jeśli widzowie są zainteresowani transmisją, mogą wysłać Ci prezent, zwiększając w ten sposób zarobki. Więcej prezentów - wyższa monetyzacja.

5. Przegląd towarów i usług

Nagraj recenzję towarów lub usług od reklamodawcy. Nawiasem mówiąc, ta forma reklamy jest bardzo popularna w Instagram . Można to zrobić zgodnie z określonym szablonem i tekstem, który zostanie Ci przedstawiony lub według Twojego uznania. Jedyną trudnością jest znalezienie reklamodawcy.

Jeśli masz wystarczającą liczbę subskrybentów, żądania reklam przyjdą same, ale jeśli nie, będziesz musiał poszukać.

Umieść swoją ofertę na giełdach reklamowych lub w grupach tematycznych. Oczywiście nie zarobisz od razu milionów, ale od czegoś trzeba zacząć. Dodatkowo, jeśli klientowi spodoba się efekt reklamy, może zaproponować współpracę na bieżąco.

6. Programy polecające

Programy polecające (afiliacyjne) działają w rzeczywistości po prostu. Przyprowadziłeś firmę klienta, a ona płaci ci za to odsetki. Na przykład pokazujesz, że używasz ładowarki od pewnej firmy i powiedzieć, że kupiłeś go na stronie. Zostaw link polecający do tej witryny. Twój zysk będzie zależał od liczby kliknięć w link. Im więcej osób się zmieniło, tym lepiej.

Programy partnerskie można znaleźć po prostu wpisując „programy partnerskie dla Tik Tok” w wyszukiwarce, a także na stronach firmowych. Mogą też skontaktować się z Tobą samodzielnie (sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą).

7. Weź udział w wyzwaniach

Marki organizują wyzwania, aby zwiększyć świadomość firmy. Aby to zrobić, zwracają się do blogerów i proszą ich o udział w nich. Za jeden film z hashtagiem bloger może zarobić nawet 5000 hrywien.

8. Sprzedaż własnych usług innym blogerom

Możesz zaoferować swoje usługi, aby pomóc innym blogerom (edycja, edycja filmów, zdjęć itp.). Lub promuj swoje usługi jako freelancer, jeśli ktoś jest zainteresowany, możesz uzyskać z tego dobry procent zarobków.

9. Zarobki na utworach muzycznych

Wielu muzyków zamawia od blogerów filmy ze swoimi utworami, aby je promować. W ten sposób autorzy zyskują popularność, a blogerzy dobry procent. Nawiasem mówiąc, nie zapominaj, że odpowiednia ścieżka zapewnia dodatkowe wyświetlenia wideo.

10. Zarobki na wykonaniu zadań

Wykonując zadania na usługach specjalnych możesz też zarobić, ale niewiele. Zadania mogą obejmować: obejrzenie filmu, polubienie lub napisanie komentarza.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na zdobycie pieniędzy za pomocą TikTok. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie i popracujesz nad nimi, jednocześnie rozwijając swój profil.