iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jak zarejestrować się w Czacie GPT i korzystać z niego
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/01/23

Jak zarejestrować się w Czacie GPT i korzystać z niego

Ponieważ już otworzyliśmy puszkę Pandory ze sztuczną inteligencją, postanowiliśmy powiedzieć Ci, jak zarejestrować się w Czacie GPT i z niego korzystać.Jak zarejestrować się w Czacie GPT i korzystać z niego

Narzędzie czatu GPT to generator tekstu oparty na sztucznej inteligencji, który daje odpowiedzi na zadane pytania. Niestety na Ukrainie działa to tylko przez VPN, a żeby się w nim zarejestrować potrzebny jest numer dowolnego kraju innego niż Ukraina (np. polski, amerykański, francuski). Z numeru będziesz musiał otrzymać tylko jeden SMS, więc całkiem możliwe jest użycie jednorazowego lub roboczego do rejestracji, jeśli go masz.

Kolejna chwila teraz obciążenie czatu GPT jest bardzo wysokie, więc strona się opóźnia, może nie ładować się przez długi czas, głupio i wyrzucić cię. U mnie wszystko działało dobrze przez dwa dni, potem przez pół dnia był tylko szary ekran i okresowo pojawiało się powiadomienie „Przepraszamy, mamy teraz dużo próśb”. To normalne, poczekaj chwilę i spróbuj odświeżyć stronę.

Jak zarejestrować się w Czacie GPT i korzystać z niego

Jak zarejestrować się na czacie GPT

 1. Włącz VPN (USA) i przejdź do strony internetowej;
 2. Następnie kliknij „Zarejestruj się”;
 3. Wpisz swój adres e-mail (zarejestrowałem się na koncie Google);
 4. Wybierz kraj, wprowadź numer;
 5. Poczekaj, aż pojawi się kod i wprowadź go;
 6. Następnie tworzysz nowy czat z AI.

Jak zarejestrować się w Czacie GPT i korzystać z niego

Jak korzystać z ChatGPT

Wystarczy wpisać komendę w języku angielskim (aby AI lepiej zrozumiała prośbę), jeśli masz problemy z angielskim, użyj tłumacza do sformułowania prośby.

Jak korzystać z ChatGPT

Im dokładniejsza jest Twoja prośba, tym lepiej AI wygeneruje odpowiedź. Możesz użyć innych pytań po tym, jak przekazał ci gotowy tekst, aby poprawić wynik. Sztuczna inteligencja reaguje również na wyrażenia „pisz jak s__”. Poprosiłem o napisanie bajki, takiej jak „Królowa Śniegu”, ale z innymi postaciami i fabułą poradził sobie z tym zadaniem z hukiem.

Niuanse czatu GPT

 • Nie wszystkie teksty GPT na czacie są unikalne, jeśli prośba jest mniej więcej taka sama, otrzymasz podobne frazy, tylko z innym początkiem;
 • Baza danych jest tylko do 2021 roku. Oznacza to, że dla czatu GPT nie istnieje iPhone 14 nie bardzo rozumie „funkcje iOS 16” i kiedy się pojawiły;
 • Nie generuje recenzji produktów, chociaż może rzucić porównania funkcji;
 • W tekstach występują błędy, zarówno gramatyczne, jak i interpunkcyjne;
 • Często się zawiesza i wyświetla błędy.

Niuanse czatu GPT

Wykorzystaj to narzędzie jako okazję do dowiedzenia się więcej o sztucznej inteligencji, ponieważ uważamy, że to przyszłość. Może to znacznie uprościć pracę, wrzucić kilka pomysłów, ale nie zastępuje całkowicie pisarzy, korektorów, dziennikarzy i całej treści tekstowej.

Jak pokazała praktyka, AI wciąż nie jest doskonała i musi się jeszcze wiele nauczyć, zanim będzie można przesyłać teksty do publikacji bez korektora.