iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac M1 i M2 z programem Parallels Desktop 18
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/22/23

Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac M1 i M2 z programem Parallels Desktop 18

Oto jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac z układami M1 i M2 za pośrednictwem programu Parallels Desktop 18.Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac M1 i M2 z programem Parallels Desktop 18

Niektórzy użytkownicy komputerów Mac z układami M1 i M2 może potrzebować systemu Windows 11 do ekskluzywnego oprogramowania lub gier. Jeśli nie chcesz kupować kolejnego laptopa lub komputera, możesz skorzystać z wizualizatora Parallels Desktop 18, który został opracowany przez firmę Microsoft specjalnie dla układu Apple Silicon system-on-chip. W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac za pomocą programu Parallels Desktop 18.

Należy pamiętać, że Parallels Desktop 18 to płatna gratka z 14-dniowym okresem próbnym.

Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac z M1 i M2

Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac z M1 i M2

 1. Pobierz instalator Pulpit Parallelsa .
 2. Otwórz Pobieranie i kliknij Zainstaluj Parallels Desktop.dmg.
 3. Otwórz program.
 4. W wyskakującym okienku „Licencja…” odznacz „Weź udział w…” (opcjonalnie, ale lepiej to zrobić) i kliknij „Akceptuj”.
 5. Po uruchomieniu programu Parallels wprowadź swoje hasło.
 6. Aby kontynuować instalację systemu Windows 11, kliknij niebieski przycisk „Zainstaluj system Windows” w prawym dolnym rogu (gdy program o to poprosi).
 7. Gdy wszystko zostanie zainstalowane, sprawdź dostępność aktualizacji i pobierz je (opcjonalnie).

Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac z M1 i M2Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac z M1 i M2Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac z M1 i M2

Uwaga: Cała instalacja jest automatyczna, podobnie jak kopiowanie plików systemu Windows, instalowanie funkcji i aktualizacji. Po zakończeniu tego wszystkiego przez system Windows komputer Mac automatycznie uruchomi się ponownie. Następnie konieczne będzie wprowadzenie hasła do licencjonowanej wersji, jeśli takie posiadasz. Lub użyj wersji próbnej przez 14 dni.

Jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac z M1 i M2

Warto pamiętać, że Parallels korzysta z procesora graficznego (GPU) w Apple Silicon, ale nie ma bezpośredniego dostępu do GPU. Dlatego zainstalowany Win 11 współdziała z Metal API. Pamiętaj o tym, jeśli planujesz grać w gry lub mocno obciążać układ graficzny. Najprawdopodobniej będziesz musiał kupić nie zwykłą wersję, ale wersję profesjonalną, która zapewnia szereg korzyści dla gry.

Dostrajanie wydajności vCPU i vRAM z Win 11 dla Mac M1 i M2

 1. Wyłącz Parallels (zamknij pulpity Win), a następnie przejdź do aplikacji.
 2. Kliknij Akcje → Dostosuj na pasku menu.
 3. Na karcie Ogólne kliknij przycisk Edytuj obok opcji Dostosuj dla i wybierz jeden z kilku predefiniowanych profili.

Dostrajanie wydajności vCPU i vRAM z Win 11 dla Mac M1 i M2

Domyślnie system Windows 11 działa na własnym pulpicie, na którym znajdują się wszystkie aplikacje. Możesz dowolnie przełączać się między systemami macOS i Windows, a nawet uruchamiać wiele aplikacji w osobnych oknach w różnych systemach.

Ale w trybie koherencji aplikacje Windows i macOS mogą wyświetlać się obok siebie. Jest to przydatna funkcja, która może się przydać.

Co jeszcze musisz wiedzieć o Parallels

Co jeszcze musisz wiedzieć o Parallels

 • Parallels pobiera system Windows 11 dla ARM ISO do folderu ~/Downloads w systemie macOS, który można usunąć lub zapisać do wykorzystania w przyszłości.
 • Windows Visualizer znajduje się w ~/Parallels w systemie macOS, a wszystko, co instalujesz w systemie Windows, jest przechowywane w tej lokalizacji na wirtualnym dysku twardym.
 • Wszystkie dane systemu Windows korzystają z pamięci komputera Mac, więc pobieranie dużych plików lub instalowanie gier, które zajmują dużo miejsca w środowisku Windows, będzie przechowywane w pamięci komputera Mac.
 • Aby odinstalować Parallels, wyłącz go, zamknij wszystkie tabele i przeciągnij aplikację Parallels z folderu ~/Applications do Kosza.
 • Musisz także usunąć pliki z ~/Parallels, aby całkowicie pozbyć się systemu. I nie zapomnij anulować subskrypcji, jeśli masz roczną.

W tym samouczku pokazaliśmy, jak zainstalować system Windows 11 na komputerze Mac (M2 | M1) przy użyciu programu Parallels Desktop 18.

Chcielibyśmy to zauważyć Parallels Desktop 18 to naprawdę najłatwiejszy sposób na uzyskanie systemu Windows 11 na komputerze Mac (M2 | M1) bez uciekania się do hakowania systemu. Oczywiście jest to trochę drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę konieczność zakupu licencji Windows (jeśli jej nie masz), ale warto.

Pamiętaj, że wydajność nie będzie najwyższa (w pierwotnym planie), ale jeśli chcesz grać w gry, możesz kupić edycję Pro za 120 USD rocznie.