iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak używać stabilnej dyfuzji do tworzenia zdjęć z tekstu
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/06/23

Jak używać stabilnej dyfuzji do tworzenia zdjęć z tekstu

Podpowiadamy, jak korzystać ze stabilnej dyfuzji i tworzyć obrazki z tekstu.Jak używać stabilnej dyfuzji do tworzenia zdjęć z tekstu

Na przestrzeni lat byliśmy świadkami znacznego postępu w technologii sztucznej inteligencji, zwłaszcza w dziedzinie przetwarzania obrazu. Z MidJourney do DALL-E i innych usług generujących obrazy dostrzegliśmy potencjał sztucznej inteligencji w przekształcaniu obrazów w oszałamiające dzieła sztuki. Jedną z takich technologii, która zyskała popularność wśród fotografów i miłośników obrazu, jest stabilna dyfuzja.

Stable Diffusion to narzędzie do generowania obrazów oparte na sztucznej inteligencji, które wykorzystuje procesy dyfuzji do przekształcania obrazów w oszałamiające dzieła sztuki. Został zaprojektowany do szybkiego tworzenia pięknych zdjęć, umożliwiając użytkownikom tworzenie treści artystycznych w ciągu kilku minut.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces korzystania ze Stable Diffusion i podamy wskazówki, jak szybko stworzyć piękną grafikę.

Jak korzystać ze stabilnej dyfuzji

Jak używać stabilnej dyfuzji do tworzenia zdjęć z tekstu

W rzeczywistości stabilną dyfuzję można wykorzystać na kilka sposobów. Jeśli masz Win lub Linux, możesz zainstalować go na komputerze, ale ta metoda wymaga więcej czasu i wiedzy. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz kontynuować czytaj więcej na GitHubie .

Jestem za prostotą, więc radzę zacząć korzystać z placu zabaw. Jest to prosta strona, na której masz 1000 darmowych generacji obrazów dziennie, co jest więcej niż wystarczające dla początkującego.

  1. Оtwarty https://playgroundai.com/.
  2. Dokończ prostą rejestrację.
  3. Zacznij tworzyć obrazy, wybierając typ i wprowadzając monit.
  4. Nie zapomnij przepisać tego, czego nie chcesz widzieć na zdjęciu.

Jak używać stabilnej dyfuzji do tworzenia zdjęć z tekstu

Wskazówki dotyczące zapytań

  • AI zrozumie lepiej, jeśli napiszesz zapytanie oddzielone przecinkami: np. „królowa śniegu, niebieskie oczy, biała sukienka, las w tle”, a nie „królowa śniegu z niebieskimi oczami i białą sukienką w lesie”;
  • Lepiej wybrać Model Stable Diffusion 1.5, ma więcej ustawień do generowania obrazów, takich jak obraz olejny, portret, animacja itp. Wersja 2.1 nie jest pod tym względem zbyt dobra;
  • Nie zapomnij przepisać tego, czego nie chcesz widzieć na zdjęciu. To o tyle ważne, że AI naprawdę „lubi” jechać na inny step;
  • Wypróbuj, sam wyświetl ustawienia, wybierz jedną z kilku opcji - to jedyny sposób na osiągnięcie perfekcji.

Jak używać stabilnej dyfuzji do tworzenia zdjęć z tekstu

Plusy i minusy stabilnej dyfuzji

W rzeczywistości praca ze Stable Diffusion jest trochę trudniejsza niż z Midjourney, wyniki nie są nawet w przybliżeniu tak dobre, ale jeśli zrozumiesz to i opracujesz dla siebie określony schemat zapytań, wszystko może się udać. Wśród głównych plusów jest to, że nie jesteś ściśle ograniczony do 50 opcji generacji, istnieją dobre ustawienia, jeśli mówimy o placach zabaw, dzięki czemu możesz grać i cieszyć się realizacją swoich marzeń przy pomocy sztucznej inteligencji.

Jak używać stabilnej dyfuzji do tworzenia zdjęć z tekstu

Mamy nadzieję, że nasz prosty przewodnik okazał się pomocny. Pamiętaj, aby zostawić swoją opinię na temat Stable Diffusion i udostępnić wygenerowane obrazy w komentarzach!