iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak korzystać ze Spotify na Apple HomePod?
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/30/22

Jak korzystać ze Spotify na Apple HomePod?

Как транслировать музыку через Spotify и управлять ним на Apple HomePod? Расскажем подробнее дальше.Jak korzystać ze Spotify na Apple HomePod?

W rzeczywistości większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że pracując z homepod możliwe jest korzystanie z usług stron trzecich, takich jak Spotify. Oczywiście Spotify będzie działał inaczej na HomePod niż na urządzeniach Amazon Echo czy Google Home, które mogą mieć domyślnie wbudowaną usługę. Ale nadal, jeśli istnieje taka możliwość, to dlaczego nie spróbować.

Przesyłaj strumieniowo dźwięk na ulepszony HomePod

Apple powiedział podczas swojej prezentacji, że więcej usług przesyłania strumieniowego będzie dostępnych na HomePod mini. A później stało się możliwe, aby zmienić domyślny odtwarzacz muzyki na Pandora lub Deezer. Ale zmiana odtwarzacza na Spotify, domyślnie, nadal nie wychodzi tak daleko.

Pierwsze kroki ze Spotify na HomePod

 1. Otwórz Spotify na iPhone lub iPad i wybierz utwór;
 2. Wybierz opcję Dostępne urządzenia > Inne urządzenia > Głośnik HomePod;
 3. Przytrzymaj 3D Touch i AirPlay;
 4. Wybierz HomePod.

Po tych krokach dźwięk trafi do głośnika HomePod. Najważniejszą rzeczą jest wybranie listy odtwarzania lub albumu, którego chcesz posłuchać. Aby zmienić listę odtwarzania, po prostu użyj tej funkcji na swoim urządzeniu (iPhone lub iPad).

Aby odtwarzać dźwięk przez kilka głośników jednocześnie, wykonaj te same czynności, co w przypadku jednego. I natychmiast sprawdź ustawienia kilku urządzeń.

Polecenia głosowe dla Spotify na HomePod

Istnieją najpopularniejsze polecenia dla Spotify na HomePod. Dzięki nim możesz wykorzystać większość zwykłych elementów do prowadzenia muzyki. Oto niektóre z nich:

 1. Hej Siri, zwiększ głośność;
 2. Hej Siri, zmniejsz głośność do X%;
 3. Hej Siri, zmniejsz głośność;
 4. Hej Siri, zatrzymaj/odtwórz tę muzykę;
 5. Hej Siri, włącz następną piosenkę.

Dowiedz się więcej o muzyce z Siri w Spotify na HomePod

Oprócz poleceń głosowych możesz również poprosić asystenta głosowego o przekazanie informacji o utworze.

Możesz użyć do tego następujących zwrotów:

 1. Hej Siri, co to za dzwonek?;
 2. Hej Siri, kiedy wyszedł ten utwór?;
 3. Hej Siri, w którym albumie jest to?;
 4. Hej Siri, czy to perkusista tego zespołu?;
 5. Hej Siri, opowiedz mi o tym artyście.

Pracuj ze Spotify na HomePod przez Mac

W rzeczywistości nie ma podstawowego rozwiązania, aby uzyskać Spotify na HomePod przez Maca. Ale jest jedno obejście. Mianowicie możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku z komputera Mac, na którym włączone jest Spotify, aby wybrać HomePod jako urządzenie wyjściowe audio.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci z łatwością korzystać ze Spotify na swoim HomePod i cieszyć się słuchaniem ulubionych piosenek.