iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak włączyć izolację głosową podczas rozmowy w systemie iOS 16.4 RC
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/22/23

Jak włączyć izolację głosową podczas rozmowy w systemie iOS 16.4 RC

Oto jak korzystać z funkcji redukcji szumów, która wyróżnia Twój głos podczas rozmowy w systemie iOS 16.4 RC.Jak włączyć izolację głosową podczas rozmowy w systemie iOS 16.4 RC

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Apple, iOS 16.4 RC , wprowadziła nową, fajną funkcję, która poprawia jakość dźwięku podczas połączeń komórkowych. Funkcja redukcji szumów była wcześniej dozwolona tylko dla połączeń FaceTime i kilku aplikacji innych firm, ale teraz jest dostępna dla połączeń komórkowych od dowolnego operatora. W tym przewodniku dowiesz się, jak włączyć tę funkcję na swoim iPhonie .

Co to jest izolacja głosu i jak działa

Jak włączyć izolację głosową podczas rozmowy w systemie iOS 16.4 RC

Przede wszystkim zrozummy, czym jest funkcja Voice Isolation i do czego służy.

Voice Isolation to możliwość wyróżnienia głosu poprzez tłumienie hałasu zewnętrznego. Coś w rodzaju tego, jak AirPods Pro włączają wyciszanie szumów dla muzyki, gdy przechodzisz do aktywnego trybu redukcji szumów. Ale służy do komunikacji, co jest jeszcze fajniejsze.

Jak wyjaśnia Apple, ta funkcja „nadaje priorytet Twojemu głosowi i eliminuje hałas otoczenia” podczas połączeń. Oznacza to, że iPhone skupi się na Twoim głosie i wytłumi dźwięki zewnętrzne, dzięki czemu podczas komunikacji dźwięk głosu będzie wyraźniejszy i przyjemniejszy.

Aby osiągnąć ten efekt, wykorzystywane są mikrofony w iPhonie. Odczytują odgłosy i Twój głos, zwiększając jego głośność i zmniejszając hałas wokół Ciebie dla Twojego rozmówcy.

Jak włączyć izolację głosową w iOS 16.4

Ważny! Aby włączyć izolację głosową na iPhonie, upewnij się, że masz system iOS 16.4 RC lub wersję dla wszystkich użytkowników (wkrótce).

Następnie wykonaj te proste kroki:

  1. Wybierz dowolny numer dowolnego operatora i wykonaj połączenie.
  2. Gdy dzwoniący odbierze telefon, otwórz Centrum sterowania na iPhonie.
  3. Przytrzymaj opcję Tryb mikrofonu od góry.
  4. Następnie wybierz Voice Isolation z listy funkcji.

Jak włączyć izolację głosową podczas rozmowy w systemie iOS 16.4 RC

To wszystko! Twój iPhone będzie teraz wycinał dźwięki zewnętrzne i dawał priorytet Twojemu głosowi podczas rozmowy. Podczas kolejnego połączenia funkcja włącza się automatycznie, ale jeśli chcesz się jej pozbyć, wykonaj te same czynności, ale teraz aktywuj opcję „Standard” z listy.

Pamiętaj, że tryb szerokopasmowy nie jest obecnie dostępny na telefonie iPhone w przypadku połączeń komórkowych. Pomaga hałasowanie i głośniejszy głos, jeśli rozmówca jest słabosłyszący. Jeśli potrzebujesz tego trybu, możesz go znaleźć na swoich iPadach i komputerach Mac. Na razie jest dostępny tylko do użytku z FaceTime.

Ponadto aktualizacja iOS 16.4 otrzymała wiele innych funkcji i ulepszeń, takich jak 21 nowych emotikonów, wzmianki o nowych słuchawkach w kodzie , obsługę machnięcia klawiaturą w języku ukraińskim, ulepszone wykrywanie wypadków, nową architekturę HomeKit, poprawki błędów i wiele więcej. Oczekuje się, że Apple udostępni aktualizację wszystkim użytkownikom już w przyszłym tygodniu.

Podsumowując, nowa funkcja Voice Isolation w iOS 16.4 faktycznie poprawia jakość dźwięku podczas połączeń komórkowych, blokując dźwięki z zewnątrz i nadając priorytet Twojemu głosowi. Wykonując proste czynności opisane w tym artykule, możesz włączyć tę funkcję na swoim iPhonie i cieszyć się wyraźniejszym i przyjemniejszym dźwiękiem podczas rozmów.