iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak zamazać swój dom w Mapach Google
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 12/12/22

Jak zamazać swój dom w Mapach Google

Jak zamazać swój dom w Mapach Google i uniemożliwić śledzenie adresu.Jak zamazać swój dom w Mapach Google

Mapy Google to przydatne narzędzie, które pozwala szybko znaleźć właściwy adres i nawigować w nieznanych obszarach. Nawet w moim rodzinnym mieście często z niego korzystam, gdy potrzebuję znaleźć ulicę pod nową nazwą lub znaleźć lokal z jedzeniem lub otwarty sklep we właściwym czasie.

Ale to przydatne narzędzie może z łatwością obrócić się przeciwko tobie, narażając miejsce zamieszkania na oszustów lub prześladowców. Co nie jest pożądane w żadnym momencie, nie mówiąc już o naszym, wojskowym. Ponieważ włamywacze mogą spojrzeć na najnowsze zdjęcie domu, znaleźć dobre okno i dowiedzieć się, gdzie znajdują się kamery włamaniowe.

Na szczęście istnieje sposób, który pomoże Ci rozmyć dom na mapach i go uniknąć. A w tym poradniku pokażę Ci, jak to zrobić.

Jak zamazać i ukryć swój dom w Mapach Google

Możesz to zrobić tylko z komputera, ponieważ ta funkcja nie jest dostępna ani na iOS, ani na Androida, może z wyjątkiem wersji internetowej, ale korzystanie z niej jest tam niewygodne. Dlatego radzę przejść do witryny Google Maps na swoim komputerze.

  1. Otwórz witrynę Map Google ;
  2. Następnie wprowadź swój adres w pasku wyszukiwania;
  3. Kliknij rozwiń obraz i znajdź swój dom w widoku ulicy;
  4. Przewiń w dół i kliknij „Zgłoś problem”.

Jak zamazać swój dom w Mapach Google

Jak zamazać swój dom w Mapach Google

Jak zamazać swój dom w Mapach Google

Tutaj zobaczysz okno edycji. W nim możesz wybrać, co dokładnie chcesz zamazać i zgłosić to do Google. W czerwonym kwadracie możesz umieścić żądane obszary, a poniżej możesz wybrać, dlaczego chcesz ukryć je przed wyszukiwaniem.

  • To twój dom;
  • Twój samochód;
  • Twoja twarz;
  • Inny obiekt.

Warto podać Google więcej informacji o tym, dlaczego chcesz zamazać ten obraz na mapach, i potwierdzić, że to rzeczywiście Twój adres. Koniecznie wpisz swój @mail, ponieważ w przeciwnym razie firma nie będzie w stanie dostarczyć Ci raportu z wynikami ani potwierdzenia zgłoszenia.

Pamiętaj również, że jeśli firma rozmyje coś na swoich zdjęciach, zostanie to rozmyte na zawsze, a przynajmniej do czasu, gdy poprosisz ich o usunięcie rozmycia ze zdjęcia.

Po wypełnieniu wszystkich pól sprawdzenie informacji zajmie kilka dni. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail potwierdzającą lub odrzucającą Twoją prośbę.

Pamiętaj, że jeśli prośba dotyczy rozmycia wieżowca lub miejsca, w którym znajduje się sklep, może to nie zadziałać. Google może traktować priorytetowo wyświetlanie Twojej firmy, więc musisz dokładniej określić miejsce zamieszkania, aby nie uwiecznić tych chwil.