iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak rozmazać zdjęcia na iPhonie
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/11/23

Jak rozmazać zdjęcia na iPhonie

Jak rozmazać zdjęcia na iPhonie.Jak rozmazać zdjęcia na iPhonie

Wraz z pojawieniem się smartfonów i ich aparatów o wysokiej rozdzielczości robienie niesamowitych zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Czasami jednak możesz chcieć zamazać części zdjęcia ze względów prywatności, artystycznych lub estetycznych. Jeśli masz iPhone , z przyjemnością dowiesz się, że rozmycie zdjęcia na urządzeniu jest łatwe i proste. W tym artykule poprowadzimy Cię, jak rozmazać zdjęcie na iPhonie.

Zauważyliśmy trend, że rozmycie zdjęć staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Ludzie zamazują swoje zdjęcia z wielu powodów, w tym ze względu na ochronę prywatności, ukrywanie poufnych informacji lub po prostu nadanie zdjęciom wyjątkowego charakteru. Ponadto rozmycie może pomóc w uzyskaniu małej głębi ostrości, dzięki czemu fotografowany obiekt będzie wyraźniej wyróżniał się i będzie wyglądać jak obraz 3D.

W tym samouczku dowiesz się, jak rozmyć zdjęcie do różnych zadań. Od estetycznego „efektu” po zachowanie Twojej prywatności.

Jak estetycznie rozmyć zdjęcie na iPhonie

 1. Zrób zdjęcie jako Live Photo.
 2. Przesuń film.
 3. Otwórz to zdjęcie i kliknij tryb u góry.
 4. Wybierz „Długa ekspozycja”.

Jak rozmazać zdjęcia na iPhonie

Takie działania pięknie rozmyją zdjęcie w ruchu. Ale ten efekt będzie dotyczył całego zdjęcia, co oznacza, że nie będziesz w stanie rozmyć żadnej jego części.

Jak rozmyć tło zdjęcia na iPhonie

 1. Przejdź do aparatu.
 2. Kliknij tryb portretowy.
 3. U góry znajduje się suwak, który kontroluje rozmycie i ostrość.
 4. Użyj go, aby dostosować rozmycie.

Jak rozmazać zdjęcia na iPhonie

Ta funkcja jest dostępna w modelach iPhone'a wyposażonych w system aparatu z dwoma obiektywami, takich jak iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X i nowszych modelach. Ponadto można wówczas rozmyć tło i dostosować głębię zdjęć wykonanych w trybie portretowym już w bibliotece zdjęć.

Jak rozmyć obiekt na zdjęciu na iPhonie

 1. Użyj aplikacji innej firmy (mam Zdjęcia artystyczne ).
 2. Otwórz zdjęcie, przejdź do efektów.
 3. Wybieramy rozmycie.
 4. Dopasowujemy rozmycie pożądanej części lub obiektu.
 5. Ratujemy.

Jak rozmazać zdjęcia na iPhonie

Możesz użyć dowolnej aplikacji lub edytora graficznego. W PicsArt uważam za wygodne rozmycie niektórych części i dostosowanie ich głębi, a ponadto istnieje możliwość szybkiego wycięcia osoby lub tła w celu rozmycia go na zdjęciu.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że rozmycie zdjęcia na iPhonie to prosty i bezpośredni proces. Niezależnie od tego, czy chcesz chronić swoją prywatność, dodać kreatywny akcent do swoich zdjęć, czy stworzyć efekt specjalny, istnieje kilka sposobów na osiągnięcie pożądanego efektu. Wykonując czynności opisane w tym artykule, możesz łatwo rozmazać zdjęcia na iPhonie i przenieść swoje umiejętności fotograficzne na wyższy poziom.