iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak sprawdzić, które aplikacje używają Twojego Apple ID
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/30/23

Jak sprawdzić, które aplikacje używają Twojego Apple ID

Dowiedz się, jak zarządzać Zaloguj się przez Apple i Ukryj mój e-mail.Jak sprawdzić, które aplikacje używają Twojego Apple ID

W aktualizacji iOS jest fajna funkcja „Zaloguj się za pomocą Apple”, a także funkcja „Ukryj mój e-mail” zorientowana na prywatność. Pozwalają szybko zalogować się do aplikacji lub strony internetowej bez kłopotliwego zakładania konta i bez obaw o ochronę swoich danych.

Jednak ta funkcja ma również wadę. Polega ona na tym, że chipy te mogą prowadzić do gromadzenia się zamaskowanych loginów w cyfrowym koszu iCloud. W tym artykule przyjrzymy się, jak wyczyścić pamięć i listy aplikacji z opcji Zaloguj się za pomocą Apple i Ukrytej poczty e-mail.

Jak sprawdzić, które aplikacje i usługi używają Twojego Apple ID do logowania

  1. Przejdź do Ustawień na swoim iPhonie
  2. Następnie otwórz swój Apple ID.
  3. Przejdź do sekcji hasła.
  4. Następnie w menu z aplikacjami korzystającymi z Twojego Apple ID.

Jak sprawdzić, które aplikacje używają Twojego Apple ID

Tutaj w sekcji znajdziesz całe listy programów, aplikacji, usług i witryn korzystających z Twojego Apple ID. Z niektórych z nich możesz nie korzystać przez długi czas, a dane nadal pozostają w smartfonie. Z tego i zatkanej pamięci, która nie jest jasna, gdzie idzie, nawet jeśli jeden taki adres zajmuje trochę.

Jak zobaczyć ukryte adresy e-mail

Otwórz dowolne konto. Możesz zobaczyć, kiedy została utworzona, jakiego rodzaju pocztę otrzymała aplikacja lub usługa, przeczytać politykę prywatności i oczywiście wyłączyć możliwość używania swojego Apple ID.

Ponadto możesz edytować pocztę używaną przez aplikację lub usługę. Aby to zrobić, po prostu kliknij „Zarządzaj ustawieniami” i dodaj nowy adres lub wybierz z tych, które są już w pamięci urządzenia.

Jak zobaczyć ukryte adresy e-mail

Jeśli spojrzałeś na tę listę dostępnych adresów w poprzednim akapicie i byłeś przerażony, jest okazja, aby spojrzeć na to wszystko w wygodniejszym formacie i uporządkować. I usuń zbędne. Oto jak to zrobić:

  1. Otwórz Ustawienia w telefonie, a następnie dotknij swojego imienia.
  2. Przejdź do iCloud i otwórz Ukryj mój e-mail.

Jak zobaczyć ukryte adresy e-mail

Tutaj zobaczysz dużą listę wszystkich możliwych adresów, które zostały dla Ciebie utworzone. Apple, aby ukryć swoją pocztę. Możesz nimi zarządzać, na przykład wyłączyć przekazywanie na pocztę główną. Jest to przydatne, jeśli aplikacja lub usługa stale spamuje, nawet jeśli blokujesz określony typ e-maili.

Jak zobaczyć ukryte adresy e-mail

Dzięki tym prostym krokom możesz uporządkować aplikacje korzystające z Twojego Apple ID i ukrytych list e-mailowych. Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i pomogą lepiej zarządzać urządzeniem.