iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak zobaczyć adres IP iPhone
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/05/22

Jak zobaczyć adres IP iPhone

Jak mogę znaleźć swój adres IP na iPhone?Jak zobaczyć adres IP iPhone

Adres IP (Internet Protocol) to unikalny ciąg cyfr przypisany do urządzeń, które mają dostęp do Internetu. Takimi urządzeniami są telefon, laptop, komputer stacjonarny, konsole do gier i wiele innych gadżetów. Następnie przyjrzyjmy się bliżej, czym jest adres IP i jak zobaczyć swój adres IP na iPhonie.

Co to jest adres IP?

Jak zobaczyć adres IP iPhone'a

Wiele gadżetów używa publicznego adresu IP do łączenia się z Internetem oraz prywatnego adresu IP używanego do łączenia się z siecią lokalną. Chociaż każde urządzenie zawiera osobisty prywatny adres IP, gadżety również korzystają z adresów publicznych. Są przeznaczone do routera sieciowego. Zwykle dostawca usług internetowych (ISP) przydziela routerowi 1 publiczny adres IP, co oznacza, że wszystkie gadżety w sieci muszą mieć ten sam adres publiczny.

Prywatny adres IP urządzenia może być potrzebny, jeśli chcesz uzyskać dostęp do routera sieciowego w celu skonfigurowania drukarki lub utworzenia serwera. Ponieważ ten adres jest używany tylko w Twojej sieci lokalnej, te numery są ponownie wykorzystywane w innych sieciach, więc osoby atakujące nie mogą ich używać do celów śledzenia.

Z drugiej strony publiczny adres IP jest często używany, gdy próbujesz połączyć się z siecią domową, gdy jesteś z dala od niej. Liczby w Twoim publicznym adresie IP mogą ujawnić informacje o Twoim dostawcy usług internetowych, a także o Twojej przybliżonej lokalizacji.

Jak znaleźć adres IP na iPhonie?

Łatwy sposób na znalezienie adresu IP twojego iPhone'a to opcja wejścia do Ustawień. Można to zrobić w następujący sposób:

  1. Przejdź do ustawień;
  2. Kliknij Wi-Fi;
  3. Przewiń w dół do litery (i) (Informacje, obok sieci Wi-Fi, z którą jesteś aktualnie połączony);
  4. Przewiń w dół do adresu IPv4.

Jak zobaczyć adres IP iPhone'a

Znajdź adres IP bez Wi-Fi

Aby znaleźć adres IP swojego iPhone'a bez Wi-Fi, musisz ręcznie skonfigurować nowy adres IP. Do tego potrzebujesz:

  1. Przejdź do ustawień;
  2. Kliknij sekcję Wi-Fi;
  3. Przewiń do swojej sieci Wi-Fi i naciśnij małą literę (i) w kółku;
  4. W sekcji Adres IPv4 kliknij opcję Konfiguruj adres IP;
  5. Wybierz ustawienie ręczne;
  6. Wprowadź nowy adres IP.