iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak całkowicie wyczyścić Telegram
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/16/22

Jak całkowicie wyczyścić Telegram

Jak sprawić, by Telegram nie zajmował dużo miejsca? Następnie porozmawiamy o sposobach całkowitego usunięcia Telegrama.Jak całkowicie wyczyścić Telegram

Często Telegram z czasem zaczyna zajmować dość dużą ilość pamięci na gadżetach. Zwłaszcza, gdy bardzo często korzystasz z aplikacji. Wynika to z faktu, że Telegram domyślnie zapisuje wszystkie wysyłane do Ciebie pliki (zdjęcia, filmy, audio, gify itp.).

Taka funkcja może oszczędzać Internet na urządzeniach mobilnych (informacje są zapisywane i nie trzeba ich ponownie otwierać), ale jednocześnie zajmuje dużo miejsca w pamięci.

Jeśli nie chcesz, aby Telegram zajmował wystarczająco dużo pamięci, możesz to łatwo rozwiązać w następujący sposób.

1. Wyczyść pamięć podręczną

Pamięć podręczna przechowuje wiele danych i informacji, które wcześniej przeglądałeś w Telegramie, tym samym wypełniając pamięć niepotrzebnymi elementami. Aby temu zapobiec, należy go od czasu do czasu czyścić.

Aby wyczyścić pamięć podręczną w Telegramie, musisz:

  1. Przejdź do aplikacji Telegram;
  2. Kliknij ikonę Ustawienia (w prawym dolnym rogu);
  3. Wybierz Dane i pamięć > Użycie pamięci;
  4. Wyczyść pamięć podręczną telegramów > Wyczyść.

Teraz pamięć podręczna zostanie wyczyszczona, a Telegram zacznie zajmować mniej miejsca.

2. Zmniejsz rozmiar i czas trwania pamięci podręcznej

Ponadto możesz zmniejszyć rozmiar i czas przechowywania pamięci podręcznej, przechodząc do sekcji Użycie pamięci i wybierając żądane ustawienia za pomocą suwaka.

3. Wyłącz ładowanie w tle

W sekcji Dane i przechowywanie możesz wyłączyć Pobieranie plików w tle, a także funkcję Zapisuj otrzymane zdjęcia, wtedy pamięć podręczna aplikacji będzie się rzadziej zatykać.

To wszystko. Mamy nadzieję, że nasze instrukcje pomogą Ci bezproblemowo wyczyścić Telegram i wygodnie z niego korzystać.