iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak narysować portret w AI
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/07/23

Jak narysować portret w AI

Mówimy ci, jak narysować portret za pomocą sztucznej inteligencji.Jak narysować portret w AI

Dziś popularność sztucznej inteligencji jest najwyższa w historii, dzięki kolejnemu skokowi technologicznemu. Dziedzina sztuki nie stała się wyjątkiem, gdzie teraz za pomocą aplikacji AI każdy może tworzyć niesamowite obrazy, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek trzymał pędzel w dłoniach, czy nie.

Wszystko, co musisz zrobić, aby stworzyć obraz polega na napisaniu tekstowego opisu tego, co chcesz zobaczyć na obrazie. Ale nadal, aby Twoje zdjęcie, czy to krajobraz, czy portret, wyszło dokładnie tak, jak chcesz, musisz znać kilka zasad jego używania. Następnie porozmawiamy o nich szczegółowo.

Czym są obrazy AI?

Obrazy stworzone przy pomocy sztucznej inteligencji - wynikiem działania ludzkich robotów i aplikacji sztucznej inteligencji. Systemy w programie wykorzystują konwersję tekstu na obraz, wykorzystując szereg zaawansowanych technologii. Na przykład, takie jak algorytmy głębokiego uczenia się i generatywne sieci przeciwstawne (GAN).

Najciekawsze w sztucznej inteligencji jest to, że nie musisz nic wiedzieć o rysowaniu ani o programowaniu komputerowym. Wszystko czego potrzebujesz - szczegółowo opisz swój obraz w formacie tekstowym.

Jakich aplikacji AI można używać do tworzenia obrazów?

Istnieje wiele bezpłatnych aplikacji, za pomocą których można tworzyć wyjątkowe portrety i obrazy. Takie programy można pobrać jako aplikację lub uzyskać do nich dostęp online za pośrednictwem stron internetowych. Na początek lepiej skorzystać z jednego z darmowych programów.

Oto niektóre z nich: Nocna kawiarnia , Otwarta sztuka i marzyć przez wombo. Są bezpłatne i łatwe w użyciu, a wraz z rozwojem technologii są stale ulepszane.

Jak wykorzystać programy AI do tworzenia obrazów?

Większość aplikacji AI, które konwertują tekst na obrazy, działa prawie w ten sam sposób. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać tekst i poczekać, aż program zwróci wynik. Generowanie obrazu na żądanie użytkownika następuje dość szybko, czasami w mniej niż minutę. Następnie możesz załadować obraz z programu lub utworzyć inny zestaw obrazów na podstawie pierwszego wyniku.

Jak narysować obrazek w programie AI?

Aby wygenerować obrazek w programie ze sztuczną inteligencją należy:

  1. Otwórz program AI;
  2. W polu tekstowym musisz zacząć wpisywać zdanie (tekst), które opisuje obraz;
  3. Po wprowadzeniu wymaganego tekstu należy nacisnąć Enter lub przycisk oznaczony Generuj / Utwórz;
  4. Kliknij obraz, aby wyświetlić lub pobrać. Przycisk Upscale (lub podobny) może dać ci możliwość przesłania obrazu w wyższej rozdzielczości.

Nawiasem mówiąc, wiele platform oferuje pewną liczbę bezpłatnych funkcji, które można wydać na tworzenie obrazów. Często jest to 20-25 prób dziennie. Następnie zaoferowana zostanie płatna subskrypcja, aby kontynuować.

Jak ulepszyć swój obraz?

Możesz pomóc sztucznej inteligencji poprawić jej obraz, pisząc wiadomość tekstową tak wyraźnie, jak to możliwe. Musisz określić, co dokładnie chcesz zobaczyć na obrazie, aż po styl artystyczny, kolor, a nawet materiał, z którego obraz zostanie stworzony.

Ponieważ wielu generatorów obrazów AI jest przeszkolonych w zakresie dobrze znanych stylów artystycznych, rozumieją takie terminy, jak „impresjonizm”, „sztuka cyfrowa” lub „malarstwo akwarelowe”. Możesz nawet poprosić program o stworzenie obrazu w stylu znanego artysty, takiego jak Van Gogh czy Picasso.

Aby aplikacja stworzyła obraz, który naprawdę chcesz, przed napisaniem tekstu możesz zadać sobie następujące pytania wyjaśniające:

  1. Czy jest to fotografia, obraz, rysunek lub model 3D?;
  2. Czy jest to obraz przedmiotu czy pejzażu?;
  3. W jakich kolorach powinien być obraz?;
  4. Z jakiego materiału ma być wykonany obraz?;
  5. Jaką teksturę powinien mieć twój obraz?

Niektóre modele AI przywiązują większą wagę do słów na początku zdania. Tak więc, zanim stworzysz obraz, który ci się podoba, musisz poświęcić trochę czasu. Na przykład zmień słowa, przepisz tekst, dodając inne wyrażenia lub dodaj wyjaśniające szczegóły.

To wszystko. Mamy nadzieję, że z pomocą naszych wskazówek będziesz w stanie stworzyć tutaj taki obraz, który ci się spodoba i zaskoczy innych użytkowników, przyjaciół lub krewnych.