iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/10/22

Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Dziś porozmawiamy o Twitterze. Sieci społecznościowe, które wielu niezasłużenie omija. Dlaczego warto się zarejestrować i jak zdobywać przyjaciół?Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Jeśli czegoś nie ma w Google lub TikTok, poszukaj tego na Twitterze. Zwłaszcza jeśli chodzi o wielkie skandale, plotki i plotki. W końcu, cokolwiek by nie powiedzieć, Twitter to najbardziej ożywiona sieć społecznościowa, w której można kontaktować się z politykami, gwiazdami i Elonem Muskiem twarzą w twarz.

Dlaczego powinieneś uruchomić Twittera w 2022 roku

Główną zaletą Twittera jest jego prostota. Tutaj nie musisz publikować modowych zdjęć, nie musisz robić filmiku ani dużo myśleć o tym, co napisać. Wszystko, czego potrzebujesz do Twittera, to dobre poczucie humoru i stalowe nerwy.

Za pomocą Twittera, jak wspomniano powyżej, możesz skontaktować się z gwiazdami tuż pod ich postami. Jeśli komentarze na Instagramie lub Facebooku są obecnie rzadko czytane, komentarze na Twitterze są bardzo często zwracane. Nawet Elon Musk lubi odpowiadać przypadkowym osobom na ciekawe założenia i sugestie.

Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Twitter zawsze był kolebką skandali i trendów. Jeśli widzisz jakieś memy, 50% z nich pochodzi z tej sieci społecznościowej. Dodatkową pikanterii jest fakt, że nie możesz tutaj edytować swoich wypowiedzi, więc niektóre gwiazdy i popularne media mogą dać się złapać na przynętę własnych słów.

Komunikacja i więcej komunikacji. Elon Musk nie chce tylko kupować Twittera. Niewątpliwie ta sieć społecznościowa staje się coraz bardziej obiecująca, ponieważ ludzie są już zmęczeni „imitacją TikTok” na Instagramie, samego TikTok i ciągłymi próbami menedżerów, aby coś sprzedać. Tak, na Twitterze jest reklama, ale: jest jej niewiele, marki tutaj komunikują się bardziej niż sprzedają, a głównym celem są prawdziwi ludzie (chyba że konta pochodzą od botów).

Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Aktywność społeczna. W 2022 r. Twitter dla Ukraińców jest obowiązkową siecią społecznościową. Duże firmy, politycy, organizacje – możesz na nie wpływać za pomocą Twittera i to już zostało udowodnione. Dlatego jeśli nie masz jeszcze pracy, ale chcesz pomóc Ukrainie na froncie cybernetycznym, możesz zacząć promować ważne komunikaty o rosyjskiej agresji.

Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Jak zarejestrować się na Twitterze

 1. Przejdź do serwisu Twitter.
 2. Kliknij, aby się zarejestrować.
 3. Przejść weryfikację, uzupełnić dane.

Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Ważne: lepiej od razu wymyślić chwytliwą nazwę profilu, która będzie łatwa do zapamiętania. Oczywiście, podobnie jak pseudonim, można później zmienić, ale lepiej zacząć od razu z dobrym. Lepiej nie umieszczać w nazwie użytkownika liczb i niezrozumiałych wyrażeń , w przeciwnym razie pomyślą, że to bot.

I koniecznie link do profilu: numer telefonu + poczta. To ważne, ponieważ teraz ukraińskie konta lubią być włamywane i blokowane. Bez tych danych trudno będzie później odzyskać dane.

Polityka prywatności i zasady

Pomimo tego, że na Twitterze można znaleźć zupełnie inne treści: od kotów, podróży, life hacków na temat technologii, kursów projektowania po wyraźne porno, obowiązuje tutaj polityka. A jeśli narzekają na Ciebie lub nie zastosujesz się do nich, zostaniesz zbanowany.

Może to być albo zakaz „szkoleniowy”, po którym strona może zostać wznowiona, albo stały, po którym nic Cię nie uratuje i będziesz musiał zacząć od nowa.

Radzę też od razu ustawić powiadomienia: wyłączyć wzmianki w oddziałach, nowych subskrybentów i retweety. Mogą być świetną rozrywką. A jeśli boisz się napływu botów lub chcesz maksymalnie chronić się przed niechcianymi oczami, zamknij swój profil przed wszystkimi. Dzięki temu możesz czytać tweety innych osób, a twoje zostaną ukryte.

Co publikować na Twitterze i jak nawiązywać znajomości

Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Jeśli jesteś Ukraińcem, łatwo będzie Ci się zaprzyjaźnić. Jest hashtag „Ukrtvi” i „Podążaj za Ukraińcami” – szukaj ich i subskrybuj ciekawych ludzi + liderów opinii. Będzie to ogromny plus, jeśli najpierw sam napiszesz co najmniej 2-3 tweety i podzielisz się informacjami o sobie: kim jesteś, dlaczego jesteś na Twitterze, co lubisz itp. To, nawiasem mówiąc, dobrze jest umieścić w bloku „O mnie”.

Co publikować na Twitterze:

 • memy
 • Życiowe historie
 • śmieszne cytaty
 • Fakty o filmach, muzyce, Tobie, Twoim mieście, całym świecie
 • Aktualności
 • Petycje
 • Horoskop
 • Koty i psy
 • Twoja kreatywność

Dobrym sposobem na zwrócenie na siebie uwagi jest odpowiadanie na posty znanych osób, zbieranie lajków od nieznajomych. Możesz też przejść do „Spaces” – są to czaty głosowe typu Clubhouses, gdzie często gromadzą się gwiazdy, politycy, aktywiści i blogerzy.

Co warto teraz zrobić na Twitterze

Promuj kulturę ukraińską i opowiadaj światu o prawdziwej sytuacji. Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz, co robisz i jak wyglądasz. Można po prostu wziąć publicznie dostępne fakty o agresji Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy (z zaufanych źródeł), napisać krótki post i umieścić go ze znakiem ONZ, UE, polityków i gwiazd. Im więcej takich ocen, tym więcej osób zobaczy, jak bardzo potrzebujemy pomocy.

Czym jest Twitter: jak się zarejestrować, znaleźć znajomych i co publikować

Napraw link do darowizny armii ukraińskiej w swoim profilu, jeśli nie masz osobistej strony internetowej. Śledź poczynania ukraińskich postaci, dołączaj do zgromadzeń, pisz pod postami gwiazd i firm, które nadal prowadzą interesy z Rosją – jak mówią na Twitterze: „Niewiele, ale to uczciwa praca”.

Mamy nadzieję, że pomoże to zwiększyć zainteresowanie Ukraińców Twitterem i przybliży nasze zwycięstwo.