iLounge | Artykuły | 💙 Apple HomeKit | Trzy główne wady aplikacji Apple Home
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 07/29/22

Trzy główne wady aplikacji Apple Home

W iOS 16 Apple zaktualizował aplikację Home, ale wciąż jest daleka od ideału. Postanowiliśmy przeanalizować, jakie są trzy najważniejsze minusy Domu.Trzy główne wady aplikacji Apple Home

Aplikacja Home wydaje się być refleksją, więc pozostaje daleko w tyle pod względem funkcji. Weźmy na przykład oświetlenie: w naszych recenzjach lat i żarówek LED zawsze zalecamy zainstalowanie aplikacji innej firmy, ponieważ masz możliwość zrobienia więcej niż Apple House.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ Apple nigdy nie chciał zrobić aplikacji, która sterowałaby Twoim inteligentnym domem. Wydali go dwa lata po wydaniu systemu inteligentnego domu Apple HomeKit, a w pierwszym wydaniu w 2016 roku wydawało się, że jest to pospiesznie zmontowana aplikacja, która została stworzona, ponieważ musiała tak być.

Nie budziły nadziei, a aktualizacje, które pojawiały się rzadko, były bardzo powierzchowne. Dopiero w iOS 16 wydawało się, że Apple w końcu zaczął traktować Home jako coś ważnego i faktycznie nad nim pracować, a aplikacja została przeprojektowana, która jest przede wszystkim oparta na doświadczeniu użytkownika.

Co się zmieniło w iOS 16 w aplikacji Home:

  • Nowy ogólny widok domu, w którym wszystkie pokoje są zebrane w jednym zwoju.
  • Nowy typ kamer CCTV.
  • Nowe tapety, ikony, odznaki.
  • Przeprojektowane paski narzędzi.
  • Sceny są kompaktowo połączone w jedno duże płótno.

Trzy główne wady aplikacji Apple Home

Po części wszystkie aktualizacje i poważne zamiary Apple w stosunku do House są związane z rozprzestrzenianiem się standardu Matter. Być może firma w końcu zaczęła działać, gdy zdała sobie sprawę, że na każde 10 000 zgodnych akcesoriów Amazon Alexa przypada tylko do 1000 w pełni zgodnych akcesoriów Apple HomeKit.

Trzy błędy do naprawienia w Home po iOS 16

Trzy główne wady aplikacji Apple Home

Jesienią dla użytkowników zostanie wydany iOS 16. Ale programiści mają już dostęp do wersji beta i łatwo wymienić błędy, których Apple nie uwzględnił w aktualizacji. Oto trzy błędy, które trzeba będzie naprawić po wydaniu iOS 16 w aplikacji Home.

1. Popraw i usprawnij automatyzację

Apple nie zmienił niczego w zakładkach Automation. Dlatego panuje tam chaos, który sprawia, że kulisz się przy tworzeniu nowych scenariuszy. Z jakiegoś powodu Apple nadal używa sortowania alfabetycznego, kiedy możliwe było złożenie automatyzacji według pokoju. Byłoby wygodniej dla użytkowników, nie musieliby szukać „nie wiem co”, aby ustawić światło i muzykę, aby włączały się po otwarciu drzwi w salonie.

2. Rozwiń scenariusze automatyzacji

Trzy główne wady aplikacji Apple Home

Apple ciężko pracuje nad ulepszaniem aplikacji Teams w iOS 14, iOS 15 i iOS 16. Warto zrobić to samo w przypadku automatyzacji: dodać nowe warunki, scenariusze i więcej opcji dostosowywania.

Na przykład fajnie byłoby ustawić wyłączanie świateł, jeśli czujnik ruchu nie wykryje aktywności w określonym czasie. Jeśli dzieci lubią zasypiać przy włączonym świetle, byłoby świetnie.

3. Dodaj nowe kategorie i funkcje urządzenia

Jak wspomniano powyżej, możliwości Domu są bardzo ograniczone. Nie można śledzić energii w inteligentnych wtyczkach, nie ma możliwości przechylenia aparatu ani korzystania z wideo w rozdzielczości 1080p w aplikacji (jeśli te ustawienia aparatu są obsługiwane).

Apple ostatnio dodał nowe kategorie urządzeń w 2021 roku. Były to oczyszczacze powietrza. A gdzie są zrobotyzowane odkurzacze, które są teraz w prawie każdym nowoczesnym domu?

Wniosek

Trzy główne wady aplikacji Apple Home

Być może sytuacja trochę się zmieni, gdy pojawi się wsparcie Matter i Apple będzie zmuszony nadążać za postępem i wymaganiami użytkowników. Naprawdę mamy taką nadzieję, bo cokolwiek można by powiedzieć, system Apple HomeKit jest dobry. I wygodnie będzie z niego korzystać w przyszłości.