iLounge | Artykuły | 💙 Porady | TOP 10 najbardziej oczekiwanych funkcji iOS 17
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 01/31/23

TOP 10 najbardziej oczekiwanych funkcji iOS 17

Czego użytkownicy najbardziej oczekują od iOS 17? Nasze TOP 10 oczekiwanych funkcji nowej aktualizacji.TOP 10 najbardziej oczekiwanych funkcji iOS 17

W 2023 roku, latem, czekamy na prezentację WWDC 2023. Na niej Apple zgodnie z tradycją pokaże nowe funkcje i funkcje iOS 17, a także szereg innych jego firmware. W iOS 16 otrzymaliśmy już wiele różnych nowości - widżety na ekranie blokady, możliwość wyciąć obiekt ze zdjęcia, a nawet dodać fizyczne klucze bezpieczeństwa dla iCloud.

Możemy więc tylko zgadywać, co nas w nim czeka iOS 17. Dlatego zebraliśmy nasze TOP 10 najbardziej pożądanych aktualizacji nowego oprogramowania.

1. Przełącz na aktualizacje AirPods

Przełącz na aktualizacje AirPods

Firma zrobiła już krok w kierunku uczynienia aktualizacji AirPods bardziej przejrzystymi. Słuchawki mają swoją zakładkę w Ustawieniach, więc wystarczy dodać przełącznik i komunikat, który poinformuje o dostępności nowego oprogramowania i możliwości jego instalacji.

Teraz aktualizacja słuchawek odbywa się „sama” bez powiadamiania użytkownika.

2. Popraw wydajność pracy

Analitycy pokazują, że użytkownicy z roku na rok są coraz mniej zainteresowani aktualizacją swojego iPhone'a. Z jednej strony Apple może to zrobić, jak zwykle, zaczynając spowalniać starsze urządzenia, ale dla ciebie i dla mnie druga strona pozostaje nieosiągalnym pragnieniem. Dla firmy wręcz przeciwnie, aby więcej pracować ze swoim oprogramowaniem i dostosowywać je do starszych wersji, poprawiając wydajność.

3. Kalibracja pojemności baterii dla wszystkich modeli

Kalibracja pojemności baterii dla wszystkich modeli

Dla wszystkich modeli iPhone'a 11 firma Apple wprowadziła przydatne narzędzie do kalibracji pojemności baterii, które dopasowuje pojemność nominalną do podanej na karcie Pojemność. W ten sposób użytkownicy mogą uzyskać dokładniejsze liczby. Wydaje nam się, że takie narzędzie przydałoby się na wszystkich iPhone'ach.

Ponadto można poprawić zrozumienie procentów utwórz wykres strat szczytowych, aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć, które z ich działań „zabijają” baterię.

4. Ulepszone cyberbezpieczeństwo i etykietowanie aplikacji

W App Store wciąż jest wiele rosyjskich aplikacji, które mogą przesyłać dane stronom trzecim. Dobrym pomysłem byłoby oznaczenie takich aplikacji krajem pochodzenia, aby użytkownicy instalowali je na własne ryzyko. I to jest świetne, zwłaszcza w wojnie na pełną skalę.

Aplikacje mogą teraz udawać amerykańskich i europejskich programistów, udostępniając angielską wersję swojej witryny w App Store. Ponadto niewiele osób dociera nawet do wiersza „Strona programisty” i sprawdza warunki umowy.

5. Wprowadzanie hasła przed wyłączeniem iPhone'a

Wprowadzanie hasła przed wyłączeniem iPhone'a

Kolejna funkcja prywatności, którą Apple może pożyczyć. Jest to potrzebne, aby żaden użytkownik (potencjalny złodziej) nie mógł wyłączyć telefonu bez Twojej wiedzy. Oczywiście teraz możesz śledzić swoje urządzenie (od iPhone'a 11 i nowszych) nawet wtedy, gdy jest wyłączone, ale co zrobić z użytkownikami iPhone'a XR i iPhone'a 8 - nadal są zagrożeni.

Możliwe byłoby również dodanie wpisu hasła, aby włączyć tryb samolotowy. W końcu ten tryb jest również używany przez złodziei, aby utrudnić namierzenie telefonu po kradzieży.

6. Poziomy ekran główny

Główny ekran nie dostosowuje się teraz w żaden sposób po obróceniu do trybu poziomego. Tak naprawdę ekran główny, biblioteka aplikacji i Ustawienia pozostają niemal pojedynczymi elementami, które nie są dostosowane do układu poziomego.

Czy nie czas to naprawić?

7. Lepsza integracja Dynamic Island z powiadomieniami

Lepsza integracja Dynamic Island z powiadomieniami

Dynamiczna wyspa w iPhonie 14 Pro | iPhone 14 Pro Max to dopiero początek. Ten mały panel może zrobić o wiele więcej, a Apple powinien to pokazać. Dodaj więcej ustawień dla Dynamic Island, zintegruj więcej aplikacji do interakcji z nią. Bo póki co wygląda jak LiDAR, który wydaje się fajny, ale dlaczego nie jest jasne.

8. Ulepszone widżety

Prawdopodobnie już widziałeś, jak Apple przeprojektowało widżety https://www.icloud.com/ . Świetnym rozwiązaniem byłoby dodanie tych samych widżetów dla iPhone'a. Wygodne przeglądanie wszystkich ostatnich notatek, plików, poczty, szybkie dodawanie notatki (bez konieczności otwierania centrum sterowania) - interaktywność, prostota i kompaktowość. Oto, co chciałbym dla iPhone'a.

Ulepszone widżety

Naprawdę nie mogę się doczekać, aby móc wybrać album do wyświetlania zdjęć w domyślnym widgecie, zamiast pobierania dla tego Widgetsmitha. Lub kiedy będzie można naprawić jedno zdjęcie na widgecie.

Chcę też więcej opcji widżetów na ekranie blokady: fazy księżyca (Apple ma tapetę Planetarium, czemu nie?), możliwość wyświetlenia kontaktu na ekranie blokady (wygodna dla dzieci).

9. Więcej animowanych tapet lub ogólnie tapet

Więcej animowanych tapet lub ogólnie tapet

Dla tych, którzy są zbyt leniwi, aby szukać nowych tapet na iPhone'a w Internecie i po prostu lubią coś nowego. Chcę więcej żywych tapet, z których Apple zostawiło tylko bąbelki. Dlaczego by nie prześledzić całej historii firmy, zaproponować zestawu tapet z pierwszego iPhone'a, iPhone'a XR, czy zrobić te same piękne krajobrazy Ventura, Catalina, co wcześniej. Teraz standardowa biblioteka wyboru tapet jest bardzo nudna i musisz godzinami dostosowywać ekran główny i ekran blokady, jeśli chcesz, aby był piękny.

10. Możliwość usuwania obiektów ze zdjęcia

Samsung ma już tę funkcję. Dlaczego nie dodać magicznej gumki również do iPhone'a? Usuwanie i wycinanie małych obiektów lub ludzi z idealnego zdjęcia na plaży to dokładnie to, czego brakuje w aparacie iPhone'a.

Możliwość usuwania obiektów ze zdjęcia

To mała lista życzeń i tego, co Apple mogłoby dodać lub zmienić w nowym iOS 17. Być może jeszcze coś z tego zobaczymy tego lata, ale na razie mamy czas, by pomarzyć więcej, więc swoje życzenia zostawcie w komentarzach.