iLounge | Artykuły | Recenzje | 💙 Recenzje gadżetów | TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/08/22

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Co nowego w Apple Watch Ultra i dlaczego kosztuje prawie 800 dolarów? Zdemontowaliśmy główne chipy nowości.TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Niesamowita zapowiedź Apple Watch Ultra, która kosztuje aż 799 USD. Oczywiście nie każdy potrzebuje takiej nowości, dlatego postanowiliśmy porozmawiać o nowych funkcjach i możliwościach inteligentnych zegarków do sportów ekstremalnych. Co w nich nowego i co odróżnia tę wersję od zwykłego Apple Watcha 8? Rozwiążmy to.

1. Wyświetlacz 49mm

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Ten niesamowicie duży wyświetlacz jest potrzebny, aby wyraźnie zobaczyć wydajność w trudnych warunkach pogodowych. Na przykład, jeśli nurkujesz i chcesz śledzić ciśnienie krwi, tętno, nasycenie tlenem i inne. Po to właśnie jest 49 mm, z niesamowitą jasnością.

2. Tytanowa obudowa i szafirowy kryształ

Nowy design w połączeniu z tytanową obudową i szafirowym kryształem to idealne połączenie do sportów ekstremalnych. W górach zegarki się nie psują, w wodzie nie grozi im przerwanie pracy. Jest to wersja premium gotowa na wszystko, więc mamy nadzieję na maksymalną wytrzymałość. Chociaż można to potwierdzić dopiero po amatorskich testach zderzeniowych.

3. 2000 nitów jasności

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Jaśniejszy niż jakikolwiek wcześniejszy zegarek Apple. Do nurkowania potrzeba 2000 nitów, aby wyraźnie zobaczyć wszystkie odczyty. Są również przydatne dla wspinaczy, maratończyków i innych profesjonalnych sportowców. Dla przeciętnego użytkownika taka jasność będzie po prostu niepotrzebna.

4. Przycisk akcji

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Kiedy nie ma czasu na przeszukiwanie ustawień, masz przycisk akcji. Użytkownik może go dostosować, aby szybko tworzyć treningi, uruchamiać kompas lub inne funkcje.

5. Nowa technologia GPS

Apple Watch Ultra korzysta z nowej technologii GPS – L1 i L5. Co to daje? Dokładniejsze wyświetlanie Twojej lokalizacji, szybsze działanie i nowe opcje. Teraz możesz użyć kompasu, aby dokładniej śledzić swoje ruchy.

6. Wstecz

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

W środowiskach, w których możesz się zgubić, nowa aplikacja Compass pomaga lepiej nawigować, opierając się na GPS. Możesz stworzyć własną mapę za pomocą przycisku Akcja i śledzić, skąd się poruszasz, z jaką prędkością i w jakim kierunku.

7. Mikrofony z izolacją akustyczną

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Inteligentny zegarek ma trzy głośniki, mikrofony i izolację akustyczną. Dlatego podczas odbierania połączeń możesz uzyskać najlepszy dźwięk bez zbędnych szumów. Nawet w zamieci możesz skontaktować się z pogotowiem i będziesz doskonale słyszany.

8. Syrena

Dodatkowo głośniki pomagają śledzić pozycję osoby do 190 metrów, dzięki głośnej syrenie, która jest również wbudowana w funkcję SOS. Dla wspinaczy jest to jedna z funkcji Must Have, która przyda się na przykład podczas lawiny.

9. Od -20°C do +55°C

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Temperatura pracy smartwatcha wynosi od -20°C do +55°C. Według Apple zostały przetestowane na sprzęcie wojskowym, dzięki czemu są w pełni zabezpieczone i mogą pracować przy niskim i wysokim ciśnieniu, w wysokich i niskich temperaturach, w warunkach zapylenia, pod wodą WR100, EN 13319 oraz na wysokości. Jest też specjalna funkcja, która sprawia, że wyświetlacz jest całkowicie czerwony, pokazując tylko najważniejsze wskaźniki.

10 oceanicznych+

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Firma Apple opracowała między innymi nową aplikację do nurkowania o nazwie Oceanic+. Podczas nurkowania wyświetli wszystkie niezbędne wskaźniki. Również do nurkowania opracowano nowe paski, które nie obciążają dłoni.

TOP 10 funkcji Apple Watch Ultra

Cóż, to wszystko jest naprawdę warte swojej ceny, a jeśli jesteś profesjonalnym nurkiem lub odkrywcą (jako odkrywca), warto kupić tak drogi zegarek z lepszą ochroną, nowymi funkcjami i funkcjami. Wszystkim innym wystarczy podstawowa wersja Apple Watch 8.