iLounge | Artykuły | Recenzje | 💙 Recenzje Apple | TOP 7 funkcji Apple Watch 8
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/14/22

TOP 7 funkcji Apple Watch 8

Nie tak dawno Apple wprowadziło nowy model inteligentnych zegarków Apple Watch 8. Jakie funkcje ma ten model i co nowego w urządzeniu – przeanalizujemy dalej.TOP 7 funkcji Apple Watch 8

Niedawno Apple na swojej tradycyjnej prezentacji we wrześniu wprowadziło nowy produkt - Zegarek Apple 8. Zegarek ma zaktualizowany wygląd, stan baterii oraz funkcje BHP. Następnie porozmawiajmy o głównych funkcjach Apple Watch 8.

1. Czujnik temperatury do monitorowania zdrowia kobiet

TOP 7 funkcji Apple Watch 8

Apple Watch 8 zawiera nowy czujnik temperatury, który pomaga kobietom śledzić stan swojego zdrowia. Łączy w sobie zaawansowane technologie pomiaru temperatury, które pozwalają kobietom dokładniej poznać swój stan zdrowia.

Apple twierdzi, że wszystkie poufne informacje są chronione przez te same zabezpieczenia, które stosuje się w przypadku innych danych dotyczących zdrowia użytkowników. Urządzenie wytwarza unikalny proces pomiaru temperatury dzięki konstrukcji z dwoma czujnikami.

2. Funkcja wykrywania awarii

TOP 7 funkcji Apple Watch 8

Firma Apple opracowała ulepszony algorytm fuzji czujników, który wykorzystuje nowy, mocniejszy żyroskop i akcelerometr w zegarku Apple Watch do wykrywania wypadków. Ta funkcja nazywa się wykrywaniem awarii. Oprócz danych o ruchu funkcja Crash Detection wykorzystuje barometr, GPS i mikrofon iPhone'a, które mogą wskazywać, czy doszło do poważnej awarii.

Na przykład, gdy Apple Watch wykryje poważny wypadek samochodowy, urządzenie skontaktuje się z użytkownikiem i zadzwoni pod numer 911, jeśli nie odpowie po 10-sekundowym odliczaniu.

3. Opcja oszczędzania energii

Nowy Apple Watch 8 ma funkcję mniejszego zużycia energii. Nowa opcja pozwala przedłużyć żywotność baterii do 36 godzin. Tryb wykorzystuje ograniczenie lub wyłączenie niektórych funkcji, aby smartwatch działał dłużej.

4. Nowe oprogramowanie watchOS 9

TOP 7 funkcji Apple Watch 8

Zaktualizowane oprogramowanie wprowadza nową funkcjonalność dla modelu Apple Watch 8. Mianowicie te nowe opcje to:

  1. Roaming międzynarodowy. Dzięki tej funkcji właściciele Apple Watch 8 będą mogli korzystać z komunikacji komórkowej podczas podróży po całym świecie.
  2. Historia migotania przedsionków. Jeśli właściciel smartwatcha ma problemy z migotaniem przedsionków, może włączyć tę funkcję na swoim urządzeniu. Dzięki tej opcji możliwe jest bardziej szczegółowe monitorowanie stanu organizmu.
  3. Aplikacja kompasu. Zaktualizowany program zawiera widok hybrydowy (widok analogowy i cyfrowy wybierania). Przewijanie Digital Crow włącza dodatkowy widok z bardziej szczegółowymi charakterystykami. A Backtrack wykorzystuje dane GPS do tworzenia ścieżki.
  4. Kontrola snu. Śledzenie snu stało się jeszcze bardziej pouczające dzięki wprowadzeniu etapów snu. Informacje można natychmiast wyświetlić w programie Sleep na smartwatchu.
  5. Nowy wygląd aplikacji Leki. Aktualizacja interfejsu programu Leki umożliwia tworzenie listy leków, ustalanie harmonogramów i przypomnień.

5. Odmiany Apple Watch Series 8

TOP 7 funkcji Apple Watch 8

Apple Watch Series 8 jest dostępny w dwóch rozmiarach – 41 mm i 45 mm, można je łączyć ze wszystkimi paskami.

Kolorystyka aluminiowej obudowy to: starlight, midnight, silver oraz (PRODUCT)RED. A koperta ze stali szlachetnej prezentowana jest w takich wariantach kolorystycznych: srebrnym, grafitowym i złotym.

6. Wpływ na środowisko

Apple Watch Series 8 został zaprojektowany tak, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Wykonany w 100% z przetworzonego aluminium z korpusem w 100% z przetworzonego wolframu. Ponadto opakowanie Apple Watch Series 8 nie używało folii z tworzywa sztucznego, a większość składa się z włókna.

7. Ochrona danych Apple Watch Series 8

Podczas korzystania z systemu watchOS, takiego jak iOS, z domyślnym uwierzytelnianiem dwuskładnikowym i hasłem, dane aplikacji Health są całkowicie szyfrowane. Oznacza to, że Apple nie ma klucza do odszyfrowania danych i dlatego nie może ich odczytać.