iLounge | Artykuły | 💙 Porady | TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/03/22

TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić

Telegram to dość popularny system wieloplatformowy, z którego korzystają miliony użytkowników. Ale czasami zdarzają się w nim awarie i awarie. Następnie powiemy Ci, jak możesz samodzielnie naprawić najczęstsze błędy.TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić

Każdy przynajmniej raz zetknął się z problemami działania Telegrama. Czasami takie błędy powinny być naprawiane wyłącznie przez programistów, a czasami sam użytkownik może spróbować naprawić sytuację. Przyjrzyjmy się bliżej, jak możesz naprawić niektóre błędy.

1. Nazwa użytkownika się nie zmienia

TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić

Jeśli nick się nie zmieni, wykonaj następujące czynności:

 1. Sprawdź serwery. Musisz udać się do Downdetectora i sprawdzić, czy w tej chwili nie ma problemów z serwerami. Jeśli tak, musisz poczekać, aż platforma naprawi w nich błędy.
 2. Zaloguj się ponownie na swoje konto. Jeśli Twoja nazwa użytkownika została pomyślnie zmieniona, ale nie jest jeszcze widoczna na Twoim koncie, spróbuj wylogować się ze swojego profilu i zalogować się ponownie. Po wylogowaniu się z konta odczekaj 2 minuty i zaloguj się ponownie.
 3. Sprawdź, czy masz połączenie z siecią. Sprawdź sieć i jeśli problem rzeczywiście w niej tkwi, odłącz i połącz się ponownie. Lub rozwiąż problemy z Internetem.
 4. Nie pisz nieprzyzwoitych słów. Platforma może automatycznie blokować takie pseudonimy. Dlatego lepiej powstrzymać się od przekleństw.
 5. Skontaktuj się z Telegramem w celu uzyskania pomocy . Po odwiedzeniu strony wsparcia musisz skontaktować się z zespołem, powiadamiając ich o swoim problemie.

2. Telegram nie działa przez WiFi

TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić

 1. Sprawdź serwery. Użyj do tego Downdetectora.
 2. Uruchom ponownie gadżet. Ta metoda, choć najprostsza, ale jeden z najskuteczniejszych sposobów.
 3. Upewnij się, że masz połączenie z siecią. Możesz sprawdzić szybkość i jakość Internetu za pomocą testu, na przykład tego Fast.com .
 4. Czyszczenie pamięci podręcznej. Wyczyść pamięć podręczną, przytrzymując ikonę Telegram, a następnie kliknij Informacje o aplikacji > Przejdź do Pamięć > Wyczyść pamięć podręczną.
 5. Wyłącz VPN. Jeśli zauważysz, że na Twoim urządzeniu działa VPN, wyłącz go i sprawdź, czy problem zniknął.
 6. Aktualizacja aplikacji. Po prostu przejdź do App Store lub Play Store i zaktualizuj Telegram do najnowszej wersji.
 7. Zainstaluj Telegram ponownie. Przytrzymując ikonę Telegram, wybierz Usuń aplikację, a następnie zainstaluj ją ponownie.
 8. Skontaktuj się z pomocą techniczną. Jeśli wszystkie te metody nie pomogły, skontaktuj się z pomocą techniczną Telegram w celu uzyskania pomocy. Powiedz i opisz swój problem.

3. Problemy z pobieraniem

TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić

Problemy z przesyłaniem plików do Telegrama można rozwiązać w następujący sposób:

 1. Sprawdź serwery. Podobnie jak w poprzednich przypadkach możesz sprawdzić działanie serwerów za pomocą Downdetectora;
 2. Pomoże również ponowne uruchomienie. Jeśli pliki nie chcą być pobierane na urządzenie, spróbuj je ponownie uruchomić;
 3. Połączenie internetowe. Sprawdź połączenie internetowe swojego urządzenia. Aby sprawdzić sieć, stosuje się ten sam algorytm, który opisaliśmy w dwóch poprzednich akapitach;
 4. Sprawdź uprawnienia do zapisywania. Jeśli masz Androida, możesz sprawdzić uprawnienia do zapisywania plików w magazynie. Przytrzymaj ikonę Telegram, wybierz Informacje o aplikacji > Uprawnienia > Pamięć;
 5. Wyłącz tryb oszczędzania energii. Tryb oszczędzania energii doskonale nadaje się do oszczędzania baterii, ale może zakłócać działanie innych funkcji telefonu. Wyłącz go i sprawdź, czy problem zniknął;
 6. Zaktualizuj lub ponownie zainstaluj Telegram. Zaktualizuj Telegram, przechodząc do sklepu Google Play lub App Store. Jeśli to nie pomoże, odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację, przytrzymując ikonę Telegram na ekranie głównym i klikając Odinstaluj.

4. Telegram nie zapisuje obrazów (Android)

TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić

 1. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, musisz sprawdzić serwery Telegrama.
 2. Uruchom ponownie urządzenie. Ponowne uruchomienie wyczyści pamięć systemową i może pomóc w wznowieniu funkcji zapisywania zdjęć.
 3. Rozpocznij pobieranie automatycznie. Możesz to zrobić w ten sposób: otwórz Telegram> Opcje zaawansowane> Ustawienia> Dane i pamięć> Automatyczne pobieranie multimediów. Następnie włącz w nim wszystkie opcje.
 4. Sprawdź uprawnienia. Przytrzymaj ikonę Telegram > Informacje o aplikacji > Uprawnienia > Pamięć > Zezwól.
 5. Zaktualizuj Telegram lub skontaktuj się z pomocą techniczną. Zaktualizuj swój Telegram, przechodząc do Google Play. Jeśli to nie pomoże, skontaktuj się z pomocą techniczną Telegram.

5. Korekta wolnej pracy w Telegramie

TOP 6 błędów telegramu i jak je naprawić

  1. Sprawdź serwery w Telegramie. Sprawdź, czy serwery działają. Można to zrobić w taki sam sposób, jak w poprzednich zaleceniach.
  2. Uruchom ponownie technikę. Ponowne uruchomienie zatrzyma uruchamianie aplikacji działających w tle i zresetuje tymczasowe pamięci podręczne.
 1. Sprawdź swoje łącze internetowe. Niestabilna lub zła sieć to jeden z najczęstszych problemów, które spowalniają Telegrama.
 2. Wyczyść dane. Przytrzymaj ikonę Telegrama > wybierz Informacje o aplikacji > Pamięć i pamięć podręczna > Wyczyść pamięć podręczną > Wyczyść dane.
 3. Zminimalizuj niepotrzebne aplikacje. Usuń aplikacje działające w tle, ponieważ to one mogą spowolnić działanie systemów urządzenia, a tym samym Telegrama.
 4. Zaktualizuj lub ponownie zainstaluj Telegram.

6. Jak uniemożliwić użytkownikom dodawanie Cię do grup Telegrama?

 1. Sprawdź swoje ustawienia prywatności. Możesz to zrobić w ten sposób: otwórz Telegram, przejdź do Więcej > Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Grupy > Moje kontakty > Kto może dodawać mnie do czatów grupowych.
 2. Zablokuj lub usuń użytkownika. Otwórz Telegram > Kontakty, wybierz kontakt, który chcesz usunąć. Następnie przejdź do Opcje zaawansowane> Zablokuj użytkownika.
 3. Zmień swoją nazwę użytkownika. Przejdź do Telegramu i kliknij Więcej opcji > Ustawienia > Nazwa użytkownika. Wymyśl nową nazwę i kliknij Sprawdź.

Jak widać, nawet użytkownik może naprawić niektóre błędy za pomocą łatwych algorytmów. Mamy nadzieję, że te instrukcje pomogą Ci płynnie i wygodnie korzystać z Telegrama.