iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | TOP 5 sieci neuronowych (AI) do tworzenia obrazków za darmo
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/23/23

TOP 5 sieci neuronowych (AI) do tworzenia obrazków za darmo

Nie tylko Midway. Zebraliśmy pięć darmowych generatorów obrazów AI.TOP 5 sieci neuronowych (AI) do tworzenia obrazków za darmo

W ostatnich latach sztuczna inteligencja (AI) wykazała ogromny potencjał w tworzeniu realistycznych obrazów. Wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia obrazów otworzyło nowe możliwości dla artystów, projektantów i każdego, kto interesuje się sztukami pięknymi. Wraz z pojawieniem się bezpłatnych narzędzi i platform internetowych każdy może teraz eksperymentować z obrazami generowanymi przez sztuczną inteligencję.

W tym artykule skompilowaliśmy pięć bezpłatnych narzędzi do tworzenia obrazów opartych na sztucznej inteligencji.

1. Hodowca sztuki

Hodowca sztuki

Artbreeder to bezpłatna witryna sztucznej inteligencji, która pozwala użytkownikom tworzyć własne portrety z gotowych szablonów. Wykorzystuje kombinację GAN i VAE do tworzenia obrazów i pozwala użytkownikom mieszać i dopasowywać różne cechy w celu tworzenia nowych obrazów.

Możesz wybrać kolor oczu, rasę, płeć i rodzaj włosów, a także generować awatary na podstawie tysięcy różnych przygotowanych szablonów. Interfejs jest bardzo prosty i przejrzysty, więc praca z nim jest łatwa. Istnieją nieograniczone możliwości tworzenia awatarów, ale istnieją ograniczenia pobierania. Istnieją również płatne plany, jeśli jesteś zainteresowany.

2. Generator głębokich snów

Generator głębokich snów

Deep Dream Generator to kolejne bezpłatne narzędzie online z Bułgarii, które wykorzystuje sieci neuronowe do generowania unikalnych obrazów na podstawie danych wprowadzanych przez użytkownika. Wykorzystuje zmodyfikowaną wersję modelu Google Inception do tworzenia surrealistycznych obrazów w różnych stylach.

Podobnie jak inne AI, jest tutaj pole wprowadzania, ale bardziej precyzyjne ustawienia: możesz wybrać rozdzielczość, rodzaj rysunku (portret, martwa natura, malarstwo, pejzaż), a także jego styl (fantastyczny, baśniowy, cyberpunk, prawdziwy). AI pięknie tworzy zdjęcia, ale mogą wystąpić pewne różnice (np. niewłaściwa liczba palców).

3. DALL-E 2

DALL-E 2 to sztuczna inteligencja opracowana przez OpenAI, która może generować obrazy z opisów tekstowych. Wykorzystuje kombinację sieci GAN i transformacji do generowania szczegółowych i realistycznych obrazów na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika.

Pisaliśmy już o jak z niego korzystać, jak pracować z galerią obrazów i opcjami. Radzimy zapoznać się z naszymi artykułami, aby stworzyć swój niesamowity portret z pomocą sztucznej inteligencji.

4. RunwayML

RunwayML

RunwayML to platforma oparta na sztucznej inteligencji, która umożliwia tworzenie obrazów, filmów i prezentacji. Ma przyjazny dla użytkownika interfejs i szeroką gamę szablonów, które można dostosować, aby uzyskać dokładny wynik portretów lub obrazów do swoich celów.

Tutaj dostępne są zarówno darmowe, jak i płatne wersje. Darmowa wersja RunwayML obejmuje dostęp do ograniczonej liczby szablonów, które nie są tak wysokiej jakości jak wersja płatna. Nawiasem mówiąc, możesz wypróbować RunwayML Pro przez 7 dni za darmo, co wystarczy, aby spróbować wszystkiego.

5. hotpot.ai

TOP 5 sieci neuronowych (AI) do tworzenia obrazków za darmo

hotpot.ai kolejna platforma oparta na sztucznej inteligencji dla awatarów (na Steam, Twitter, Instagram). Dzięki Hotpot.ai możesz przesłać swoje zdjęcia lub wybrać zestaw gotowych awatarów, a następnie dostosować rysy twarzy, włosy i ubranie awatara, aby stworzyć coś wyjątkowego. Kiedyś te awatary można było przenosić do sieci społecznościowych, pobierać na różne platformy, a nawet testować w wirtualnej rzeczywistości.

Platforma jest dostępna jako usługa w chmurze, ale można ją również zintegrować z aplikacjami mobilnymi i internetowymi. Fajną rzeczą jest to, że istnieje ponad 50 szablonów, które widzą to samo żądanie na różne sposoby i możesz je wypróbować za darmo.

Z roku na rok pojawia się coraz więcej takich sieci neuronowych i generatorów AI, co nie jest zaskakujące. W końcu dla każdego interesujące jest komunikowanie się ze sztuczną inteligencją, wypytywanie go o to, jak cię widzi lub realizuje swoje fantazje. Jeśli znasz jakieś inne ciekawe generatory, możesz napisać do nas w komentarzach na ich temat.