iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | TOP 10 problemów z powerbankami: brak ładowania, szybkie rozładowywanie i jak to naprawić
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 10/24/22

TOP 10 problemów z powerbankami: brak ładowania, szybkie rozładowywanie i jak to naprawić

Teraz jednym z najważniejszych akcesoriów w domu stał się power bank. Ale co, jeśli nie działa lub przestaje się ładować? Uporządkowaliśmy 10 typowych awarii Power Bank, abyś mógł je naprawić samodzielnie.TOP 10 problemów z powerbankami: brak ładowania, szybkie rozładowywanie i jak to naprawić

Przerwy w dostawie prądu to jeden z problemów, które mogą dosięgnąć każdego. Niestety teraz nie są rzadkością, więc większość użytkowników się pospieszyła kupić potężny power bank, albo dostali stare PowerBanki, które od dawna odkurzały w domu. Ale bank to taka elektronika, która często może zawieść bez powodu. Co zrobić, jeśli power bank nie ładuje się, przestaje działać lub nie ładuje iPhone'a i czy warto zabrać go do serwisu – rozumiemy.

1. Power bank się nie ładuje

TOP 10 problemów z powerbankami: brak ładowania, szybkie rozładowywanie i jak to naprawić

Najczęstszą awarią jest brak zasilania prądowego PowerBanku. Może się to zdarzyć z kilku powodów:

 • Bank mocy jest zepsuty;
 • Za mało mocy do naładowania;
 • Używasz niewłaściwego portu;
 • Wadliwy kabel ładujący lub jednostka ładująca;
 • Do urządzenia podłączone są inne gadżety.

Po pierwsze - wyłącz inne urządzenia, spróbuj zmienić kabel oraz ładowarkę , wypróbuj inne gniazdko. Niezbyt dobra opcja ładowania power banku z laptopa lub innego banku – moc może po prostu nie wystarczyć.

I pamiętaj, aby przestudiować poty na urządzeniu, powinien być port wejściowy IN - to on jest odpowiedzialny za ładowanie. Często zdarza się, że użytkownicy po prostu używają niewłaściwego złącza i dlatego bank nie pobiera opłat.

2. Powerbank się nie włącza

Powerbank się nie włącza

Jeśli wyjąłeś stare urządzenie lub kupiłeś nową przenośną baterię i nie włącza się, nie spiesz się, aby ją wyrzucić lub pisz o zwrocie. Niektóre power banki mogą długo leżeć w magazynie, tracąc ładunek. Dlatego aby zaczęły działać, potrzeba trochę czasu, zwłaszcza jeśli jest to potężny powerbank 20000 mAh.

Naładuj go na jeden dzień, a potem spróbuj włączyć ponownie.

3. PowerBank nie ładuje iPhone'a | Android

Co zrobić, jeśli masz pełne naładowanie, ale bank nie ładuje Twojego iPhone'a lub Androida? Przede wszystkim spróbuj włączyć i wyłączyć gadżety, ponownie uruchomić smartfon i sprawdzić kabel, którym próbujesz naładować urządzenie.

Możliwe, że Twój PowerBank został uszkodzony i teraz nie działa w nim aktualny kontroler. W takim przypadku musisz skontaktować się z centrum serwisowym lub kupić nowe urządzenie. Ale nie panikuj, 50% czasu to tylko wadliwy kabel ładujący. Więc postaraj się zdobyć nowy.

4. Jeden wskaźnik jest włączony na banku, nie ładuje się

Jeden wskaźnik na banku mocy jest włączony, nie ładuje

Urządzenia ze wskaźnikami naładowania to wygodny sposób informowania, kiedy power bank się ładuje i ile pozostało do jego wykorzystania. Ale co, jeśli Twój PowerBank nie ładuje się, a jedna kontrolka miga?

Dzieje się tak, jeśli kupiłeś gadżet z całkowicie rozładowaną baterią lub próbujesz naładować stary power bank. Jeśli jest nowy, spróbuj ładować go przez 12 godzin.

Jeśli jest to stare urządzenie, należy rozebrać power bank, wyjąć baterię i podłączyć przewody plus i minus do zwykłej baterii guzikowej na około pół godziny. Jeśli pojemność zostanie uzupełniona o co najmniej 0,01%, sterownik będzie mógł „zobaczyć” baterię zewnętrzną i rozpocząć jej odzyskiwanie. Ale bądź ostrożny w tym przypadku.

5. Powerbank bardzo się nagrzewa i nie ładuje się

Jeden wskaźnik na banku mocy jest włączony, nie ładuje

Każda elektronika może się przegrzać. W wysokiej jakości power bankach znajdują się czujniki, które uniemożliwiają to urządzeniu, ale w tańszych, jeśli power bank się przegrzeje, następuje odcięcie zasilania. Chodzi o złej jakości montaż lub awarię.

W takim przypadku możesz doradzić:

 • Korzystaj z powerbanku z jednym urządzeniem;
 • Kup nowy power bank;
 • Spróbuj przylutować styki, aby uniknąć zwarcia i przegrzania.

6. Dlaczego PowerBank nie jest w pełni naładowany?

Jeden wskaźnik na banku mocy jest włączony, nie ładuje

W niektórych przypadkach power bank nie jest w pełni naładowany – proces zatrzymuje się na 90%, 80%, a nawet 50%. Istnieje kilka przyczyn problemu:

 • Nieudane ładowanie - ogniwa muszą utrzymywać poziom prądu wymagany przez zewnętrzny bank, średnio do 4A.
 • Starzenie się baterii – Dzieje się tak w przypadku starych baterii lub baterii po niewłaściwym użyciu.
 • Awaria sterownika mocy - bezpiecznik wcześniej odcina dopływ prądu.

Jeśli wystąpi awaria, najpierw musisz naładować power bank innym przewodem i adapterem. Jeśli to nie pomoże, urządzenie należy zwrócić do serwisu lub wymienić.

Ważny! Kupując nową baterię zewnętrzną, należy ją rozładować i całkowicie naładować 3-4 razy z rzędu, a następnie ustawić ją na ładowanie w razie potrzeby.

7. Dlaczego bank wydaje dźwięki (syki, odgłosy)

Słaba jakość wykonania również może powodować ten problem. Hałas może również pojawić się po upadku lub kontakcie z wilgocią. Dlatego należy bardzo uważać na gadżety i, jeśli to możliwe, zaopatrzyć się w specjalne etui. Szum powerbanku będzie korygowany tylko przez lutowanie lub obniżenie mocy ładowania.

8. Ładowanie powerbanku zajmuje dużo czasu

Jeden wskaźnik na banku mocy jest włączony, nie ładuje

Czas ładowania urządzenia zależy nie tylko od pojemności Powerbanku, ale także od używanej ładowarki/kabla. Nie oczekuj, że z bloku o mocy 5W naładujesz powerbank o pojemności 20 000 mAh w godzinę. Dlatego warto korzystać z mocniejszych ładowarek, takich jak 20W czy 100W.

Możesz także użyć mniej wydajnego portu ładowania, dlatego ładowanie zewnętrznej baterii zajmie dużo czasu. Jeśli to możliwe, użyj Type-C zamiast microUSB.

9. Dlaczego power bank nie jest naładowany?

Może to być spowodowane niewłaściwym użytkowaniem i ładowaniem. Jeśli urządzenie było narażone na skoki napięcia, przegrzanie lub upuszczenie - to jest powód, dla którego powerbank nie utrzymuje ładunku.

Ponadto następuje również starzenie fizyczne. Im częściej go używasz, tym silniejsze zużycie.

10. Na PowerBank nie ma wskaźnika, co mam zrobić?

Na PowerBanku nie ma wskaźnika, co robić?

Producenci zazwyczaj szczegółowo opisują, jak korzystać ze swoich urządzeń. Jeśli na zewnętrznej baterii nie ma wskaźnika naładowania, logika jest inna.

Być może masz power bank z wyświetlaczem lub po prostu model, który służy jako awaryjna metoda ładowania. Spróbuj się z nim połączyć iPhone, może wyświetlacz ładowania będzie na nim w znaczniku Bluetooth, czy jest to tylko opcja bez wskaźnika. W tym drugim przypadku spróbuj go ładować raz na dwa dni przez godzinę i używaj go do całkowitego rozładowania.

Wniosek

Bateria zewnętrzna może ulec awarii. A potem nie ładuje się lub nie przywraca w pełni energii. Może się tak zdarzyć z różnych powodów, ale najczęstsze to normalne zużycie, a także usterki oprogramowania, problemy z przewodami i problemy z zasilaczem.

Kabel i adapter można wymienić w domu. Ale w przypadku poważnych napraw słoik zewnętrzny należy zabrać do centrum serwisowego.