iLounge | Artykuły | Recenzje | 💙 Recenzje Apple | TOP-10 funkcji iPhone 14 Pro
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/07/22

TOP-10 funkcji iPhone 14 Pro

Na prezentacji Apple pokazało nowego iPhone’a 14 Pro. Zebraliśmy 10 nowatorskich żetonów, które pozwolą ci ulepszyć.TOP-10 funkcji iPhone 14 Pro

Nowy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max to nowe słowo w modelach iPhone 2022-2023. Znając Apple, możemy powiedzieć, że właśnie na naszych oczach nastąpiła rewolucja, ponieważ nowość wyznaczyła nowy trend - dynamiczny wskaźnik Island, który z pewnością podniosą inni producenci.

Jakie inne nowe funkcje kryją się w zaktualizowanych iPhone'ach 14 Pro i iPhone'ach 14 Pro Max? Rozwiążmy to.

1. Nowy kolor głęboki fiolet

10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone'a 14 Pro

W rzeczywistości ten burgundowy odcień został przypisany Apple Watch 8, ale wtajemniczeni nieco przegapili znak, co jest dobrą rzeczą. Na nowym iPhonie 14 Pro | 14 Pro Max zaktualizowany kolor Deep Purple wygląda niesamowicie pięknie. Sprzedawane od pierwszego slajdu w prezentacji .

2. Obsługa Bluetooth 5.3

10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone'a 14 Pro

Świetna wiadomość dla audiofilów, Apple dodał obsługę kodeka LC3. Tak więc nowy iPhone 14 Pro nie tylko lepiej współpracuje z urządzeniami Bluetooth 5.3, ale także może przesyłać strumieniowo dźwięk o niskiej szybkości transmisji bez utraty jakości dźwięku. Dzięki tej technologii możesz spodziewać się ulepszeń w rozmowach wideo, muzyce, odtwarzaniu i nie tylko.

3. Always-On jest teraz w iPhone 14 Pro

Czekaliśmy. Teraz iPhone ma wsparcie Always-On, podobnie jak Apple Watch, tylko lepsze. Firma Apple całkowicie przeprojektowała oprogramowanie układowe iOS 16 , aby na ekranie blokady wyświetlało się tylko to, co niezbędne. Co więcej, nie musisz wracać do ekranu głównego, aby wyświetlić jakiekolwiek dane, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, będzie na zablokowanym ekranie: widżety, wskaźniki, aktywne okna ze śledzeniem.

4. Jasność do maksimum

10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone'a 14 Pro

Nowość otrzymała nie tylko ulepszony wyświetlacz LTPO i Always-On. Otwiera przed nami jasność 2000 nitów, a jasność treści HDR jest taka sama, jak w Pro Display XDR – 600 nitów. To niesamowita technologia w Twojej kieszeni.

5. Tak samo jak poprzednio

Pomimo większej baterii, nowego wyświetlacza i ulepszeń aparatu, iPhone 14 Pro | iPhone 14 Pro Max waży tyle samo, co poprzednie generacje. Ale stały się trochę grubsze, tylko 0,23 mm.

6. Od 128 GB

Pojawiły się plotki, że nowe modele Pro i Pro Max będą dostarczane z 256 GB pamięci. Niestety tak nie jest. Wszystkie modele mają 128 GB pamięci podstawowej, a dostępne są również wersje 256 GB, 512 GB i 1 TB. Wersje na 2 TB, jak powiedzieli samotni wtajemniczeni, również nie zostały ogłoszone.

7. Nowe wycięcie kamery - Dynamic Island

10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone'a 14 Pro

Kto nas zaskoczy, jeśli nie Apple? Słyszeliśmy różne wersje o wycięciu na przedni aparat, ale po prostu nie można było przewidzieć wyglądu Dynamic Island. Interaktywne wskaźniki są bezpośrednio w wycięciu, ponadto dostosowują się do użytkownika w taki sposób, aby były dla Ciebie najbardziej przydatne, więc po rozłożeniu (odtwarzacz muzyczny lub nawigator) wycięcie jest prawie niewidoczne.

8. Łączność satelitarna

Niestety u nas nie jest dostępny, ale nadal. Sam fakt, że Apple umożliwia bezpłatne korzystanie z łączności satelitarnej do połączeń alarmowych w USA i Kanadzie, jest bardzo silny.

9. Aparat 48MP

10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone'a 14 Pro

Niesamowity aparat stał się jeszcze bardziej niesamowity. Teraz ma 48 MP i może robić niesamowite rzeczy, nawet w słabym świetle. Nie pokazali sesji astrofotografii, ale cóż, powinienem był zostawić coś dla iPhone'a 15.

10. Tryb kinowy w 4K

Filmy w nowym trybie kinowym można teraz nagrywać w rozdzielczości 4K HDR. Oczywiście zajmie to dużo miejsca, a jak przesłać takie pliki przez Lightning to inna kwestia, ale sam fakt pozostaje faktem. Film stał się jeszcze lepszy.

10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone'a 14 Pro

Nowy model będzie dostępny w sprzedaży w USA od 16 września. Dotrze do nas trochę później, ze względu na problemy z logistyką, ale nie należy liczyć na dobre ceny, ponieważ w Europie metki z cenami bardzo gryzą. Cena wywoławcza iPhone'a 14 Pro wynosi 999 USD w USA, a iPhone'a 14 Pro Max to 1099 USD. Nawiasem mówiąc, modele amerykańskie będą dostarczane tylko z eSIM, bez kieszeni na kartę SIM.