iLounge | Artykuły | 💙 Recenzje | 10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone’a 14
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/08/22

10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone’a 14

Wczoraj na prezentacji został pokazany nowy model iPhone'a 14. O nowych funkcjach i zaletach urządzenia porozmawiamy dalej.10 NAJLEPSZYCH funkcji iPhone’a 14

Wczoraj na prezentacji Apple pokazało swoje nowe modele iPhone'a. Wśród nich znalazły się iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone Pro Max. Pomimo tego, że iPhone 14 Pro i iPhone Pro Max otrzymały dużą liczbę aktualizacji, prostsze modele również je mają i są dość interesujące. Następnie zastanówmy się, jakie chipy i aktualizacje są obecne w nowym iPhonie 14.

1. Dostępne są nowe kolory urządzeń

iPhone 14 ma zaktualizowane kolory i brakuje niektórych odcieni, które były w iPhone 13. Pojawiły się kolory takie jak niebieski, fioletowy i czerwony produkt (bardziej żywe).

2. Kamera

iPhone 14 zawiera ulepszony aparat. Zaawansowany system podwójnych kamer 12MP Main Ultra Wide. A także przedni aparat TrueDepth z autofokusem.

3. iPhone 14 będzie chłodniejszy

iPhone 14 działa na chipie A15 Bionic, który zawiera 5 rdzeni GPU zamiast 4. Dodany rdzeń zapewnia wyższy poziom wydajności w systemie iOS. Aby zapobiec przegrzaniu urządzenia z tego powodu, Apple przeprojektował wnętrze. Zapewni to dłuższą żywotność baterii, ponieważ urządzenie będzie działać chłodniej.

4. Lampa błyskowa będzie jaśniejsza

Oprócz kilku nowych funkcji aparatu w iPhonie 14‌, Apple rozjaśnił lampę True Tone. Pomoże Ci robić lepsze zdjęcia w ciemnych warunkach. Ponadto nowa funkcja zapewnia 2,5-krotnie lepszą wydajność w warunkach słabego oświetlenia.

5. Połączenie alarmowe

iPhone 14 ma funkcję alarmowego połączenia SOS przez satelitę, na wypadek sytuacji awaryjnych bez Wi-Fi i Internetu. Ale będzie ważny tylko na urządzeniach, które działają w USA i Kanadzie.

6. Rozmiar i waga

Rozmiar i waga iPhone’a 14 niewiele się zmieniły w porównaniu do poprzedniego modelu. Głębokość nieznacznie wzrosła (7,80 mm) w porównaniu do iPhone'a 13 (7,65 mm), a waga spadła o dwa gramy (172 gramy).

7. Zasilanie i bateria

Czas odtwarzania wideo wydłużył się i wynosi teraz do 20 godzin, a strumieniowanie do 16 godzin. Możliwość odtwarzania dźwięku wzrosła do 80 godzin.

8.Gniazdo karty SIM

iPhone 14 nie ma gniazda na kartę SIM w modelach amerykańskich, ale obsługuje dwie karty eSIM. Teraz, aby włożyć kartę SIM do urządzenia, musisz kupić wirtualną. W europejskich modelach będzie obecny slot na kartę SIM.

9. Chip

Chip A15 pozostaje taki sam jak w iPhonie 13, a także pozostałe cechy z nim związane. Ale pojawił się 5-rdzeniowy procesor graficzny zamiast 4-rdzeniowego, jak w poprzednim modelu.

10. Czujniki

iPhone 14 wprowadza żyroskop o wysokim zakresie dynamiki, akcelerometr o wysokim g i podwójny czujnik światła otoczenia. Dodatkowo zawiera funkcję śledzenia wypadków. Wszystkie inne cechy pozostają takie same, jak w poprzednim modelu.