iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Dane systemowe iPhone co to jest
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/14/22

Dane systemowe iPhone co to jest

Co to są dane systemowe na iPhonie, dlaczego ta sekcja jest potrzebna i jak działa.Dane systemowe iPhone co to jest


Aby ułatwić monitorowanie wykorzystania pamięci na iPhonie i iPadzie, iOS ma oddzielną sekcję pamięci. Ma osobne kategorie zużycia pamięci, dzięki czemu każdy użytkownik może sobie wyobrazić, ile zajmuje każda z nich (na przykład programy, zdjęcia itp.).

Tak więc sekcja Dane systemowe (dane systemowe) zawiera wszystko, co nie mieści się w takich kategoriach. Urządzenia Apple zawsze mają sekcję pamięci, która zawiera nierozłączne rzeczy (na przykład języki do tłumaczenia, różne rodzaje czcionek, słownik, głos Siri, pamięć podręczną i inne).

Nawiasem mówiąc, wcześniej sekcja danych systemowych nosiła nazwę Inne dane. Użytkownicy z systemem iOS 14 lub starszym mogą nadal używać tych danych pod tą nazwą.

Czyszczenie danych systemowych na iPhonie

Dane systemowe iPhone co to jest

Istnieje kilka opcji, dzięki którym możesz wyczyścić dane systemowe na iPhonie. Wiele popularnych aplikacji używanych do edycji tekstu, grania w gry i przesyłania wiadomości zawiera opcje ustawień umożliwiające wyczyszczenie plików z pamięci podręcznej i danych programu. Przyjrzyjmy się bliżej.

1. Wyczyść pamięć podręczną programu

Zaleca się wyczyszczenie pamięci podręcznej programu po pewnym czasie. W innych przypadkach duża ilość tego może powodować problemy (awarie, zawieszanie się, powolność i wyczerpanie baterii). Wiele aplikacji umożliwia bezpośrednie usunięcie pamięci podręcznej za pomocą ich ustawień. Do tego potrzebujesz:

  1. Przejdź do żądanego programu;
  2. Kliknij jego ustawienia i znajdź opcję wyczyszczenia pamięci podręcznej.

2. Wyczyść przeglądarki internetowe iPhone'a

Możesz także wyczyścić niektóre dane przeglądarki wraz z zawartością w pamięci podręcznej. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Przejdź do ustawień iPhone;
  2. Znajdź i przejdź do sekcji Safari (lub innej przeglądarki);
  3. Następnie wybierz opcję Wyczyść historię i dane witryny.

Dane systemowe iPhone co to jest

3. Aktualizacja iOS

Jednym ze sposobów oczyszczenia miejsca na dane systemowe na iPhonie jest aktualizacja oprogramowania iOS.

Gdy zaktualizujesz oprogramowanie iPhone'a, gadżet pobierze pliki, aby zaktualizować urządzenie do najnowszych ustawień.

Po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji iOS Twój iPhone powinien mieć więcej wolnego miejsca. Posiadanie najnowszej aktualizacji systemu iOS może sprawić, że aplikacje i inne działania będą działać płynniej i bezpieczniej. Aktualizacja może wyczyścić lub zastąpić pliki z danych systemowych iPhone'a i zmniejszyć ogólną ilość miejsca zajmowanego przez dane systemowe. Nawiasem mówiąc, aktualizację oprogramowania można ustawić automatycznie w następujący sposób: przejdź do aplikacji Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania> Automatyczna aktualizacja (przestaw dźwignię w pozycję roboczą).

Na ekranie może pojawić się opcja Pobierz i zainstaluj. Możesz kliknąć tę opcję, aby pobrać i zainstalować sugerowaną wersję iOS na swoim iPhonie.

4. Zresetuj iPhone'a

Resetowanie iPhone'a do ustawień fabrycznych to skuteczny sposób na wyczyszczenie danych z iPhone'a. Do tego czasu użytkownik może wykonać kopię zapasową informacji iPhone'a na iCloud, a następnie odzyskać swoje dane po przywróceniu ustawień fabrycznych. Aby zresetować ustawienia, musisz:

  1. Wykonaj kopię zapasową informacji z urządzenia;
  2. Przejdź do programu Ustawienia> Ogólne;
  3. Przejdź do sekcji Przenieś lub zresetuj iPhone'a;
  4. Wybierz Usuń całą zawartość i ustawienia.

Dane systemowe iPhone co to jest

Po ponownym uruchomieniu iPhone'a możesz przywrócić dane z kopii zapasowej.