iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Porównanie szklanego Apple Watch Ultra z innymi modelami inteligentnych zegarków
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/28/22

Porównanie szklanego Apple Watch Ultra z innymi modelami inteligentnych zegarków

Bloger przetestował szafirowe szkło zegarka Apple Watch Ultra i porównał je z innymi smartwatchami z powłoką szafirową.Porównanie szklanego Apple Watch Ultra z innymi modelami inteligentnych zegarków

Nowy Apple Watch Ultra wyposażony w szklaną powłokę wykonaną z szafiru mineralnego, która całkowicie pokrywa wyświetlacz. Ponieważ szafir jest jednym z najtwardszych znanych minerałów, niezwykle trudno jest go zarysować. To właśnie ta właściwość sprawia, że ​​szafirowa powłoka idealnie nadaje się do inteligentnych zegarków klasy premium.

Bloger wideo JerryRigEverything przetestował szafirowe szkło Apple Watch Ultra w porównaniu z kilkoma modelami smartwatchów z powłoką szafirową. YouTuber przesłał nowy film, w którym testuje szafirową powłokę zegarków Apple Watch Ultra, Samsung Galaxy Watch 5 i Garmin Fenix ​​7. Głównym zadaniem testowania było zrozumienie, czy te urządzenia mają szafirowe szkło.

W swoim filmie bloger wyjaśnia, że ​​szafir jest minerałem, którego twardość można porównać do diamentu. Za pomocą skali Mohsa (skala do pomiaru twardości minerałów od 1 do 10) pokazał, jak odporne na zarysowania są konwencjonalne ekrany telefonów i smartwatchy. Przy pomocy tych testów okazało się, że zwykle szkło można zarysować już w okolicach 6, ale szafir rysuje się dopiero przy liczbach takich jak 8 czy 9.

Przypomnijmy, że Apple twierdzi, że szafirowe materiały są obecne w gadżetach od czasów iPhone'a 5. Ale w rzeczywistości Apple wyposaża takie urządzenia nie w prawdziwy szafir, ale w szafirowy materiał kompozytowy, więc nie jest tak twardy jak oryginalny szafir.

Testy przeprowadzone przez JerryRigEverything pokazują, że ekran Apple Watch Ultra jest faktycznie pokryty oryginalnym szafirowym szkiełkiem. Ale w testach szkło Apple Watch Ultra zostało lekko porysowane na poziomach 6-7, podczas gdy od poziomu 8 mogą pojawić się znaczne uszkodzenia urządzenia.

Porównanie szklanego Apple Watch Ultra z innymi modelami inteligentnych zegarków

Porównanie z innymi odmianami inteligentnych zegarków

Wyniki szafirowego szkła Apple Watch Ultra są podobne do Galaxy Watch 5, ale niektóre zużycie na poziomach 6 i 7 jest mniej uderzające w porównaniu z Apple Watch Ultra. Youtuber stwierdził, że czynnik ten wynika z obecności dodatkowych zanieczyszczeń w materiale, a efekt ten może wynikać również z niedoskonałego wypolerowania.

Porównując wyniki testu szkła Apple Watch Ultra z Garmin Fenix ​​7, wykazali, że Garmin Fenix ​​7 ma najczystszą szafirową powłokę w porównaniu z innymi odmianami zegarków, ponieważ na poziomie 6 i 7 praktycznie nie było zarysowań.

Porównanie szklanego Apple Watch Ultra z innymi modelami inteligentnych zegarków

Tym samym można powiedzieć, że producenci Apple, Samsung i Garmin nie skłamali, gdy ogłosili, że w ich zegarkach zastosowano szkło szafirowe. Ale jednocześnie Apple Watch Ultra może być bardziej podatny na zarysowania niż ekrany innych zegarków.