iLounge | Artykuły | 💙 Porównanie | Porównanie budżetowego iPhone’a SE i Google Pixel 6a – który wybrać?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 07/27/22

Porównanie budżetowego iPhone’a SE i Google Pixel 6a – który wybrać?

Google zaprezentowało niedawno nowego budżetowego Pixela 6a. Jak wypada w porównaniu z budżetowym iPhonem SE i co jest bardziej opłacalne do wyboru - powiedzieli w artykule.Porównanie budżetowego iPhone’a SE i Google Pixel 6a – który wybrać?

Budżetowe smartfony są idealne, jeśli szukasz czegoś dla dziecka, rodziców lub jako drugi telefon dla siebie. Nie bez powodu wszystkie duże firmy, takie jak Apple, Xiaomi, Samsung i Google, wypuszczają linię budżetową na równi z flagowcami roku.

Google niedawno ujawniło swój nowy budżetowy smartfon Pixel 6a za 449 USD i byliśmy ciekawi, jak porównać go z budżetowym iPhone SE za 429 USD.

Porównanie cech iPhone SE i Google Pixel 6a

Charakterystyka Google Pixel 6a iPhone SE 2022
Wyświetlacz 6.1 OLED, zawsze włączony 4.7 Retina IPS LCD, 625 nitów
Bateria LiPo 4410 mAh Akumulator litowo-jonowy 2018 mAh
Pamięć 128 GB
6 GB pamięci RAM
64 GB, 128 GB, 256 GB
4 GB pamięci RAM
Główny aparat 12,2 MP, f/1,7
12 MP, f/2,2
4K/30-60fps
1080p/30-240fps
12 MP, f/1,8
4K/24-60fps
1080p/30-240fps
Przednia kamera 8 MP, f/2,0
1080p/30fps
7 MP, f/2,2
1080p/30-120fps
Uwierzytelnianie Odcisk palca (pod wyświetlaczem, optyczny) Odcisk palca (dotykowy identyfikator)
Połączenie Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e
Bluetooth 5.2
USB-C
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6
Bluetooth 5.0
Błyskawica
Obsługa ładowania bezprzewodowego Nie TAk
Cena £ 449$ 429 USD (64 GB)
479 USD (128 GB)

Wyświetlacze i wzornictwo iPhone SE i Google Pixel 6a

Porównanie budżetowego iPhone’a SE i Google Pixel 6a – który wybrać?

Wyświetlacze urządzeń są inne: jeśli budżetowy iPhone SE nadal korzysta z LCD 4.7, nowy Pixel 6a otrzymał ekran OLED 6.1 Always-On. W tym porównaniu ekran nowego modelu Google wydaje się być bardziej akceptowalny.

Tak samo jest z designem. W porównaniu z budżetowym smartfonem Pixel, iPhone SE sprawia wrażenie przestarzałego modelu. Tutaj masz Touch ID i jedną kamerę, mały wyświetlacz. Co w ogólnym sensie nie jest złe dla pracownika państwowego (jako drugi telefon), ale jeśli kupujesz dla rodziców lub dziecka, może to być nieopłacalne.

Porównanie budżetowego iPhone’a SE i Google Pixel 6a – który wybrać?

Należy zauważyć, że Pixel 6a ma plastikową obudowę, która nie dodaje mu premiowego wyglądu. Podczas gdy iPhone SE ma szklany tył, który wygląda na droższy.

Ładowanie i bateria

Wielu użytkowników narzekało na szybkie rozładowanie baterii w iPhone SE. W przypadku Google Pixel 6a nie powinno tak być, ponieważ nowość otrzymała baterię 4410 mAh, w porównaniu z budżetową baterią Apple 2018 mAh. Jeśli dodasz to do Always-On, OLED, Pixel 6a powinien wytrzymać około półtora dnia do dwóch dni bez ładowania.

Porównanie budżetowego iPhone’a SE i Google Pixel 6a – który wybrać?

iPhone SE wykorzystuje do ładowania port Lightning, a także obsługuje ładowanie bezprzewodowe Qi , chociaż nie ma włączonej funkcji MagSafe, jak nowe modele Apple. Z kolei Pixel 6a nie współpracuje z ładowaniem bezprzewodowym, ale korzysta ze złącza USB-C. Głównym zaniechaniem Google jest wykluczenie ładowania bezprzewodowego, w tej rundzie zwycięzcą jest iPhone SE.

procesor

Porównanie budżetowego iPhone’a SE i Google Pixel 6a – który wybrać?

Apple zastosował procesor najnowszej generacji A15 w iPhonie SE. Z kolei Pixel 6a korzysta z układu Tensor opracowanego przez Google. Trudno jest dokonać ostatecznego porównania ze względu na różnice w oprogramowaniu między tymi dwoma urządzeniami, ale (według opinii z zachodnich mediów) oba okazały się dość energooszczędne, bez problemów z wydajnością lub awarii.

Zaletą Pixela 6a jest dostępność 6 GB RAM, podczas gdy iPhone SE oferuje standardowy zestaw z 4 GB RAM.

Porównanie aparatów iPhone SE i Google Pixel 6a

Porównanie aparatów iPhone SE i Google Pixel 6a

Pixel jest bardzo dobry pod względem aparatu. Ale pomimo tego, że iPhone SE jest zauważalnie gorszy pod względem liczby wbudowanych aparatów (dwa aparaty 12MP kontra jeden główny aparat 12MP), zdjęcia wyszły mniej więcej w tej samej jakości.

Porównanie aparatów iPhone SE i Google Pixel 6a

Jak można się spodziewać, smartfon Apple robi cieplejsze zdjęcia w swojej palecie kolorów, gdy Pixel rozjaśni je za pomocą potężnej sztucznej inteligencji.

Porównanie aparatów iPhone SE i Google Pixel 6a

Pod względem fotografowania w nocy Pixel 6a będzie lepszy ze względu na obecność trybu nocnego i algorytmu fotografowania przy słabym oświetleniu. W iPhonie SE musisz polegać na lampie błyskowej.

Porównanie aparatów iPhone SE i Google Pixel 6a

Tryb portretowy jest lepszy na Pixelu 6a, co nie jest zaskakujące. W końcu budżetowiec Apple’a nadal korzysta z aparatu z iPhone’a XR, podczas gdy Pixel nieustannie pompuje swoje obiektywy zarówno programowo, jak i sprzętowo.

Który lepiej kupić: iPhone SE czy Google Pixel 6a

Jeśli potrzebujesz niedrogiego i fantazyjnego smartfona, wygra Google Pixel 6a. To dobry budżetowy telefon, który możesz kupić dla nastoletniego dziecka, dać mamie/tacie i używać go samodzielnie.

Jeśli chodzi o gospodarkę, lepiej wybrać Pixela 6a niż iPhone'a SE, ponieważ kupujesz 128 GB za 449 USD, podczas gdy to samo 128 GB w iPhone SE kosztuje 479 USD.

iPhone SE to raczej amator. Jako drugi telefon jest całkiem niezły, ale do stałego użytku chcę już większy ekran, i to bez przycisku Touch ID, i lepszą baterię. Ale jeśli jesteś fanem Apple, dlaczego nie?