iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Czy etui na iPhone 13 będą pasować do iPhone 14?
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/16/22

Czy etui na iPhone 13 będą pasować do iPhone 14?

Czy można używać etui z modeli iPhone'a 13 z nową linią iPhone'a 14, czy nadal będę musiał kupować nowe etui? Przyjrzyjmy się temu problemowi.Czy etui na iPhone 13 będą pasować do iPhone 14?

Nie tak dawno Apple wprowadziło nową linię iPhone'a 14. Na to wydarzenie zaczynają pojawiać się zaktualizowane akcesoria do urządzeń: bezprzewodowe AirPods, kabel USB-Lightning, czy nowe etui pasujące do rozmiaru urządzenia.

Następnie porozmawiamy o obudowach dla serii iPhone 14, a mianowicie: o konieczności ich wymiany, jeśli jest już etui z poprzedniej linii iPhone'a 13.

Czy etui na iPhone'a 13 może być używane na iPhonie 14?

Czy etui z serii iPhone 13 są kompatybilne z iPhonem 14?

Etui ochronne od iPhone'a 13 będzie pasować do nowego modelu iPhone'a 14. Nawet pomimo różnicy 0,0254 centymetra, urządzenia mają ten sam rozmiar przekątnej ekranu, wysokość i szerokość.

Dlatego, jeśli nadal masz etui od iPhone'a 13, nie ma sensu kupować nowego dla iPhone'a 14. Co więcej, nawet na Amazon, tego typu etui są kompatybilne zarówno z iPhone'em 13, jak i iPhonem 14.

Czy etui na iPhone’a 13 Pro jest kompatybilne z iPhone’em 14 Pro?

Niestety etui do iPhone’a 13 Pro nie będzie pasować do nowego iPhone’a 14 Pro. Wysokość, szerokość i głębokość nowego iPhone'a jest większa niż w poprzednim modelu. Ponadto iPhone 14 Pro zawiera nowy aparat, co skutkuje większym obiektywem i ogólnym obrysem aparatu.
Dlatego zamiana etui między iPhone’em 13 Pro i iPhone’em 14 Pro byłaby złym pomysłem.

Czy można wymieniać etui między iPhone’em 13 Pro Max a iPhone’em 14 Pro Max?

Czy etui z serii iPhone 13 są kompatybilne z iPhonem 14?

W takim przypadku wymiana również nie jest możliwa. iPhone 14 Pro Max jest wyposażony w trzeci aparat z większymi, głębszymi czujnikami, więc Twoje obecne etui 13 Pro Max nie będzie pasować.

Czy istnieje kabel Lightning i etui MagSafe do iPhone’a 14?

Czy etui z serii iPhone 13 są kompatybilne z iPhonem 14?

Podobnie jak poprzednie modele, iPhone 14 wykorzystuje do ładowania rodzaj kabla Lightning. Wszystkie modele iPhone'ów najnowszej generacji będą działać z Lightning do ładowania. W ten sposób nie będziesz musiał inwestować w nową ładowarkę, jeśli masz już iPhone'a.

Dodatkowo, wraz ze zwykłą gamą etui, Apple sprzedaje etui MagSafe do magnetycznych ładowarek bezprzewodowych.

Jak widać, nie wszystkie obudowy z poprzednich modeli iPhone'a 13 mogą być używane w nowych odmianach iPhone'a 14. Jednak w przypadku iPhone'a 14 taka możliwość istnieje i możesz z niej skorzystać, jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na nowe akcesorium.