iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | O ile jeszcze iPhone 8 zostanie zaktualizowany
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/06/22

O ile jeszcze iPhone 8 zostanie zaktualizowany

Jak długo iPhone 8 będzie mógł otrzymywać aktualizacje?O ile jeszcze iPhone 8 zostanie zaktualizowany

Dziś iPhone 8 to dość stary model w linii iPhone'ów. Ale wielu użytkowników to ma, a może ktoś w ogóle myśli o zakupie takiego urządzenia. Pomimo tego, że jest dość stary, iPhone 8 wciąż otrzymuje aktualizacje, najprawdopodobniej do 2023 roku. Dotyczy to również iPhone'a 8 Plus.

Przypomnijmy, że Apple zapewnia wsparcie dla urządzeń 5-6 lat po ich wydaniu. Użytkownicy mogą też pobrać najnowszą wersję iOS 16 na swojego iPhone'a 8. Przyjrzyjmy się bliżej, o ile jeszcze iPhone 8 będzie aktualizowany i czy warto aktualizować go do iOS 16.

Za ile lat iPhone 8 będzie aktualizowany?

Ile jeszcze iPhone 8 zostanie zaktualizowany

Jedną z głównych zalet iPhone'a nad Androidem jest to, że iPhone jest aktualizowany przez długi czas. Firma wspiera swoje urządzenia przez co najmniej pięć lat po ich wydaniu. Co ciekawe, większość urządzeń z Androidem przestaje otrzymywać aktualizacje po 2-3 latach.

iPhone 8 został wydany w 2017 roku, więc można bezpiecznie założyć, że będzie otrzymywał aktualizacje do 2022 roku. Jeśli jesteś właścicielem iPhone 8, oznacza to, że będziesz mógł korzystać z iOS 16, a być może nawet iOS 17. Oznacza to, że aktualizacja 2022 jest dostępna dla iPhone 8, a aktualizacja 2023 prawdopodobnie będzie dostępna.

Czy powinienem zaktualizować iPhone'a 8 do iOS 16?

Ile jeszcze iPhone 8 zostanie zaktualizowany

Firma Apple wydała wiele ekscytujących nowych funkcji w systemie iOS 16. Na przykład dostosowywanie ekranu blokady.

Jedną ze wspaniałych funkcji Apple jest doskonałe uczenie maszynowe i inteligencja neuronowa, które pomagają starszym iPhone'om korzystać z najnowszych funkcji iOS. Oznacza to, że iPhone 8 będzie mógł bez problemu obsługiwać system iOS 16. Nie oczekuj jednak, że będzie korzystał z nowych funkcji aktualizacji w taki sam sposób, jak robią to nowsze modele.

Jeśli zdecydujesz się zaktualizować iPhone 8 do iOS 16 , musisz wykonać następujące czynności:

    1. Otwórz Ustawienia> Ogólne;
    2. Kliknij sekcję Aktualizacje oprogramowania;
    3. Kliknij Zainstaluj.