iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Szablony w TikTok: dlaczego ich potrzebujesz i jak z nich korzystać
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/13/22

Szablony w TikTok: dlaczego ich potrzebujesz i jak z nich korzystać

Nie jest konieczne tworzenie filmu, aby TikTok mógł przesłać zawartość do Twojego profilu. Możesz użyć szablonów zdjęć i zrobić z nich wideo.Szablony w TikTok: dlaczego ich potrzebujesz i jak z nich korzystać

Wiele osób jest przyzwyczajonych do tego, że TikTok jest platformą wyłącznie wideo, ale to nie do końca prawda. Dzięki zdjęciom możesz także nakręcić film. Aby stworzyć taki format, w TikTok są szablony (są one również nazywane motywami).

Szablony są zupełnie inne. Każdy użytkownik może wybrać odpowiedni dla siebie, ponieważ jest ich obecnie 90. Motywy pomogą Ci stworzyć wideo na żywo ze zdjęć z efektami, filtrami i muzyką. Użytkownik musi tylko dodać swoje zdjęcia do szablonu i to wszystko. Opcjonalnie możesz dodać muzykę, efekty, podpis i wiele więcej według własnego gustu.

Jak korzystać z szablonów w TikTok:

  1. Przejdź do TikTok;
  2. Dotknij ikony plusa (na dole ekranu);
  3. Przewiń linię z nazwami (poniżej) i wybierz Szablony / Motywy;
  4. Przejrzyj szablony i wybierz ten, który Ci odpowiada (pod każdym z nich zostanie napisane, ile zdjęć można wykorzystać);
  5. Kliknij Prześlij zdjęcia;
  6. Wybierz żądane zdjęcia;
  7. Kliknij OK;
  8. Dodaj żądaną muzykę lub filtry (jeśli to konieczne);
  9. Kliknij Dalej > Opublikuj.


Jeśli nagle żaden z prezentowanych szablonów Ci nie odpowiada, możesz skorzystać z aplikacji pomocniczych, takich jak Canva. Ale bądź ostrożny, takie aplikacje mogą zawierać znaki wodne, reklamy i inne drobne niedogodności.