iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Co zostanie pokazane na WWDC 2023: Kiedy zostanie wydany iOS 17?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/31/23

Co zostanie pokazane na WWDC 2023: Kiedy zostanie wydany iOS 17?

Rozmawiamy o tym, co zostanie pokazane na WWDC 2023. Pojawią się iOS 17 i macOS 14, ale czy warto czekać na AirPods Pro 2 USB-C?Co zostanie pokazane na WWDC 2023: Kiedy zostanie wydany iOS 17?

Apple ogłosiło, że jego Worldwide Developers Conference (WWDC) odbędzie się on-line w dniach 5-9 czerwca 2023 r. Wydarzenie odbędzie się praktycznie drugi rok z rzędu.

W tym artykule wyjaśnimy, czego możesz oczekiwać od WWDC 2023, w tym najważniejsze aktualizacje oprogramowania, sposób oglądania i inne ważne informacje.

Co to jest WWDC?

Co to jest WWDC?

WWDC oznacza Worldwide Developers Conference i jest wydarzeniem dla twórców aplikacji iPhone, iPad, Mac. Apple zaprasza swoich programistów do udziału w serii zajęć, warsztatów i sesji, aby dowiedzieć się o ogólnosystemowych zmianach nadchodzących na głównych platformach oprogramowania w nadchodzącym roku, aby mogli aktualizować swoje aplikacje.

Chociaż wydarzenie jest przeznaczone głównie dla programistów, jest to również wydarzenie prasowe, na którym Apple ogłasza światu swoje plany dotyczące oprogramowania i być może nowe produkty.

Zwykle szczegółowo opisuje nowe chipy iOS 17, macOS 14 i inne oprogramowanie. Aby użytkownicy i programiści wiedzieli, co ich czeka w tym roku.

Kiedy odbędzie się WWDC 2023?

Kiedy odbędzie się WWDC 2023?

WWDC 2023 rozpocznie się w poniedziałek 5 czerwca kluczowym wydarzeniem o godzinie 10:00 w Kalifornii (20:00 CET). Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie, a niektórzy programiści i studenci będą mogli je obejrzeć w Apple Park.

Jeśli chcesz mieć szansę wziąć udział w wydarzeniu, musisz zgłosić się na stronie Apple Developer. W zeszłym roku niektórzy ukraińscy programiści dostali się na WWDC 2022.

Jak oglądać WWDC 2023

Apple będzie transmitować ceremonię otwarcia na żywo na swojej stronie internetowej, a także w YouTube i aplikacji Apple TV. Oznacza to, że możesz oglądać prezentację na iPhonie, iPadzie, komputerze Mac, Apple TV, a nawet komputerze PC.

Później, gdy pojawią się linki do transmisji, na pewno je dodamy, abyście mogli razem z nami oglądać stream.

Czego można się spodziewać po WWDC 2023

Co zostanie pokazane na WWDC 2023: Kiedy zostanie wydany iOS 17?

WWDC dotyczy oprogramowania, więc możemy spodziewać się, że Apple ujawni szczegóły nadchodzących aktualizacji systemu operacyjnego dla iPhone'a, iPada, Maca, Apple TV, HomePod i Apple Watch.

Te aktualizacje zostaną następnie udostępnione programistom jako wersja beta do testowania, a publiczna wersja beta rozpocznie się za kilka tygodni. Docelowo nowe oprogramowanie będzie dostępne do pobrania jesienią (zazwyczaj we wrześniu dla iOS 17 / iPadOS 17 / watchOS 10 i październiku dla macOS 14).

Aktualizacja iOS 17

Kiedy odbędzie się WWDC 2023?

Headlinerem wydarzenia prawdopodobnie będzie iOS 17, ponieważ jest to najpopularniejszy system operacyjny z największą bazą użytkowników na świecie. Jeśli masz iPhone'a, który został wydany w ciągu ostatnich pięciu lat, najprawdopodobniej będziesz mógł zainstalować nową wersję iOS, gdy pojawi się ona jesienią 2023 roku. Jednak wcześniej trzeba przejść przez cały cykl beta testów.

macOS 14, iPadOS 17, watchOS 10

macOS 14, iPadOS 17, watchOS 10

Oprócz iOS 17, Apple ogłasza aktualizacje dla macOS 14, iPadOS 17, watchOS 10 i tvOS. Chociaż niektóre aktualizacje są przewidywalne, takie jak aktualizacje pięciu głównych systemów operacyjnych Apple, możemy spodziewać się, że Apple również wymyśli kilka niespodzianek.

Jest bardzo mało danych na temat tego, co można dodać do macOS 14, iPadOS 17, watchOS 10. Jest to normalna praktyka, ponieważ to aktualizacja iPhone'a jest zainteresowana większością użytkowników i znawców. Mamy nadzieję, że w przyszłości pojawi się więcej informacji i będziemy mogli powiedzieć więcej.

Nowy MacBook Air 2023, Apple Vision Reality Pro i Mac Pro 2023 – czy warto czekać?

Co zostanie pokazane na WWDC 2023: Kiedy zostanie wydany iOS 17?

Jednym z najbardziej wyczekiwanych produktów Apple jest zestaw słuchawkowy Reality Pro, o którym mówi się od kilku lat i który ma zostać wydany w 2023 roku. Drogie urządzenie jest skierowane przede wszystkim do deweloperów, a plotka głosi, że zostanie zaprezentowane na imprezie WWDC. Chociaż Ming-Chi Kuo twierdzi inaczej.

Oczekuje się, że zestaw słuchawkowy będzie przypominał parę gogli narciarskich i będzie wyposażony w wyświetlacze 8K, wiele kamer i zewnętrzną baterię. Jeśli zestaw słuchawkowy zostanie wprowadzony na rynek, będzie to kamień milowy dla Apple, ponieważ wkracza w świat urządzeń do noszenia. Oczekuje się, że będzie dostarczany z nowym systemem operacyjnym xrOS, który skupi się na rozrywce i komunikacji.

AirPods Lite czy AirPods z USB-C – premiera na WWDC 2023?

Krążą też pogłoski o nowym modelu Mac Pro, który w przeszłości był tradycyjnie prezentowany na imprezach WWDC. Ponieważ Apple przechodzi z Intela na własne chipy, a Mac Pro jest jedynym komputerem Mac, który jeszcze nie przeszedł na system M2 Ultra, nie możemy się tego doczekać. Chociaż źródła wskazują, że nowość będzie miała konstrukcję podobną do obecnego modelu.

Kolejnym potencjalnym produktem, który mógłby pojawić się na WWDC, jest większa wersja MacBooka Air z 15-calowym wyświetlaczem. Szczegóły są jeszcze rzadkie, ale spodziewamy się, że będzie podobny do obecnego Air, być może z chipem M2 Pro.

AirPods Lite czy AirPods z USB-C – premiera na WWDC 2023?

AirPods Lite czy AirPods z USB-C – premiera na WWDC 2023?

Najnowsza aktualizacja iOS 16.4 przyniosła informacje o nowych słuchawkach AirPods. Znawcy twierdzą, że może to być coś w rodzaju tanich AirPods Lite, o których niewiele wiadomo. Tak samo są nowe AirPods Pro 2 z etui USB-C. Jest prawdopodobne, że Apple może udostępnić je komunikatem prasowym po WWDC 2023.

Podsumowując, WWDC 2023 zapowiada się ekscytującym wydarzeniem zarówno dla fanów Apple, jak i programistów, z aktualizacjami oprogramowania i potencjalnymi nowymi produktami. Dzięki transmisji na żywo z wydarzenia fani Apple na całym świecie będą mogli śledzić całą akcję.