iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Co jest lepsze: powerbank czy etui na baterie?
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/29/22

Co jest lepsze: powerbank czy etui na baterie?

Które urządzenie lepiej wybrać, aby przedłużyć żywotność baterii gadżetów: klasyczny power bank czy nowomodne etui ładujące?Co jest lepsze: powerbank czy etui na baterie?

Teraz żyjemy w takich realiach, kiedy każda osoba potrzebuje dodatkowego źródła energii do swoich gadżetów. Dlatego wiele osób zastanawia się nad zakupem przenośnego zasilacza (klasycznego powerbanku) lub innego urządzenia, np. etui na baterie do swojego telefonu. Ale te dwie rzeczy mają swoje wady i zalety.

Jeśli kupisz etui na baterie, zwiększy to rozmiar smartfona, a zasilacze po prostu zwiększą liczbę rzeczy do noszenia. Jednak takie rzeczy mogą zapewnić znacznie dłuższą żywotność baterii urządzeń. Następnie opisaliśmy zalety i wady powerbanków i etui ładujących.

Korzyści z ładowarek

Co jest lepsze: power bank czy etui ładujące?

Główną cechą etui ładujących jest to, że są znacznie cieńsze niż zasilacze. Takie urządzenia można owinąć wokół smartfona, dzięki czemu nie obciążają twoich rzeczy.

Takie dodatki zwiększają wagę samego telefonu, ale to, ile dodają, zależy wyłącznie od tego, który wybierzesz. Na rynku jest kilka dość cienkich etui na baterie, które są ledwo widoczne wokół telefonu.

Kolejną cechą etui na baterie jest to, że w przeciwieństwie do powerbanków są one zawsze przy Tobie, gdziekolwiek jest użytkownik.

Czasami możesz zostawić zasilacz w samochodzie lub torbie i zapomnieć o nim. Nawet jeśli jest w torbie, niedogodność związana z koniecznością podłączania telefonu do czegoś może być dla niektórych przeszkodą. Etui ładujące nie obejmuje podczas korzystania z takich niedogodności.

Jest jeszcze jedna zaleta etui ładujących. Pojemników na baterie nie trzeba ładować oddzielnie. Niektóre starsze modele wymagają osobnej ładowarki USB, ale nowsze modele mogą ładować się bezpośrednio z telefonem i działać jako dosłowne rozszerzenie zasilania, a nie dołączone do niego oddzielne baterie.

Korzyści z powerbanków

Co jest lepsze: power bank czy etui ładujące?

Największym plusem powerbanku jest to, że może ładować się przez długi czas. Jeśli lubisz często aktualizować swój smartfon (lub przełączać się między iOS a Androidem), powinieneś unikać etui na baterie. Często etui na baterie stają się przestarzałe, gdy użytkownik aktualizuje swój telefon do nowszego modelu o innym wyglądzie.

Jeśli kupujesz power bank, kompatybilność z nowszym telefonem prawie nigdy nie będzie problemem. Nawet jeśli nowy smartfon potrzebuje nowego kabla (jak Lightning), zakup kabla jest tańszy niż zakup nowego powerbanku

Ponadto powerbanki mają znacznie większą moc. A niektóre większe urządzenia zawierają baterię do 26 000 mAh.

Wady urządzeń

Co jest lepsze: power bank czy etui ładujące?

Zarówno etui na baterie, jak i powerbanki mają podobne wady, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Pomimo tego, że powerbanki mogą dostarczyć urządzeniom dość dużą ilość energii, zajmują wystarczająco dużo miejsca w torbie, plecaku, shopperze itp.

Pojemniki na baterie i zasilacze również nie są idealne dla osób, które często są narażone na ekstremalne temperatury. Jeśli planujesz zostawić telefon lub power bank w samochodzie w upalny letni dzień, dobrze się zastanów, zanim to zrobisz, ponieważ może to spowodować uszkodzenie baterii. To samo dotyczy bardzo zimnych warunków.