iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Instagram Rights Manager: co to jest i jak z niego korzystać
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/22/22

Instagram Rights Manager: co to jest i jak z niego korzystać

Co to jest Rights Manager i jak mogę go używać do ochrony praw autorskich do moich treści? Porozmawiajmy o tym dalej.Instagram Rights Manager: co to jest i jak z niego korzystać

Im bardziej rozwija się Instagram, tym więcej dochodzi do kradzieży treści chronionych prawem autorskim, a to niestety nie jest już nowością. Wielu pozbawionych skrupułów użytkowników może ukraść zawartość Twojej strony i przekazać ją jako własną.

Facebook i Instagram starają się uporać z tym problemem, zachowując tym samym prawa autorskie do treści dla każdego użytkownika. Właśnie po to stworzyli funkcję Rights Manager.

Rights Manager to narzędzie, które pozwala zarządzać prawami autorskimi na Facebooku i Instagramie.

Aby zacząć korzystać z tej funkcji, musisz przesłać prośbę. Wcześniej musisz wybrać rodzaj treści, które chcesz chronić (zdjęcie, wideo lub audio). Następnie wypełnij formularz, który się otworzy i kliknij Poproś o dostęp.

Rights Manager Instagram co to jest i jak z niego korzystać

Następnie dane zostaną załadowane do specjalnej biblioteki referencyjnej. Będą szukać dopasowań w sieciach społecznościowych.

Nawiasem mówiąc, nie jest konieczne przesyłanie treści na Twoje strony w celu weryfikacji.

Rights Manager Instagram co to jest i jak z niego korzystać

Jeśli system znajdzie ten sam materiał na innych stronach, użytkownik może wybrać następujące działania: po prostu śledzić treść, zablokować ją lub podać link do właściciela praw autorskich.

Dodatkowo użytkownik może wskazać stany, w których będą obowiązywać prawa autorskie do jego materiałów. Możesz także wybrać, komu zezwolisz na publikowanie swoich treści.

Ważny! Funkcja Rights Manager może być używana tylko z komputera.