iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jak działa tryb akcji na iPhonie 14
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/19/22

Jak działa tryb akcji na iPhonie 14

iPhone 14 ma nową funkcję stabilizacji wideo o nazwie Tryb akcji. O wrażeniach i funkcjonalności mówimy dalej.Jak działa tryb akcji na iPhonie 14

Podczas prezentacji linii iPhone 14 Apple przedstawił nową technologię cyfrowej stabilizacji wideo w trybie akcji (tryb akcji).

Tryb akcji to technologia, która ma na celu zmniejszenie drgań, wibracji i przypadkowych ruchów podczas nagrywania wideo.

Sama funkcja jest zaimplementowana w aplikacji Aparat (przełącznik w górnym rogu). Filmowanie w trybie akcji może generować filmy do 2,8K przy 60 klatkach na sekundę.

Tryb działania działania

Opcja trybu akcji poważnie przycina szerokokątny widok kamery. Jest to część technologii oprogramowania, która jest potrzebna do stabilizacji. Funkcja objawia się zmniejszeniem odbicia podczas chodzenia. Poniżej możesz zobaczyć, jak funkcja wygląda w działaniu.

Tryb akcji na iPhonie 14

Dlaczego tryb akcji może nie działać?

W niektórych przypadkach tryb akcji może nie działać. Wynika to z faktu, że do prawidłowego działania opcji wymagane jest wysokie oświetlenie. Wynika to z małego czujnika szerokokątnego 1/2,55 cala iPhone’a 14 Pro (jeszcze mniejszego w iPhonie 14). Gdy światło jest słabe, pojawi się powiadomienie „Potrzeba więcej światła”.

Tryb akcji na iPhonie 14

Podsumowując, opcja trybu akcji to dobra technologia przechwytywania wideo firmy Apple dla iPhone’a 14. Tworzy świetne, wysokiej jakości filmy bez konieczności stosowania sprzętu stabilizującego.