iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 10/17/22

Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro

Przed zakupem sprawdzamy używane AirPods Pro. 5 rzeczy do rozważenia.Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro

Używane urządzenia są tańsze od nowych i bardzo często prawie nie dają urządzenia, które było już używane. Teraz w Europie i modne, aby kupić ponownie używany iPhone, również jest teraz bardziej odpowiedni niż kiedykolwiek dla Ukrainy. Ale jeśli sprawdzisz używany iPhone możesz szybko i istnieje wiele sposobów i cech, które pozwalają to zrobić, a następnie za pomocą używanego AirPods Pro wszystko jest trudniejsze.

Istnieje duże ryzyko natknięcia się na podróbkę lub zakup nie do końca sprawnych słuchawek, które były już w wodzie lub zostały rozpakowane z powodu zakończenia jednej słuchawki. Jak się przed tym zabezpieczyć i przed zakupem sprawdzić używane AirPods Pro? Zebrano 5 wskazówek.

1. Sprawdź numer modelu

Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest numer modelu i numer seryjny. To główne wyznaczniki oryginalności słuchawek, których nie da się oszukać. Numer modelu można znaleźć, podłączając słuchawki i przechodząc do ustawień.

Model Numer modelu
AirPods 2 A2032, A2031
AirPods Pro A2084, A2083
AirPods 3 A2565, A2564
AirPods Pro 2 A2931, A2699, A2698
AirPods Max A2096

Jeśli liczby różnią się od przedstawionych, najprawdopodobniej masz w rękach podróbkę. Następnie musisz również sprawdzić numer seryjny, aby upewnić się, że jest oryginalny.

2. Znajdź numer seryjny

Numer seryjny słuchawek to kolejny wskaźnik, który pomoże uchronić się przed podróbkami. Dużym plusem jest to, że jest duplikowany na słuchawkach, na obudowie i na pudełku, a także jest wyświetlany w ustawieniach. Dlatego znalezienie go i zweryfikowanie wszystkich danych będzie dość proste.

Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro

Jak znaleźć numer seryjny AirPods

 • AirPods 2 | AirPods Pro | AirPods Pro 2 | AirPods 3: Numer seryjny znajduje się na każdej wkładce dousznej pod głową, a także na pokrywie etui ładującego.
 • AirPods Max: Numer seryjny znajduje się pod nausznikami, musisz je usunąć, aby go znaleźć.

Co sprawdzić:

 • Wybijamy numer seryjny na bazie Apple;
 • Porównujemy ze sobą wszystkie numery seryjne: słuchawki, etui, pudełko (jeśli jest), również w ustawieniach.

Ważny: właściciel mógł zgubić jedną słuchawkę lub wymienić oryginalne etui na nowe - to normalne, ale musi to zaznaczyć. Ponadto po otrzymaniu należy sprawdzić, czy słuchawki działają jako całość (czy jest osobne połączenie, czy wszystko jest w porządku z dźwiękiem, czy występują opóźnienia dźwięku).

3. Obsługa i podłączenie słuchawek

Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro

Można to sprawdzić, gdy używane słuchawki znajdą się w Twoich rękach. Zwykle trudno poprosić sprzedawcę o sprawdzenie mikrofonów, przełączanie między trybami (jeśli mówimy o słuchawkach z redukcją szumów). Dlatego w miarę możliwości sprawdź urządzenie na poczcie lub ubezpiecz się (poproś o 14 dni na sprawdzenie towaru za dodatkową opłatą).

Co sprawdzić:

 • Połączenie: animacja, niezależnie od tego, czy jest powiązana z iCloud innej firmy;
 • Ustawienia: czy numer seryjny jest wyświetlany poprawnie, czy w nazwie są jakieś chińskie znaki itp.;
 • Praca: dźwięk i przełączanie między trybami, głośność, czy słychać stukot podczas dźwięku, czy słuchawki syczą podczas połączeń;
 • Mikrofony - spróbuj nagrywać przez nie dźwięk i słuchaj;
 • Czy muzyka wyłącza się, gdy wyjmujesz je z uszu;
 • Aktualizacja oprogramowania: Zobacz, jakie jest najnowsze oprogramowanie dla AirPods Pro i porównaj je z dostępnym w ustawieniach. Być może problem ze słuchawkami tkwi w aktualizacji;
 • Czy w środku słychać grzechotanie i stukanie.

Rzadko zdarza się sprzedawać całkowicie sprawne słuchawki używane. Zwykle są to urządzenia, które były już używane przez rok lub dłużej, wtedy mogą wystąpić problemy z baterią.

4. Jak sprawdzić baterię AirPods

Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro

Niestety w ustawieniach nie ma dokładnego wskazania, ile lat mają te słuchawki i w jakim stanie jest ich bateria. Choć byłoby bardzo wygodnie, gdyby Apple wyświetlał takie dane, ponieważ coraz więcej użytkowników kupuje używane zestawy słuchawkowe.

Będziesz musiał polegać na słowach sprzedawcy, a po przybyciu słuchawek sprawdzić czas działania i porównać go z oficjalnym. Możliwe też, że AirPods Pro rozładują się bardzo szybko z powodu niewłaściwego użycia przez poprzedniego użytkownika. Zwłaszcza jeśli ma te słuchawki od 2019 roku.

Dlatego jeśli to możliwe, poproś o dzień testowy lub sprawdź pocztę.

5. Wygląd

Jak sprawdzić używane słuchawki AirPods Pro

Najłatwiej to sprawdzić. Ale nie oczekuj, że używane zestawy słuchawkowe będą w idealnym stanie. AirPods bardzo szybko dostają rysy na obudowie, w niektórych miejscach czcionka numeru seryjnego może być lekko wymazana – jest to również w porządku, jeśli były już używane przez rok lub dłużej.

Ale oto czego nie powinno być na słuchawkach – uszkodzenie gniazda ładowania, rdza na stykach, widoczne kleje, zwisająca osłona, czy próby ich otwarcia. Dobrze, jeśli poprosisz sprzedawcę o oczyszczenie ich z siarki, ponieważ jest to (przynajmniej) higiena i twoje zdrowie.

Zapamietaj to AirPods to jedno urządzenie, którego nie można naprawić. Taka historia „sprawa, czy jedna słuchawka jest tam trochę śmieciem” nie sprawdzi się. Jeśli jest to w dialogu ze sprzedawcą, będziesz musiał kupić nowy komponent. Czasami taka wymiana jest bardzo niekorzystna, więc może lepiej przyjrzeć się nowym słuchawkom i nie ryzykować.

Czy powinienem kupić używane AirPods Pro?

Czy powinienem kupić używane AirPods Pro?

To ryzykowny biznes, ale czasami warto. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić i zaopatrzyć się w nowoczesne słuchawki, zdecyduj się. Ale sprawdź wszystkie powyższe cechy i przygotuj się na to, że bateria w już używanych zestawach słuchawkowych utrzyma ładunek gorszy niż w nowych.

Ale są próby używanych AirPodsów, a wielu kupujących w Europie może sprzedawać Open Box tylko dlatego, że otrzymali nowszą wersję lub kształt nie pasował do nich. Jest to normalna praktyka i bardzo często można na takich lotach zaoszczędzić nawet 50 USD.
Apple AirPods: Ranking marki