iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | 12 aplikacji widżetów na ekranie blokady w iOS 16
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/15/22

12 aplikacji widżetów na ekranie blokady w iOS 16

Przygotowaliśmy listę aplikacji, które obsługują widżety ekranu blokady w aktualizacji iOS 16.12 aplikacji widżetów na ekranie blokady w iOS 16

Niedawno wydano nowe oprogramowanie iOS 16, które zawiera ekran blokady z możliwością jego dostosowania. Taki ekran może wykorzystywać do 5 osobnych widżetów.

Sami deweloperzy oferują z kilku widżetów dla takich wbudowanych aplikacji jak Pogoda, Kalendarz, Zegar, Fitness i Przypomnienia. Ale w tym samym czasie na ekranie blokady urządzenia mogą pojawiać się również programy, które nie są wbudowane.

Zebraliśmy wybór aplikacji, których można używać w połączeniu z widżetami na ekranie blokady iOS 16.

1. Aplikacja lotnicza

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Ulotny program przeznaczony do śledzenia lotów. Flighty oferuje kilka różnych opcji widgetów.

Na przykład widżety mogą wyświetlać odliczanie do podróży. Lub, gdy jesteś gotowy do podróży, możesz zobaczyć kod bramki wejścia na pokład, numer miejsca i godzinę odlotu. Jeśli twój samolot jest bezpośrednio w powietrzu, pojawi się pasek postępu lotu, który możesz śledzić. Po wylądowaniu będziesz mógł zobaczyć informacje o bramce wejściowej, pogodzie i bagażu.

2. Aplikacja Facebook

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Korzystanie z programu Facebook w widżetach ekranu blokady możesz monitorować urodziny znajomych. Ponadto ikony mogą wyświetlać aktualne wiadomości od obserwowanych użytkowników.

3.Aplikacja Apollo

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Program Apollo może być również używany do widżetów na iOS 16. W aplikacji dostępne są następujące rodzaje widżetów: przejdź do wiadomości przychodzących, odległość przewijania i przejdź do popularnych powiadomień.

Dodatkowo istnieje określony typ widżetu, który pokazuje statystyki postów lub komentarzy. Ponadto, korzystając z widżetu, możesz przejść do ulubionego lub losowego subreddita.

4. Fantastyczna aplikacja

Dzięki widżetowi Fantastyczne na ekranie blokady możesz wyświetlać przyszłe wydarzenia i mini kalendarz. Dodatkowo Fantastical ma filtr ostrości.

5. Aplikacja Skaner Pro

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Korzystanie ze skanera Pro możesz kliknąć widżet, aby przejść do aparatu i wykonać funkcję skanowania dokumentów.

6. Aplikacje Gmail, Chrome i Mapy

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Google dodał wiele funkcji do swoich aplikacji widżetów w systemie iOS 16. Dzięki tym aplikacjom widżetów możesz wykonać następujące czynności:

  1. Google: otwarty system wyszukiwania;
  2. Gmail: kontrola nadchodzących powiadomień;
  3. Chrome: otwarta wyszukiwarka w trybie głosowym lub incognito;
  4. Dysk Google: natychmiastowy dostęp do ulubionych dokumentów;
  5. Mapy Google: wyświetlaj aktualizacje ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Obliczanie czasu dojazdu do często odwiedzanych miejsc;
  6. Google News: przeglądaj nagłówki wiadomości w czasie rzeczywistym.

7. Aplikacja Rzeczy 3

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Program Rzeczy 3 umożliwia dostosowanie widżetów, aby przejść do opcji Dzisiaj, Skrzynki odbiorczej, Terminów itd. Możesz dostosować widżet do dowolnej używanej listy. Rzeczy 3 zawierają dwa widżety: pod zegarem (pokazuje 3 zadania) i nad zegarem (pokazuje 1 zadanie).

Ponadto istnieją widżety, które dodają nową listę rzeczy do zrobienia i pokazują postępy w ich ukończeniu.

8. Halogenek

Widżet Halogenek umożliwia otwarcie aparatu aplikacji bezpośrednio z ekranu blokady. Po kliknięciu widżetu program przeniesie użytkownika do interfejsu dostępu do aparatu.

9. Aplikacja PurpleAir

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Program PurpurowePowietrze pozwoli Ci monitorować jakość powietrza za pomocą widgetu. Doda informacje o jakości powietrza do ekranu blokady.

10. Stoki aplikacji

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Slopes (oprogramowanie dla narciarzy) dodało widżety, które informują o warunkach pogodowych w ośrodku i prognozie opadów śniegu. A widżet statystyk sezonowych pokaże dane dotyczące wyników.

11. Aplikacja pogodowa CARROT

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

CARROT Weather przedstawia cały zestaw widżetów pogodowych. Różne widżety zawierają informacje o warunkach pogodowych (temperatura maksymalna i minimalna), prognoza dnia, informacje o wietrze, indeksie UV, wilgotności, widoczności i nie tylko. Warto jednak zauważyć, że wiele widżetów wymaga subskrypcji Premium.

12. Paczka aplikacji

Aplikacje obsługujące widżety na iOS 16

Aplikacja do śledzenia paczek dodano widżet, który pozwala zobaczyć status dostawy.

Jak widać, istnieje wiele aplikacji, które pozwalają dodawać widżety do nowego ekranu blokady iOS 16. Jest to przydatna funkcja, która sprawia, że wiele programów jest łatwiejszych w użyciu oraz bardziej komfortowych i produktywnych.