iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/25/22

Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

Mamy dobrą tradycję - analizować pisanki z wygaszacza ekranu Apple Event. Tutaj dowiesz się, co Apple ukryło w nowym ogłoszeniu.Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

Kosmiczny styl nowego wygaszacza ekranu Apple Event jest naprawdę znaczący. Marketingowcy firmy doskonale połączyli informację - uruchomienie Teleskopu Kosmicznego Webba i własne pisanki, co może wskazywać na nowe funkcje i urządzenia.

Teraz powiemy ci bardziej szczegółowo, dlaczego tak bardzo interesuje nas ekran powitalny Apple i co może w sobie ukryć.

Motyw kosmiczny jako główna okazja informacyjna

Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

Podczas gdy nasze umysły są zajęte ciągłym oglądaniem wiadomości o wojnie, cały świat obserwuje gwiazdy. Właściwie to jest. Teraz głównym tematem jest eksploracja kosmosu, zdjęcia z teleskopu Webba, odgłosy kosmosu i odpalanie nowych rakiet.

Apple przez lata był bardzo wyczulony na te trendy, przez co zwracał na siebie większą uwagę opinii publicznej. Jeśli na świecie dojrzeje protest – Apple się zmieści, lasy w Australii płoną – firma pomoże, jest pandemia i zabraknie masek – Apple wypuści własne, Ukraina potrzebuje pomocy – doda wezwanie do darowizn do serwisu. To właściwa postawa, która buduje zaufanie i poczucie, że firma jest bliżej i łatwiej przeciętnemu użytkownikowi niż się wydaje.

Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

Nowy wygaszacz ekranu to hołd dla wszystkich marzycieli kosmosu i gwiazd. Rodzaj utopii, która odwraca uwagę od bardziej palących problemów.

Ukryte znaczenie: satelita jest bliżej niż myślisz

Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

Jeszcze przed premierą iPhone'a 13 opinia publiczna dosłownie pękała z wiadomościami, że Apple planuje wprowadzić komunikację satelitarną do iPhone'a. Ta metoda komunikacji nie będzie trwała, ale pomoże skontaktować się z osobami, które znajdują się w krytycznej sytuacji bez komunikacji.

Rozważano dwie opcje połączenia: komunikację przez satelitę przez iMessage (tak, aby ofiara napisała wiadomość SOS) oraz wezwanie do służb ratowniczych. Wdrożenie tak ważnych funkcji zajmuje Apple zwykle około dwóch lat. Dlatego całkiem możliwe, że łączność satelitarna pojawi się w 2022 roku w nowym iPhonie 14. A to pięknie sygnalizuje powitalny ekran z gwiazdami.

Bliżej gwiazd nowy aparat iPhone’a 14

Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

Nadal możesz fotografować gwiazdy w aparacie iPhone'a: dostępny jest tryb nocny, chociaż lepiej jest dostosować czas otwarcia migawki za pomocą aplikacji innych firm, takich jak Halide lub Lightroom. Ale od dawna krążą pogłoski, że firma pracuje nad ulepszeniem możliwości aparatu w taki sposób, aby można było robić dobre zdjęcia rozgwieżdżonego nieba tylko za pomocą standardowej aplikacji Aparat.

Niektóre urządzenia z systemem Android zapewniają już tę funkcję. Dlatego wprowadzenie fotografii lotniczej do standardowego zestawu ustawień aparatu iOS byłoby bardzo pomocne. Ale jest tu zastrzeżenie – Apple będzie musiał zrewidować interfejs aplikacji Aparat, bo po dodaniu fotografii lotniczej, obecności trybu filmowego i innych ustawień jest teraz kompletny bałagan.

Wszystko jest o wiele prostsze: Always On w iPhone 14

Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

Od kilku lat krążą plotki o dodaniu Always-On do iPhone. Tym razem plotki są rzeczywiście potwierdzonymi faktami, ponieważ iOS 16 znalazł już wskazówki dotyczące trybu Always-On.

Gwiaździsta noc wygaszacza ekranu może to wskazywać, jako mała wskazówka zapowiedzi nowej funkcji. Być może jest to naciągane, ale wciąż ma miejsce.

Ale tego się nie spodziewano: Apple Vision MR

Pisanki i ukryte znaki Apple: co sugeruje nowa prezentacja?

W bardziej abstrakcyjny sposób otwieranie nowych światów w kosmosie można porównać do metawersów, które otworzą się dzięki Apple Vision MR. W tym roku może pojawić się nowy zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej, więc ma sens tylko to, że Apple może to zasugerować za pomocą takiego kosmicznego wygaszacza ekranu.

Nie znaleźliśmy żadnych innych pisanek, ale bylibyśmy zadowoleni, gdybyście podzielili się w komentarzach swoimi przemyśleniami na temat przyszłego wydarzenia Apple.