iLounge | Recenzje | 💙 Recenzje gadżetów | Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · Zaktualizowane 08/27/22

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Новинка Mi Band 7 Pro уже у нас. Сделали обзор и протестировали Pro-версию. Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?
Xiaomi Mi Band 7 Pro

cena 310,60

Przedsprzedaż

Złóż zamówienie na przedsprzedaż tego produktu i uzyskaj rabat 5%, jak pojawi się na stanie.

Xiaomi Mi Band 7 Pro

3
Ranking iLounge

Opinia iLounge

Фитнес-браслет, который стоит своих денег. Большой дисплей, неплохое отслеживание активности на базовом уровне, GPS и много циферблатов для персонализации. Но имеет свои минусы, о которых важно знать перед покупкой.

Zalety

  • GPS
  • Доступная цена
  • Более 100 циферблатов
  • Базовое отслеживание активности
  • Неплохой дизайн

Wady

  • Сомнительное качество материалов
  • Всего 3 дня при активном использовании
  • Проблемы с подключением
  • Только английская версия интерфейса
  • Не очень яркий дисплей
Bransoletka fitness Xiaomi Mi Band 7 Pro Czarna

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Przedsprzedaż
310,60 zł

Nowy Xiaomi Mi Band 7 Pro raczej niejednoznaczne urządzenie. Z jednej strony w końcu mamy budżetową bransoletkę fitness od Xiaomi, która w końcu ma GPS. Z drugiej strony ma tak wiele niedociągnięć dla przeciętnego użytkownika, że nawet nie rozumiesz, czy jest wart swojej ceny.

Czemu? Mówimy w prawdziwej recenzji Mi Band 7 Pro.

Unboxing i pierwsze wrażenie

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Zestaw dostawczy Mi Band jest dość znajomy: instrukcje, bransoletka i ładowarka. Xiaomi nadal używa do ładowania przejściówki USB-A, więc jeśli masz pudełko USB-C iPhone'a, będziesz musiał poszukać jakiejś wieloportowej ładowarki GaN. Nie jest to zbyt wygodne, ale zastosowanie tego standardu może być dla firmy tańsze.

Mówiąc o ładowaniu, otrzymała inne złącze, które nie jest kompatybilne z Xiaomi Mi Band 7. Pamiętaj o tym na przyszłość, ponieważ jeśli kabel się nie powiedzie, będziesz musiał poszukać konkretnie modelu pro.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Przechodząc do samej bransoletki. Zewnętrznie wygląda dobrze. Jednocześnie wersja biała wydaje się droższa, bo czarną bardziej rozdrażniają szwy i różnica w kolorze stopu na ramie od paska i plastiku. Jeśli tak naprawdę nie przyjrzysz się uważnie i nie oszacujesz ceny, to jest to zupełnie normalny wygląd.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Ale jeśli chcesz, możesz dotrzeć do sedna projektu. Po pierwsze, plastik jest okropny. To ten sam tani plastik z tyłu, który jest porysowany i po prostu pęknie przy najmniejszym uszkodzeniu. Po drugie, projekt mocowania paska. Nie jest niezawodny i po kilku miesiącach na pewno się poluzuje, jeśli się nie złamie. Ponieważ pasek jest utrzymywany na plastikowych prętach, które są wciskane w pasek i jeśli napięcie jest trochę mocniejsze, to na pewno pęknie. Po trzecie sam pasek. Widać na niej szwy, nit jest plastikowy, jest niewygodny i masywny, dodatkowo szwy są widoczne na silikonie.

Jak mówią: jaka jest cena, jaka jest jakość.

Połączenie

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Po wyjęciu bransoletki z pudełka do momentu podłączenia ładowania w ogóle nie reaguje. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że początkowo wszystkie są naładowane około 70-80% i są gotowe do pracy. Dlaczego nie, dostarczono nawet najmniejszy przycisk, aby aktywować i podłączyć go od razu, tak naprawdę nie rozumiem.

Skoro mamy wersję chińską, a nie globalną, musieliśmy bardzo cierpieć, aby podłączyć bransoletkę do telefonu. Chociaż bez względu na to, ile Mi Band już przebadał (a wśród nich były też wersje chińskie), nie musiałem kilkakrotnie resetować bransoletki fitness, ponownie instalować regiony, zmieniać język i tańczyć z tamburynem, aby to było „ piękno”, aby połączyć.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Szczegółowe instrukcje podłączenia już wydaliśmy, możesz to sprawdzić.

Z racji tego, że bransoletka jest nowa, program Zepp Life jej nie rozpoznaje, były też problemy z Mi Fitness, bo jeśli źle ustawisz region (ustawisz Europę, nie Chiny), połączenie nie zadziała. Dlatego uważnie przeczytaj nasze instrukcje dotyczące podłączania.

Na bransoletce wszystkie informacje są chińskie, więc trzeba ją nawet zrestartować lub losowo zresetować do ustawień fabrycznych. Możliwe jest przejście na angielski, jeśli zmienisz region na USA lub Polskę, ale dzieje się to dopiero po podłączeniu bransoletki do urządzenia.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Naprawdę mam nadzieję, że problemy z połączeniem i języki Zeppa zostaną dodane po wydaniu wersji globalnej lub po wydaniu aktualizacji oprogramowania układowego. Ale fakt, że dostajesz nowe urządzenie i nie możesz z niego w pełni korzystać, ponieważ nie ma aktualizacji, jest jakoś denerwujący. Pomimo tego, że nie jest jasne, jak długo trzeba czekać na to nowe oprogramowanie. A jeśli w ogóle się nie pojawi?

Wyświetlacz

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Na filmach promocyjnych Xiaomi wyświetlacz Mi Band 7 Pro wyglądał jasno, spektakularnie, cóż, po prostu Apple Watch od Xiaomi. Ale w życiu to wszystko okazało się produktem z Aliexpress. Wyświetlacz nowości jest większy niż w mi Band 7: 1,64 kontra 1,62 cala. Wydaje się, że na liczbach jest niewiele, ale ze względu na proporcje wygląda na większe. Obie bransoletki są wyposażone w AMOLED i 500 nitów.

Ale pomimo tego, że tutaj jasność jest regulowana automatycznie, a tam jest Always-On, ta jasność nie wystarczy, aby zobaczyć coś w jasnym słońcu w ciągu dnia. A sam Always-On nie jest w ogóle widoczny. Jeśli idziesz pobiegać, po prostu nierealne jest przeglądanie niektórych danych w trakcie procesu, musisz iść gdzieś w cieniu lub wyjąć smartfon, aby po prostu sprawdzić puls. Wyświetlacz bardzo mocno faluje, widać to wyraźnie na zdjęciach, mimo że w przypadku Mi Band 7 tak nie jest.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Nie do końca rozumiem logikę Always-On na tym urządzeniu. Oprócz czasu i opłaty (nie na wszystkich tarczach) nic na nim nie jest wyświetlane. Aby zobaczyć godzinę, wystarczy podnieść rękę, aby pojawiła się wybrana tarcza zegarka. Dla mnie to bardzo dziwne.

Z wyświetlaczem też nie wszystko jest tak płynne. Podczas przewijania list występują opóźnienia, trzeba kilka razy kliknąć aplikację lub przycisk „pomiar”, aby zadziałało. Jednym słowem pracuje za swoje małe pieniądze. Głupotą było oczekiwać czegoś lepszego za tę cenę.

Interfejs i użytkowanie

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Jeśli jest dobrze, na wyświetlaczu jest naprawdę więcej miejsca. Czytanie powiadomień jest przyjemniejsze, aplikacje umieszczone są na liście dwóch, w ustawieniach pojawiły się ikony, co pomaga w bardziej intuicyjnym posługiwaniu się bransoletką, jeśli nie mówisz dobrze po angielsku.

Kategorycznie nie podoba mi się czcionka, wydaje się, że programiści zapomnieli, że jest to bransoletka fitness, a napisy powinny być czytelne podczas biegania lub treningu, jazdy na rowerze. Czcionka wersji angielskiej jest cienka, trudno ją zobaczyć nawet na wyciągniętym ramieniu bez ruchu, a przy niskiej jasności nawet na ulicy po prostu wydłubujesz oczy.

Używałem tej bransoletki przez prawie tydzień i nie chciałbym do niej wracać. Jest zabugowany do tego stopnia, że nie wykrywa połowy dystansu przebytego podczas biegu. Irytujące było również to, że po treningu, po 5 minutach, otrzymałem powiadomienie „Długo siedzisz, musisz się ruszać”. Na szczęście można to wyłączyć.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Jeśli chodzi o GPS, działa to niezdarnie: Twoją trasę można tylko śledzić, ale nie można jej budować ani udostępniać. Chociaż może to być uzasadnione chińską wersją. Być może w przyszłości, gdy pojawią się Mapy Google, będzie lepiej.

Xiaomi Mi Band 7 Pro nie ma głośników, więc będzie odbierał połączenia tylko przez telefon. I tutaj znowu, dlaczego, jeśli masz już zainstalowany GPS, zrób głośniki. Tak więc, jeśli nie zabiorę ze sobą telefonu na trening i nadejdzie ważny telefon, będę mógł odebrać go w trasie.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Jeśli chodzi o obliczanie wskaźników, to też jest bardzo dziwna historia. Nie mówię, że w Mi Band 7 wszystko jest bardzo dobrze, ale tam czujniki przynajmniej pokazują mniej lub bardziej realistyczny wynik i nie spóźniają się z obliczeniami, jak w Mi Band 7 Pro. Tutaj możesz przejść z kuchni do łazienki (nominalnie 3-5 metrów), a otrzymasz 10 metrów. Liczniki tętna są niestabilne i mogą się wyrównać dopiero po zakończeniu treningu.

Śledzenie snu wydaje się być całkiem dobre, ale musisz też skonfigurować je ręcznie w telefonie, ponieważ początkowo nie jest włączone. Wiele funkcji jest po prostu wyłączonych po wyjęciu z pudełka i każdy musi poświęcić co najmniej 3 godziny, aby to rozgryźć, ponieważ wszystko jest dość niewygodnie rozrzucone po różnych menu.

Innym problemem są tutaj wibracje. Pamiętasz te stare noki z przyciskami, które wibrują tak bardzo, że aż się wzdrygasz? To coś podobnego, tylko z mniejszą intensywnością. Nie rozumiem, dlaczego tak jest, na Mi Band 7 nie jest tak źle, jak tutaj.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Istnieje również bardzo oszałamiająca funkcja interfejsu, która zmusi Cię do przewijania widżetów, ponieważ nie są one zapętlone i nie będziesz mógł wrócić do ekranu głównego. Nawet zablokowanie i ponowne odblokowanie bransoletki fitness nadal powoduje powrót do ostatniej otwartej karty.

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Ale przesuwając się w prawo, pojawiło się Centrum sterowania. Tam możesz ustawić alarm, znaleźć telefon, włączyć latarkę, otworzyć ustawienia.

Praca offline

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Jedną z głównych zalet każdego Mi Band była ich autonomia. Bransoletki fitness tej marki zostały kupione, ponieważ są: tanie, trzymają baterię przez długi czas, dają minimum niezbędnych funkcji. Ale Mi Band 7 Pro, po trzech dniach niezbyt aktywnego użytkowania, już wymagał ładowania.

Choć de facto powinien trwać 12 dni w idealnych warunkach i 6 dni przy aktywnym stosowaniu. Należy pamiętać, że nie aktywowałem wszystkich funkcji, ignorując powiadomienia o niskim poziomie tlenu we krwi.

Xiaomi co się stało? Trzy dni przy obiecanej szóstej i dwunastej to trochę rozczarowujące.

Cena £

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

W Chinach możesz kupić bransoletkę Mi Band 7 Pro za 60 USD + wysyłka do nas. W zależności od kursu można uzyskać około 70 USD. Xiaomi Mi Band 7 kosztuje 45 dolarów + wysyłka, około 55 dolarów.

Cena jest całkiem adekwatna, jak na bransoletkę fitness z dużym wyświetlaczem. Ale nie polecałbym go kupować. Trochę więcej do zebrania i można kupić na rynku używanych Apple Watch 3, normalny model można znaleźć za 3500 UAH i więcej. Choć ta wersja jest już nieaktualna, będzie znacznie lepsza od nowego Mi Band 7 Pro.

Recenzja Xiaomi Mi Band 7 Pro: czy warto kupić nowy produkt?

Dla mnie osobiście ta bransoletka była rozczarowaniem. Nie widzę powodu, by przepłacać i kupować go zamiast Xiaomi Mi Band 7, który jest bardziej kompaktowy, z jaśniejszym wyświetlaczem, normalną lokalizacją, dobrym śledzeniem i większą baterią. Nawet obecność takich chipów jak GPS nie czyni go bardziej atrakcyjnym.

Szczerze mówiąc, nie zdziwiłbym się, gdyby Xiaomi nie wydało wersji globalnej i zamknęło ten projekt po pierwszym roku. Ale możesz podzielić się swoją opinią w komentarzach.