iLounge | Artykuły | Recenzje | 💙 Recenzje Apple | Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/30/22

Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

W tym roku, oprócz iPhone'a 14, Apple wprowadzi nowego iPada 10 (2022). Jaki będzie budżetowy iPad 2022 – mówimy w artykule.Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

Nadchodzi nowa generacja budżetowego iPada. Najwyższy czas, aby Apple zaktualizowało swoją przystępną cenowo wersję tabletu i trochę go zmodernizowało, czy coś. Jak dotąd z całej gamy modeli to pracownik państwowy wygląda jak okno w przeszłość. Ale w tym roku wszystko się zmieni, bo insiderzy i analitycy sugerują globalne zmiany w iPadzie 10 (2022).

Zebraliśmy wszystkie wiadomości i plotki, więc jako pierwszy dowiesz się, jaki będzie iPad 10.

Data premiery iPada 10 (2022)

Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

Wtajemniczeni są pewni, że nowy budżetowy iPad 10 zostanie pokazany na prezentacji 7 września. Istnieją jednak inne dane, które wskazują na premierę nowych produktów w październiku, wraz z iPadem Pro (2022) na chipie M2 i nowym MacBookiem Pro M2 Pro.

Na razie pozostaje tylko czekać na prezentację iPhone’a 14, by dowiedzieć się o możliwym rozwoju wydarzeń. Ale skłaniamy się ku pierwszej opcji, w której zaktualizowany pracownik państwowy zostanie zademonstrowany 7 września 2022 r.

Dane techniczne iPada 10 (2022)

  • Wyświetlacz: płynna siatkówka 10,5 cala
  • Aparat: 12MP + 12MP (przód)
  • Obsługa Apple Pencil 2
  • Procesor: A14
  • Złącze: USB-C
  • dotknij ID
  • Cena: od $349

Projekt przyszłego pracownika państwowego

Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

W tym roku firma może wprowadzić istotne zmiany w projektowaniu nowych przedmiotów. W końcu jest dość przestarzały w porównaniu do innych modeli iPada i wygląda, delikatnie mówiąc, okropnie - duże ramki, stara obudowa, zaokrąglone krawędzie, mały aparat, Touch ID.

Wtajemniczeni mówią o wreszcie dodaniu USB-C zamiast Lightning. w ten sposób Apple zakończy przejście na nowe złącze dla iPada. Po tym przejściu warto poczekać na pojawienie się USB-C w iPhonie 15.

Ponadto, sama koncepcja mieszkalnictwa sektora publicznego zostanie ponownie przemyślana. Tylna obudowa może być bardziej kwadratowa, aparat będzie trochę lepszy i założony na osobną jednostkę z lampą błyskową. Przednia część zmieni się minimalnie: duże krawędzie zostaną usunięte wzdłuż krawędzi, a Touch ID pozostanie.

Procesor A14

Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

Logiczne jest, że Apple nie wprowadzi do popularnego iPada najnowszej wersji układu A15 lub A16. Dlatego pracownik państwowy otrzyma dobry procesor A14, który wystarczy do podstawowych zadań, surfowania po Internecie, rysowania i oglądania filmów. Nawet zabawki A14 będą dobrze ciągnąć. Niedrogi i raczej sprytny chip, którego nie szkoda rozdawać za normalną cenę – coś takiego może opisać A14.

Nawiasem mówiąc, iPad Air 4 działa również na A14, podobnie jak iPhone 12. Urządzenia dobrze wykonują swoją pracę, więc nie ma sensu obwiniać chipa.

Frustrujące jest to, że Apple nie dostarcza więcej pamięci RAM jako nowość. Ponadto urządzenie nie będzie obsługiwać Stage Managera, który pojawił się w iPadOS16, więc nie wszystkie funkcje pozostaną dostępne na iPadzie 2022.

USB-C, wreszcie

Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

To przejście powinno się zakończyć dawno temu, ale Apple po prostu grało na zwłokę, czekając na dobry moment. Oto nadchodzi i otrzymaliśmy ponad pięć doniesień z różnych źródeł, że nowy budżetowy iPad 10 zostanie wreszcie wyposażony w USB-C.

Standard jest wygodniejszy do pracy, ma więcej niszowych peryferiów, szybciej przesyła dane i generalnie czekamy na niego w iPhonie 2023. Swoją drogą bardzo logiczne jest, że Apple włoży USB-C w iPad 10 w tym roku, ponieważ Komisja Europejska zatwierdziła już prawo, które podkreśla jedno wspólne złącze dla wszystkich urządzeń.

Wyświetlacz i kamery

Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

Oczywiście nie należy czekać na mini LED w sektorze państwowym. W przeciwnym razie kosztowałoby to co najmniej 700 USD. Ale zwykła Liquid Retina jest dość popularną opcją. Do tego krążą plotki, że Apple nieznacznie zwiększy rozmiar usuwając trochę miejsca na krawędziach urządzenia. W ten sposób pracownik państwowy otrzyma 10,5 cala po przekątnej zamiast 10,2 cala.

Nie otrzymaliśmy jeszcze dokładnych prognoz dotyczących Touch ID. Fakt, że będzie przycisk, jest jednoznaczny, ale wtajemniczeni są podzieleni na dwa obozy. Niektórzy mówią o znanym przycisku z przodu, podczas gdy inni twierdzą, że przycisk zostanie przeniesiony do Power Bottom, jak w iPadzie Air 4.

Jeśli chodzi o aparaty, czekamy na lokalizację modułu jak w iPhonie XS. przynajmniej tak sugerują renderingi od projektantów i wyciekające plotki. To nietypowe posunięcie ze strony Apple, bo inne iPady otrzymały nieco inną konstrukcję. Mamy nadzieję na 12MP w jednym module + lampę błyskową i mikrofon. Przednia kamera zostanie zaktualizowana do obsługi sceny centralnej, ale nie ma jeszcze doniesień na temat jej MP. Miejmy nadzieję na co najmniej 7-megapikselowy aparat Face Time.

Cena iPada 10

Recenzja iPada 10 (2022): data premiery i specyfikacje

Teraz pracownik stanowy jest w sprzedaży za 329 dolarów. Jest mało prawdopodobne, że cena pozostanie taka sama, biorąc pod uwagę inflację, więc podajemy prognozy cenowe od 349 do 399 USD. W tej cenie iPad 10 nadal będzie niedrogim urządzeniem dla studentów i uczniów, więc będzie kupowany w USA na początku roku szkolnego oraz w Święto Dziękczynienia, Halloween, Boże Narodzenie, Nowy Rok.

Na Ukrainie najprawdopodobniej warto poczekać na europejską cenę euro, ponadto w pierwszych miesiącach sprzedaży cena może osiągnąć poziom iPada Air 4. Dlatego bardziej logiczne byłoby to wziąć , a nie nowość. Po ustabilizowaniu się kursu będzie można pozyskiwać pracowników państwowych po bardziej przystępnej cenie.