iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Żywotność baterii MacBook Air M1 i M2
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/02/23

Żywotność baterii MacBook Air M1 i M2

Jak długo działa bateria MacBooka Air M1?Żywotność baterii MacBook Air M1 i M2

MacBook Air M1 został wydany w listopadzie 2020 roku. Ten model zawiera 8-rdzeniowy procesor i 7-rdzeniowy procesor graficzny, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 256 GB. Dzięki 8-rdzeniowemu procesorowi urządzenie ma możliwość odpowiedniego rozłożenia obciążenia. Dzięki temu programiści mogą z łatwością tworzyć aplikacje 3 razy szybciej, a fotografowie mogą szybciej przetwarzać obrazy w tym samym Lightroomie.

Bateria to jedna z głównych cech MacBooka Air M1. Ten laptop nie nagrzewa się, nie hałasuje i nie zawiesza się. Ale najbardziej niesamowite jest to, że nie wymaga częstego ładowania. W jednym z wywiadów Apple stwierdził, że podczas korzystania z urządzenia żywotność baterii MacBooka Air M1 był tak dobry, że początkowo myśleli, że to usterka wskaźnika baterii. To oświadczenie zostało złożone przez wiceprezesa Apple ds. Marketingu, Boba Borchersa.

Pojawienie się M1 znacznie poprawiło żywotność baterii Maca. MacBook Air M1 wytrzymuje 15 godzin pracy na baterii podczas surfowania po Internecie I do 18 godzin podczas oglądania filmów na Apple TV lub YouTube. To wystarczy, aby nie myśleć o ładowaniu przez cały dzień pracy lub np. na wycieczce. Jeśli porównać, to Nowy MacBook Air M2 ma żywotność baterii 20 godzin podczas odtwarzania wideo na Apple TV i 17 godzin podczas pracy z przeglądarką .

Żywotność baterii MacBooka Air M2 naprawdę zaskakuje. Chip M1 i M2 może utrzymać baterię laptopa działającą przez prawie jeden dzień. Test baterii Tom's Guide (przeglądanie sieci) wykazał, że MacBook Air M1 może wytrzymać 14 godzin i 41 minut na baterii.

Jeśli porównamy żywotność baterii tego laptopa z poprzednimi komputerami Mac z Intelem, również przegrywają z nim. Na przykład żywotność baterii MacBooka Air Intela wynosi 9 godzin i 31 minut, a MacBooka Pro 10 godzin i 21 minut, odpowiednio 5 i 6 godzin mniej. Jednakże z czasem akumulator traci swoją pojemność . Dlatego po pół roku będziesz musiał częściej ładować MacBooka Air.