iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Trampki NFT: co to jest, jak działa, jak tworzyć i sprzedawać
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/13/22

Trampki NFT: co to jest, jak działa, jak tworzyć i sprzedawać

Dowiedzieliśmy się, czym są trampki NFT. Do czego służą, jak je pozyskiwać, tworzyć i sprzedawać.Trampki NFT: co to jest, jak działa, jak tworzyć i sprzedawać

Trampki NFT wywołały ogromny szum w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza po tym, jak marki takie jak Gucci i Crocs weszły do Metaverse. Następnie przeanalizujemy, dlaczego stały się one tak popularne, jak działają i jak możesz zarabiać na tenisówkach NFT.

Co to jest NFT?

Trampki NFT: co to jest, jak działa, jak tworzyć i sprzedawać

NFT lub token niezamienny to unikalny zasób cyfrowy, którego nie można powielić. Oznacza to, że każdy NFT różni się od innych. Co więcej, ta wyjątkowość rozciąga się na blockchain, co oznacza, że nie można powielać ani fałszować NFT.

Trampki NFT to zasoby cyfrowe, które możesz kupować i posiadać. Podobnie jak zwykłe trampki, występują w różnych kolorach i stylach.

Jak stworzyć?

Trampki NFT: co to jest, jak działa, jak tworzyć i sprzedawać

Dzisiaj każdy może stworzyć NFT. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, pisarzem, fotografem, czy po prostu zainteresowanym. Każdy może stworzyć swój własny NFT i sprzedawać online. Wystarczy podstawowa wiedza programistyczna.

Ponadto trampki NFT można tworzyć na specjalnych stronach, takich jak CryptoKickers. Firma ogłosiła niedawno, że użytkownicy mogą tworzyć i sprzedawać swoje trampki NFT w jej internetowym salonie. Oznacza to, że możesz tworzyć własne trampki NFT i sprzedawać je bezpośrednio, wszystko na tej samej platformie.

Podobnie każdy może kupić NFT. Kupując NFT, otrzymujesz unikalne prawa do zasobu cyfrowego w łańcuchu bloków. To kojarzy twoje imię z imieniem twórcy. Na przykład możesz kupić trampki na platformie Stepn lub CryptoKickers . Przy okazji aplikacja Stepn pozwala również zarabiać na spacerach za pomocą trampek NFT.

Jak działają trampki NFT?

Trampki NFT: co to jest, jak działa, jak tworzyć i sprzedawać

Kiedy klient kupuje tenisówki NFT, kupuje nie tylko buty, ale także unikalne prawa do tych butów. Oznacza to, że nikt inny nie może być właścicielem danych NFT i są one w pełni powiązane z Twoim imieniem i nazwiskiem.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie dostaniesz dotykowych butów do biegania. Zamiast tego tenisówki są cyfrowe i można je nosić cyfrowo. Na przykład w grze lub w Metaverse. Chociaż nie są to buty fizyczne, mogą być warte setki dolarów, ponieważ Metaverse nabiera tempa.

Jak sprzedawać trampki NFT?

Trampki NFT: co to jest, jak działa, jak tworzyć i sprzedawać

Podobnie jak zwykłe trampki, możesz odsprzedać trampki NFT w Metaverse. Jedyną różnicą będzie to, że będziesz sprzedawać je cyfrowo.

Na przykład możesz kupić trampki NFT od Nike za pośrednictwem portalu firmy. Firma dostarczy Ci wtedy unikalny klucz do cyfrowych butów. Klucz będzie przechowywany w łańcuchu bloków i służy jako dowód własności. Następnie możesz odsprzedać klucz innej osobie, która ma dostęp do cyfrowych trampek i korzysta z nich. Dla przejrzystości transakcja zostanie zarejestrowana w łańcuchu bloków.

Ponieważ popyt na NFT jest wysoki, oczekuje się, że ceny tego produktu w przyszłości wzrosną. W ten sposób możesz zachować swoje buty NFT i odsprzedać je, kiedy będzie to najbardziej sensowne. Konsumenci są gotowi zapłacić do 10 000 USD za swoje ulubione tenisówki NFT.

Ponieważ coraz więcej firm udostępnia swoje trampki w Metaverse, istnieją ogromne możliwości dla sprzedawców. Duże firmy, takie jak Nike, Adidas, Gucci weszły już na rynek NFT i wypuściły swoje trampki. Oczekuje się, że wkrótce dołączą inne firmy, takie jak Puma.