iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak włączyć aktywne widżety na iPhonie?
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 11/01/22

Jak włączyć aktywne widżety na iPhonie?

Nowa aktualizacja iOS 16.1 dodała obsługę aktywnych widżetów na ekranie blokady. Oto jak to włączyć.Jak włączyć aktywne widżety na iPhonie?

Nowe aktywne widżety (aktywności na żywo) są Funkcja iOS 16 wprowadzona przez Apple na WWDC 2022. Umożliwia wyświetlanie niektórych informacji aktualizowanych w czasie rzeczywistym bezpośrednio na ekranie blokady iPhone'a.

Dla wszystkich chip stał się dostępny tylko po wydaniu iOS 16.1 , więc możesz potrzebować przewodnika, aby go włączyć i używać. Należy zauważyć, że widżety na żywo nie działają ze wszystkimi aplikacjami, a programiści muszą osobno dodawać obsługę swoich programów.

Jak włączyć działania na żywo w systemie iOS 16

  1. Otwórz ustawienia na swoim urządzeniu;
  2. Przejdź do „Face ID i hasło”;
  3. Aktywuj dwie dźwignie: widżety na ekranie blokady i aktywne widżety.

Jak włączyć aktywne widżety na iPhonie iOS 16.1?

Następnie możesz korzystać z tej funkcji w aplikacjach, w których jest obsługiwana. Na iPhonie 14 Pro | iPhone 14 Pro Max widżety na żywo mogą być wyświetlane w menu Dynamic Island.

Jakie widżety na żywo mogą wyświetlać

Jak włączyć aktywne widżety na iPhonie iOS 16.1?

Deweloperzy decydują, co dodać do widżetów ekranu blokady. Dlatego nie ma specjalnych ograniczeń. Obecnie dostępnych jest tylko kilka aplikacji do dodania, w tym: śledzenie trasy, wyniki ulubionych gier zespołowych i usługa dostawy.

Apple na prezentacji pokazało koncepcje, które sugerują dostępność aktywnych widżetów do dodawania gier i śledzenia przybycia samochodu, dostarczania paczek itp. Dlatego miejmy nadzieję, że deweloperzy podejmą ten temat i rozszerzą możliwości. Interesujące będzie przyjrzenie się implementacji aktywnych widżetów przez sieci społecznościowe Twitter i TikTok.