iLounge | Artykuły | 💙 Ciekawe artykuły | Jak kontrolować iPhone za pomocą Apple Watch
Artykuły i recenzje
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/06/22

Jak kontrolować iPhone za pomocą Apple Watch

Aktualizacja Apple watchOS 9 wprowadza funkcję, która pozwala kontrolować iPhone'a za pomocą Apple Watch. Następnie pokażemy Ci, jak to działa.Jak kontrolować iPhone za pomocą Apple Watch

Wraz z wydaniem aktualizacji iOS 16 i ‌watchOS 9‌, Apple ogłosiło nowe funkcje, które obejmują sterowanie iPhone'em za pomocą Apple Watch i odwrotnie.

Te dwie opcje są potrzebne, aby urządzenia takie jak Apple Watch i iPhone były bardziej dostępne dla użytkowników z pewnymi niepełnosprawnościami fizycznymi.

Ponadto takie technologie mogą być przydatne, jeśli na przykład wyświetlacz iPhone'a jest pęknięty i nie reaguje lub urządzenie jest poza zasięgiem.

Przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci zarządzać iPhone'em za pomocą Apple Watch. Ale ważne jest, aby pamiętać, że zegarek Apple Watch musi być zsynchronizowany z „iPhone” (który będzie używany do sterowania). Nie zapominaj też, że inteligentne zegarki i smartfony muszą działać na takim oprogramowaniu, jak: watchOS 9‌, ‌iOS 16‌.

Aby sterować iPhonem‌ za pomocą zegarka Apple Watch, musisz:

  1. Otwórz sekcję Ustawienia w Apple Watch;
  2. Przewiń w dół i kliknij przycisk Dostępność;
  3. Wybierz opcję Zarządzaj urządzeniami w pobliżu;
  4. Wybierz swój własny telefon‌ (lub iPad) z listy.

Jak kontrolować iPhone'a za pomocą Apple Watch

Następnie po połączeniu pojawi się lista przycisków sterujących, które umożliwiają wykonywanie różnych czynności na „iPhone”. Na przykład opcje takie jak: Przejdź do ekranu głównego, Otwórz przełącznik aplikacji, Otwórz Centrum akcji, Otwórz Centrum sterowania, Aktywuj Siri.

A jeśli klikniesz przycisk Zaawansowane, pojawią się elementy sterujące odtwarzaniem multimediów.

Należy pamiętać, że jeśli funkcja VoiceOver jest włączona na zegarku Apple Watch, a użytkownik steruje pobliskim urządzeniem, funkcja VoiceOver zostanie włączona również w tym gadżecie. Gesty VoiceOver, których osoba używa na zegarku Apple Watch, są również wykonywane na urządzeniu.