iLounge | Artykuły | 💙 Porady | Jak zrobić naklejki w Telegramie
Artykuły i recenzje
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/03/22

Jak zrobić naklejki w Telegramie

Czy chcesz zrobić swój pakiet naklejek w Telegramie, ale nie wiesz jak? Wyjaśniamy w szczegółowych instrukcjach. Możesz tworzyć naklejki w Telegramie nawet ze swojego iPhone!Jak zrobić naklejki w Telegramie

Naklejki telegramowe są teraz rodzajem stylu komunikacji: są śmieszne naklejki z memami, naklejki z popularnymi aktorami, śmieszne zwierzęta, politycy i naklejki patriotyczne na każdy gust. Twórcy wyrażają się za pomocą naklejek, a niektórzy nawet sprzedają pakiety naklejek za duże pieniądze. Dlatego nadszedł czas, aby nauczyć się tworzyć naklejki w Telegramie, a my powiemy Ci, jak to zrobić, używając tylko kilku narzędzi.

Pomysł na opakowanie naklejek i tworzenie źródeł

Przede wszystkim był pomysł. Musisz zrozumieć, jaki pakiet naklejek chcesz stworzyć, wymyślić na niego Wielki Pomysł i przygotować kod źródłowy. Nawiasem mówiąc, możesz nawet narysować naklejki na iPhonie, więc nie przejmuj się, jeśli nie masz Photoshopa lub Figmy. Wystarczy prosta aplikacja do edycji zdjęć, taka jak PicsArt.

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

 • Wymiary naklejki powinny wynosić: 512x512px
 • Zalecamy używanie formatów: png
 • Rozmiar ikony tła pakietu naklejek: 100x100px
 • Możesz też użyć pierwszej dodanej naklejki jako ikony tła, jeśli wybierzesz polecenie / pomiń w odpowiednim menu.

Jak stworzyć naklejkę na iPhonie

 1. W aplikacji tworzymy kanwę 512x512.
 2. Dodajemy zdjęcie, możemy dodać tekst lub coś wyciąć.
 3. Zapisujemy w wymaganym formacie.

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

Bardzo nam w tej kwestii pomaga iOS 16. System już wie jak wycinać poszczególne obiekty i można je wcześniej zrobić w formacie png, dzięki czemu można je po prostu dopasować do rozmiaru w żądanym programie + dodać kreskę lub tekst. Fajna funkcja, której nie mam dość.

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

Nawiasem mówiąc, jeśli pójdziesz do bota do tworzenia naklejek, otrzymasz plik psd, który możesz dodać do Photoshopa i działać jak oficjalne wskazówki. To jest dla tych, którzy projektują naklejki na PC lub Mac.

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

Osobiście wygodniej mi jest tworzyć w Photoshopie, bo jest więcej możliwości i wygodniej jest potem przenieść to wszystko do bota, ale możesz wybrać opcję i aplikację, która jest dla ciebie wygodna, nie ma w tym nic krytycznego .

2. Utwórz pakiet naklejek w Telegramie

Po przygotowaniu 5 lub więcej naklejek (więcej jest możliwe, ale 5 to standard). Musimy je dodać do Telegrama. Do tego jest specjalny bot, który pomoże nam szybko uporządkować naszą kreatywność.

 1. Otwórz bota na naklejki.
 2. Pracę zaczynamy od uruchomienia programu z linią /start.
 3. Dodaj nowy pakiet naklejek za pomocą polecenia /newpack.
 4. Wpisz nazwę pakietu naklejek.
 5. Wypełnij pierwszą naklejkę (koniecznie z pilnikiem).
 6. Po dodaniu naklejki wyślij emotikon, który ją opisuje.

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

Możemy dodać wymaganą liczbę naszych naklejek, aż wszystko wypełnimy. To bardzo wygodne, że sam system podpowiada, co robić dalej i w każdej chwili możesz zakończyć edycję, dodać obraz tła pakietu naklejek i zacząć go używać.

Uwaga: nie można zmienić nazwy pakietu naklejek. Dlatego zachowaj ostrożność podczas nazywania swoich naklejek. Lepiej wybrać proste nazwy, pod którymi można je znaleźć, dzięki czemu wygrasz w dystrybucji naklejek „dla mas”.

Pamiętaj też, że Telegram nie lubi naruszania praw autorskich . Jeśli weźmiesz rysunki innych osób, a następnie autor narzeka na twoje naklejki, mogą one zostać całkowicie usunięte, a dostęp do bota zostanie zablokowany. Szanujmy się więc i twórzmy własne fajne naklejki.

3. Ostatni etap

Publikacja i dystrybucja. Po dodaniu wszystkich naklejek wydaj botowi polecenie /publish. Tutaj zostaniesz poproszony o dodanie obrazu tła o wymiarach 100x100px. Radzę zrobić to osobno i oczywiście dodać. Ale możesz wysłać /pomiń i wtedy domyślnie pierwsza naklejka zajmie miejsce okładki.

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

Następnie dodajemy adres wybierania: pożądane jest również, aby wybrać nie zawiłą nazwę z cyfr i przypadkowych liter, ale coś, co ma skojarzenia. Mam naklejki z Craigiem Federighim, więc logicznie zadzwoniłem pod adres Creig (klatka wydaje się być zajęta).

Po opublikowaniu naklejek możesz nimi zarządzać: dodawać nowe do pakietu, usuwać złe, przeglądać statystyki użytkowania i przeglądać statystyki wszystkich swoich pakietów naklejek. Aby naklejki się rozsypały, wystarczy ich użyć, pozwolić znajomym dodać je do siebie, używać w czatach grupowych i rozpowszechniać w ten sposób.

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

Ważne: dodając nową naklejkę do istniejącego pakietu, może ona nie pojawić się od razu dla tych użytkowników, którzy ją dodali. Aktualizacja pakietu zajmuje około 2 godzin. Ale nie martw się, pojawią się naklejki.

Wniosek

Jak zrobić naklejki w Telegramie (krok po kroku 2022)

Mamy nadzieję, że nasze instrukcje pomogą Ci stworzyć fajny pakiet naklejek. Pamiętaj, aby wysłać go do nas na czacie Telegrama, z przyjemnością dowiemy się, że pomogliśmy Ci zrobić coś kreatywnego na własną rękę.

Naklejki memowe to jedna z naszych broni przeciwko wrogowi w tych trudnych czasach. Im więcej ukraińskich naklejek, tym lepiej! Więc zrób to dla swojego zdrowia!